Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Заслужені працівники

 ЧИКИНА Дмитро Васильович

Народився 1949 року в селі Нова Гребля Калинівського району Вінницької області.
У 1972 році закінчив Уманський сільськогосподарський інститут Ордена трудового Червоного Прапора імені М.Горького.  1972-1973 рр. проходив службу в Збройних Силах СРСР.
З 1973 року працював у колгоспі ім. Карла Маркса (нині СТОВ «Світоч») головним агрономом, а з 1998 по 2013 рік – директор господарства.
За період роботи проявив себе відповідальним, енергійним та наполегливим спеціалістом, справжнім майстром справи агрономії та організації праці. Колектив працівників господарства високо цінує його як людину – уважну, ввічливу і тактовну.
Неодноразово обирався депутатом Новопавлівської сільської ради.
Трудова діяльність Д.В.Чикини здобула високу оцінку на державному рівні: у 1991 році присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства УРСР», у 2009 –  Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України».
Перебуває на заслуженому відпочинку і проживає у селі Новопавлівка Баштанського району Миколаївської області. 

СОКОЛЮК Валентина Олексіївна 
 
Соколюк Валентина Олексіївна народилася 15 липня 1962 року в Чернівецькому районі Вінницької області.
У 1984 році закінчила Одеський державний університет за спеціальністю «філологія». Після закінчення університету працювала у м. Мелітополь. 
З 1992 року по 2002 рік працювала учителем української мови та літератури у Баштанській загальноосвітній школі №2 І-ІІІ ступенів.
Працювала над проблемою «Формування національно-мовної особистості, виховання розуміння краси слова, його глибини, виразності».
Валентина Олексіївна на уроках української словесності стимулювала учнів у ході роботи над словом до таких видів діяльності: духовної, мовленнєвої, розумової, інтелектуальної, емоційної, естетичної, моральної. 
Шляхом дослідження, осмислення на матеріалі літературного твору Валентина Олексіївна навчала учнів пізнавати красу мови, її значення в житті кожної людини й народу в цілому, спонукала учнів до творчості.
На уроках словесності їй вдавалося розвивати уяву, мислення, мовлення, виявляти ініціативу, нестандартність, виховувати високі почуття любові до рідної мови. 
Вона навчала дітей не лише розуміти та сприймати зміст, але й твердо змінювати хід розповіді з дослідницькою метою, вводити непередбачені ситуації, об’єднувати кілька сюжетів в один, придумувати продовження твору.
Кожен її урок був особливий, не схожий на попередній. 
Валентина Олексіївна володіла методами наукового пізнання у процесі навчання.
Вихованці Валентини Олексіївни Соколюк були призерами обласних і Всеукраїнських олімпіад та конкурсів.
За вагомий внесок у справу розвитку української мови і літератури, виховання патріотизму, високі досягнення  у викладанні предмету Валентина Олексіївна була удостоєна звання «Заслужений учитель».
З 2002 року проживає у Італії.
(Матеріал підготовлено учнями Баштанської ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів)

 

 

 

 ВЕРШЕДЕНКО Галина Михайлівна

Народилася Галина Михайлівна 31 грудня 1940 року в селі Дашівка Нижньоустрицького району Дрогобицької області у сім’ї  селян-одноосібників.  Батько – Мількат Михайло Михайлович, 1917 р.н., та мати – Катерина Лук’янівна, 1921 р.н., мали п’ятеро дітей, Ганя – була першою дитиною.

До школи пішла у 1948 році, а у 1951 – разом з батьками була переселена до Христофорівки.  Закінчила сім класів, потім – навчання у вечірній школі.

Починаючи з 1957 року, розпочала працювати дояркою у колгоспі «Вогні комунізму» с. Христофорівка. За все своє життя не змінила обраній професії. Скільки недоспаних ночей випало на долю Ганни Михайлівни! Ферма стала її другою домівкою, а до корів так звикла і полюбила, як власних дітей. А коли траплялося, що якась тварина захворіла, то завжди була поруч з ветлікарями, вірила, що її любов допоможе.

Вона була простою красивою сільською жінкою з мріями про краще життя на селі, не жаліла для цієї мрії ні сил, ні здоров’я.

У 1959 році вийшла заміж за Вершеденка Павла Васильовича, тракториста колгоспу, добру і чуйну людину. Разом з чоловіком виростили трьох дітей: Наталю – 1959 р.н., Анатолія – 1960 р.н., Олександра – 1966 р.н.

За добросовісну працю, високі надої молока, вміння бути з колективом і повести людей за собою Ганну Михайлівну було обрано від Миколаївської області депутатом ХХVІІ з’їзду КПРС.

Велику допомогу в розбудові села надала Ганна Михайлівна. Як депутат сприяла виділенню коштів на асфальтування доріг, газифікацію села та багато іншого.

Передова доярка району, області, добрий наставник, вірний помічник, ця тендітна жінка залишила глибокий слід в історії свого села.

У 1991 році Вершеденко Ганна Михайлівна пішла на пенсію, але не змогла розлучитися зі своїми корівками, і тому ще два роки працювала у рідному господарстві.

За сумлінну і добросовісну працю Г.М.Вершеденко було нагороджено: орденами Жовтневої революції, «Знак Пошани», медалями «За трудову доблесть» (двічі), «Ветеран праці», Золотою медаллю ВДНХ. Має звання «Заслужений колгоспник» та безліч грамот і подяк. 

Тяжка хвороба, змучивши Ганну Михайлівну, обірвала її життя 12 серпня 2009 року.

Ці роботи знаменитої  доярки Галини Михайлівни ВЕРШЕДЕНКО 
належать колишньому голові колгоспу «Вогні комунізму» 
Віктору Євменовичу МОСКАЛЕНКУ
 
Присв’ячується Галині ВЕРШЕДЕНКО, 
знаменитій доярці колгоспу «Вогні комунізму»
Ще ніч кремезним покривалом
Накрила все, ще спить село,
Ще навіть півні не співали,
Душі живої не було.
 
І в пору, у цю годину,
Зимою й літом, в дощ чи сніг,
До кроку зміряна стежина,
Луна її знайомий сміх.
 
І так вже 28-й лине,
Вона з них кожний пам’ята.
Крокує стежкою Галина
Натхнена в праці й молода.
 
І повняться її дійниці,
Та ні – цистерни молока!
Вже цілий потяг залізничний
Жде на відправлення свистка.
 
У ритмі тім – рекорди биті,
Ростуть досягнення нові.
Ті кроки славою овиті,
Уклін вам, праці вартові!
                              В. Москаленко
 
(Матеріал підготовлено Цимбалюк Т.В., завідуючою музеєм історії села та
образотворчого мистецтва с.Христофорівка, та  Біликом Б.І.)

 

  КАРАТЄЄВА Валентина Миколаївна

 Заслужений вчитель України 

Народилася 10 листопада 1958 року в с. Привільне Баштанського району Миколаївської області. Навчалася у Привільнянській ЗОШ та отримала вищу педагогічну освіту в Миколаївському державному педагогічному інститут ім.В.Г.Бєлінського, який закінчила у 1979 році.

1979-1983 роки – учитель Гвардійської середньої школи у Автономній республіці Крим. 

1983-1991 роки – завідуюча відділом, секретар Баштанського райкому Компартії України.

1991-2003 роки – учитель, заступник директора з навчально-виховної роботи Баштанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

2003-2005 роки  – заступник голови Баштанської районної державної адміністрації.

2005-2010 роки – учитель Баштанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

2010-2012 роки – заступник голови Баштанської районної ради.

З 2012 по теперішній час – учитель Баштанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Каратєєва В.М. – учитель вищої категорії (1998 р.), учитель-методист     (2000 р.), має звання «Заслужений учитель України» (2001 р.).

Понад 27 років працює у системі освіти. За період роботи зарекомендувала себе досвідченим, ініціативним педагогом. Вільно орієнтується у сучасних психолого-педагогічних концепціях навчання, використовує їх як основу  своєї педагогічної діяльності. Їй притаманні риси та якості сучасного педагога – професійна компетентність, толерантність, демократичний стиль роботи, висока комунікативна культура. 

Добре розуміючи проблеми сучасної загальноосвітньої школи, розробила: 

а) ПРОГРАМИ: 

«Оптимальне функціонування школи як цілісної соціально-педагогічної системи» (1996р.);  

«Шкільна адаптація учнів на різних ступенях навчання» (2001 р.);

«Проблема сильної особистості у літературі» (2003 р.);

«Соціально-психологічний аспект культури в системі шкільної літературної освіти» (2008 р.);

«Впровадження профільного навчання у системі загальноосвітніх шкіл» (2012 р.).

б)МОДЕЛЬ розвитку філологічних здібностей школярів у цілісній системі естетичного виховання;

в)Методичні рекомендації впровадження критеріїв в оцінювання навчальних досягнень учнів із суспільно-гуманітарних предметів, моніторингових досліджень навчальної та виховної діяльності учнів;

г)МЕТОДИЧНІ  ЗБІРНИКИ:

з розробками нестандартних уроків та теоретичним власним баченням тих чи інших педагогічних процесів;

з використанням інформаційно-комунікаційних технологій при викладанні української мови та літератури відповідно до Державного стандарту загальної середньої освіти;

д)тестові методики перевірки знань учнів з української мови та літератури в системі підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.

Ініціювала  та очолила роботу  ТВОРЧОЇ  ГРУПИ щодо впровадження спецкурсу «Християнська етика в системімовно-літературної освіти».

УЧАСНИК  ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО  МАЙДАНЧИКА МОН України  з апробації шкільних підручників для 12-річної школи, делегат II Освітянського з’їзду (2001 р).

Валентина Миколаївна веде ефективну педагогічну та науково-педагогічну діяльність. 

З 1996 року щорічно її учні стають переможцями та призерами ІІ-ІV етапів Всеукраїнських олімпіад з української мови та літератури, Міжнародного конкурсу ім.П.Яцика, науково-практичних конференцій, літературних читань.

У 2011 році стала номінантом «100 кращих освітян Миколаївщини».

Найбільша гордість – це професійна орієнтація. Так, поряд у колективі Баштанської ЗОШ №1 працюють учителями її колишні вихованці: Кріль І.М., Сидоренко О.В., Околот К.М., Скрипник І.О.  

Усього більш 20 учнів стали учителями. А Рудь О.В. та Пічура В.І. – є викладачами вищих навчальних закладів у містах Миколаїв та Херсон.

Каратєєва В.М. – учасник обласних науково-практичних конференцій з проблем розвитку гуманітарної освіти, член журі ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року» – 2006, 2008, 2011 років, член журі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури (2006 р. – м.Тернопіль; 2007 р. – м.Львів; 2008 р. – м.Рівне; 2009 р. – м.Херсон; 2013 р. – м.Запоріжжя), екзаменатор із зовнішнього незалежного оцінювання з української мови УЦОЯО, депутат  Баштанської районної ради двох скликань. 

У складі збірної команди школи на районній спартакіаді освітян (2013 р.) виборола 3 місце з шахів.

Нагороджена: 

• Почесною грамотою Міністерства освіти та науки України (2000, 2007, 2009, 2012 роки), неодноразово грамотами обласної та районної державної  адміністрації, обласної та районної ради, управління та відділу освіти райдержадміністрації;

• Подякою Центральної виборчої комісії за сумлінне виконання обов’язків члена окружної виборчої комісії на виборах Президента України 2010 року;

Як депутат Баштанської районної ради шостого скликання є ініціативним, досвідченим та принциповим представником територіальної громади району. Неодноразово очолювала роботу тимчасової комісії і робочих груп по вивченню питань, які хвилюють депутатів районної ради, і потребували негайного і нестандартного вирішення.