Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Працівники невидимого фронту

1 грудня відзначатимуть ювілей працівники непримітної, малочисельної за штатом, але дуже потрібної людям установи – Об’єднаного трудового архіву міської, сільської рад Баштанського району.Щоб детальніше познайомити читачів з тим, яку роль сьогодні виконує архів, редакція районної газети зустрілася з її директором Л. Г. Плужник.

– Ліліє Григорівно,Ваша установа доволі молода. Розкажіть, будь ласка коли і чому виникла необхідністьу її створенні?

–У 2005 роціу зв’язку з ліквідацією сільськогосподарських і промислових підприємств, установ і організацій та відсутністю у них правонаступників постало питання про створення установи для зберігання документів. Отже 10 років тому депутатами районної радибуло прийнято рішення «Про створення Трудового архіву Баштанського району», до якого на зберігання булипередані всі документи ліквідованих суб’єктів господарювання.За період трудової діяльностіархіваріуси успішно налагодили роботу по збереженнюта впорядкуванню отриманих документів і видачі на їх основі громадянам довідок, копій, витягів, що потрібні їм для забезпечення соціальних гарантій – призначення пенсій за віком, по втраті годувальника тау результаті настання інвалідності.

– Чи легко було починати все з нуля. Хто надавав реальну допомогу тоді і з ким тісно співпрацюєте сьогодні?

− Звичайно,на початку були деякі труднощі. Проте завдяки підтримці тодішніх працівників районної адміністрації та райради на чолі з колишніми головами В. В. Кунпаном та В. А. Соколдля трудового архіву було виділено три офісні кабінети. У найбільшому з них ми розмістили архівосховище, інші передбачалися для начальника і бухгалтера.

Також я безмежно вдячна за розуміння й сприяння у вирішенні будь-яких питаньколишнім керівникам району І. В. Рубському, Л. І. Луценко, нинішнім О. А. Сидориці, А. Л. Петрову таС. Д. Шевченку, якізавжди вислухають, підтримають потрібною порадою.

Значний внесок у становлення цієї справи зробила начальник архівного сектору РДА Л. О. Чорна. Вона – мій учитель, наставник з багатьох питань. Її професійність, великий досвід націлюють на успіх.

За тісну співпрацю хочеться подякувати колективу управління Пенсійного фонду України в Баштанському районі на чолі з керівником А. І. Івановою.

Сердечні слова вдячності хочеться адресувати бухгалтерам, жінкам, з якими я працювала з початку створення установи, нині вони на заслуженому відпочинку, це – О. В. Черен та Н. І. Ткаченко.

Сьогодні моїм надійним партнером по роботі і порадником є бухгалтер Наталія Іванівна Чайка.

− З чого складаються Ваші трудові будні?

–Звісно, що в основі наших обов’язків найсуттєвішим є задоволення вимог жителів у наданні їм необхідних даних. Архіваріусам доволі часто доводиться бути і в ролі психологів, адже іноді не просто бачити розпач і сльози тих людей, які не можуть підтвердити факт своєї трудової діяльності з причини втрати деякими ліквідованими підприємствами документів. Тому,у міру своєї компетентності, надаємо поради, заспокоюємо людей.

Сьогодні в Об’єднаному трудовому архіві міської, сільських рад Баштанського району зберігається 13206 справ 93 установ, із них 47 знаходилися та працювали на території м. Баштанка. За період 2015 року нашою установою видано 870 довідок про підтвердження трудового стажу та заробітку, з них– 25 довідок на підтвердження стажу для призначення пенсій на пільгових умовах (трактористи, доярки).

Задля задоволення потреб громадян, сподіваюся на подальше співробітництво з усіма суб’єктами господарювання незалежно від форм власності, у поповненні фонду трудового архіву документами з особового складу, щоб у нас і в подальшому була можливість добре виконувати головне завдання – якісно і своєчасно надавати послуги людям, які до нас звертаються.