Bashtanka » News
Home News Запобігання проявам корупції Люди твої, Баштанщино Інформація для користувачів з вадами зору Режим підвищеної готовності

«Маємо не просто позбутися символів, а переосмислити минуле і будувати власне майбутнє», - Олексій Савченко про «декомунізацію» на Миколаївщині

08/02/2019

В Миколаївській області ліквідовано ще чотири об’єкти, які мають ознаки пропаганди комуністичного режиму.

Про це повідомляють фахівці Миколаївської облдержадміністрації.

Так, протягом останнього місяця в рамках проведеної роботи з виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» демонтовано:

- пам’ятник партизанському загону громадянської війни Гуляницького Т.М. в м.Доманівка

- пам’ятник «Борцям за владу рад» в м.Очакові

- пам’ятник Леніну в м.Миколаєві (по вул.Спортивна)

- з будівлі обласного Будинку художньої творчості демонтовано напис «Дворец пионеров им. В.И.Ленина».

«Існує лише один варіант дій щодо пам’ятників-символів тоталітарного режиму – це демонтаж. Не перейменування, чи зміна їх зовнішнього вигляду, а саме демонтаж – цього вимагає законодавство. Тому акцентую увагу всіх органів місцевого самоврядування на необхідності виконувати вимоги Закону України. Комуністичний і нацистський режими завдали величезної шкоди Україні і ми маємо позбутися цього спадку. Але нагадую – це не простий процес, ми маємо не просто позбутися символів, а переосмислити минуле і будувати власне майбутнє. Зараз ті позитивні зміни, реформи, які впроваджуються за ініціативою Президента України Петра Порошенка, дають нам, як нації, можливість віднайти такі смисли, стати справжньою Європейською країною, без пережитків страшного радянського минулого», - коментує голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко.

Зазначимо також, що профільною комісією Миколаївської міської ради підтримано проект рішення про перейменування КДЮСШ «Комунарівець» на «Атлант» Відповідне рішення незабаром має бути затверджене Миколаївською міською радою. Крім того, в місті Миколаєві триває демонтаж пам’ятних дошок тоталітарного режиму.

Загалом з 2014 року в області демонтовано більше 160 символів тоталітарного комуністичного режиму. Наразі в області лишаються недемонтованими ще 38 пам’ятників, пам’ятних знаків та дошок, з яких 25 розташовані в м. Миколаєві. Це, зокрема, Пам’ятний знак Ленінському комсомолу, пам’ятник «Борцям за владу рад» пам’ятник М.Гмирьову та пам’ятні дошки.

Наразі тривають юридичні процеси зняття з пам’ятників правоохоронного статусу для подальшого демонтажу.

З сайту Миколаївської ОДА

Всі новини →