Баштанка » Новости
Українська | Русский | English
Главная Новости Запобігання проявам корупції Люди твої, Баштанщино Інформація для користувачів з вадами зору Режим підвищеної готовності

ЩОДО ВИПАДКУ АЧС В НОВООДЕСЬКОМУ РАЙОНІ

21/11/2019

14.11.2019 в приватному господарстві гр. Косової Г.А., с. Троїцьке, Новоодеського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 1 голови свині віком 5 місяців.
 
При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Одеській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Одеса встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 003853 п.м./19 від 14.11.2019).
 
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 15.11.2019 проведено засідання ДНПК при Миколаївській обласній адміністрації. Встановлено епізоотичне вогнище територію приватного господарства гр. Косової Г.А. До зони захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища ввійшли такі населені пункти: с. Троїцьке, м. Нова Одеса, с.Андріївка. До зони нагляду радіусом 0,3 км від зовнішніх меж зони захисту ввійшло свиногосподарство ПП «Думітраш».
 
На даному етапі вживаються заходи щодо ліквідації спалаху АЧС відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 № 111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за № 432/30300.
 
Щоб максимально запобігти зараженню свиней на африканську чуму, Вам необхідно притримуватися наступних правил:
 
1. Тримайте тварин у закритих свинарниках і не випускати їх на пасовище.
2. Обов’язково повідомте про наявність у вас свиней свого дільничного ветеринарного лікаря, який зробить щеплення тварині проти класичної чуми свиней (безкоштовно).
3. Закуповуйте доброякісні комбікорми лише на офіційних ринках та вимагайте від продавців супровідні документи, що гарантують якість безпечність та місце походження корму. 
4. Не згодовуйте тваринам корми без попередньої термічної обробки. 
5. Регулярно здійснюйте обробку ваших тварин проти комах та кліщів.
6. Ретельно та комплексно боріться з мишовидними гризунами.
7. Зберігайте високу санітарну культуру господарювання, не намагайтеся несанкціоновано перевезти живих та забитих тварин без ветдокументів.
8. Здійснюйте подвірний забій тільки при наявності ветеринарного лікаря.
9. Ні в якому разі не купуйте м’ясо або сало на стихійних ринках чи в місцях несанкціонованої торгівлі воно може бути небезпечним !!!
 
При  виявлені ознаках захворювання свиней у ваших господарствах, а також про всі випадки загибелі просимо терміново повідомляти до Баштанського районної лікарні ветеринарної медицини за номерами 
2-84-35, 2-84-34.
 
Баштанське районне управління 
ГУ Держпродспоживслужби 
в Миколаївській області
 

 

Всі новини →