Головна Новини Учасникам АТО та членам їх сімей Доступ до публічної інформації Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Перехід на цифрове телевізійне мовлення

Історична довідка Об’єднаного трудового архіву міської, сільських рад Баштанського району

Рішенням районної ради від 27 жовтня  2005р.  № 14  створений Трудовий   архів   Баштанського району. 
 
Роботу установа розпочала 01 грудня 2005 року.
 
Основним  завданням  даної  установи є прийом   та зберігання  документів з особового складу ( накази  з особового складу, особові рахунки, розрахунково платіжні відомості )  установ, підприємств, організацій, що  ліквідувались або припинили свою діяльність.
 
На виконання доручення Кабінету Міністрів України від   04.09.2012 № 33455/1/1-12 щодо виконання  Плану організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації Закону України від 05 липня 2012р. № 5068 «Про внесення змін до Закону України « Про Національний архівний фонд та архівні установи» в якому статею  29  зазначено, що кожна  архівна установа сільської, селищної , міської ради здійснює централізоване тимчасове зберігання архівних документів , нагромаджених у процесі документування  службових , трудових та інших правовідносин юридичних і фізичних осіб, що не належать до Національного архівного фонду, а також з  метою належного функціонування мережі трудових архівів Миколаївської області , створеної згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.05.05 № 131-р проведена відповідна робота в районі.
 
Рішенням районної ради  від 20 грудня  2012р.  № 5  Трудовий   архів   Баштанського району перейменовано в Об’єднаний трудового архіву міської сільських рад Баштанського району , затвердженно Положення про  Об’єднаний трудовий архів міської, сільських рад Баштанського району, а також  затвердженно районну Програму збереження архівних фондів на 2012- 2016 роки.      
Сільськими радами та міською радою були проведенні сесії та прийняті рішення  « Про делегування Трудовому архіву Баштанського району повноважень щодо зберігання архівних документів , що не належать до Національного архівного фонду , та коштів із міського та сільських бюджетів на їх здійснення » .  Для міської та сільських  рад було розроблено розрахунок  делегування  коштів для утримання трудового архіву  та підписаний  договір з  головою міської та сільських рад Баштанського району. 
 
Договір передбачає  направлення   коштів з сільського бюджету до районного бюджету  на фінансування районної Програми « Збереження архівних фондів на 2012- 2016 роки» та утримання трудового архіву.        
 
На сьогодні джерелами  комплектування документів Об’єднаного трудового архіву  стали  91  установа,  організацій, підприємств, що вже ліквідувались та припинили свою діяльність – це майже 13 тисяч  справ 
 
та 8 тис 444 пакувань з територіальної виборчої комісії територіального виборчого округу № 130 по виборах депутатів в 2014 році.  
На даний час Трудовий архів має  пристосоване по всім вимогам приміщення загальною  площею   118,8 м.кв.  Приміщення архіву складається з 2-х робочих кімнат (площа 22,2 м.кв) і 2 –х архівосховищ ( площа 65,2 м.кв),  які мають стелажне обладнання  по вимогам  « Правил роботи архівних підрозділів органів державної влади , місцевого самоврядування , підприємств установ і організацій  » затверджені  Державним Комітетом Архівів України. 
 
З моменту створення Трудового архіву було  затверджено  чисельність Трудового архіву в кількості  2 штатні одиниці: начальник Трудового архіву та бухгалтера. Баштанською районною державною адміністрацією 03 січня 2007 року розглянуто питання  про введення  до штатного розпису  у 2007 році додаткові 1,5 штатні одиниці ( 0,5 ст. –прибиральниці, 1 ст. – охоронника).   На даний час чисельність Об’єднаного  трудового архіву – 2,5 штатні одиниці( Директор Трудового архіву, бухгалтер та 0,5 ст. –прибиральниці). 
У 2015  році   за документами з особового складу  ліквідованих підприємств ,установ ,організацій району видано  843 довідок про підтвердження трудового стажу та  заробітку з них видано : за зверненнями громадян - 660 довідок, за запитами  Управлінь Пенсійного фонду - 183 довідки, в т.ч.15 довідок підтвердження трудового стажу для призначення пенсій на пільгових умовах(трактористи, доярки) та 8 довідок-  за вислугу років.
 
Відповіді на запити надаються  у встановлені терміни , друкуються за допомогою комп’ютера.