Головна Новини Учасникам АТО та членам їх сімей Доступ до публічної інформації Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції

Нове у сфері надання адміністративних послуг

 

Реформування сфери надання адміністративних послуг

 

Передача повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

 

12 грудня 2015 року вступили в дію Закони України :

-         від 26.11.2015 №835-УІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»;

-         від 26.11.2015 №834-УІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», якими передбачено прийняття районними державними адміністраціями, сільськими, селищними, міськими радами від органів юстиції повноважень з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Баштанською райдержадміністрацією введено до штату дві посади державних реєстраторів. З 01.02.2016 розпорядженням голови райдержадміністрації від 29.01.2016 №09-0 призначено Божко Євгенію Анатоліївну на посаду державного реєстратора з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Прийом громадян здійснюється в приміщенні райдержадміністрації на першому поверсі.

Баштанською міською радою винесено на розгляд сесії проект рішення про внесення змін до структури про створення відділу з питань державної реєстрації, в якому передбачено 4 посади державних реєстраторів.

 Станом на 29.06.2016 реєстратори відділу з питань державної реєстрації Баштанської міської ради ведуть прийом громадян та здійснюють реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Прийом громадян здійснюється за адресою: м. Баштанка, вул. Полтавська, 8/1 (приміщення БТІ, другий поверх).

 

Передача повноважень з реєстрації місця проживання

 

15 січня 2016 року вступив в дію Закон України:

-         від 10.12.2015 №888-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг», яким передбачено передачу до 04.04.2016 сільським, селищним, міським радам повноважень від органів Державної міграційної служби у сфері реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб.

З 04.04.2016 реєстрацію місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб здійснюють міська та сільські ради.

Державні реєстратори з питань реєстрації місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб Баштанської міської ради здійснюють прийом громадян за адресою: м. Баштанка, вул. Полтавська, 8/1 (приміщення БТІ, другий поверх), телефон для довідок – 2-70-48.

 Про отримання експлуатаційних дозволів

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що згідно з  статтею 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 40 «Про затвердження Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл» оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження повинні отримати експлуатаційні дозволи.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу, передбаченого цим Законом, або дія якого тимчасово припинена.

Також ст. 64 вище вказаного Закону передбачена адміністративна відповідальність за діяльність без експлуатаційного дозволу.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.15 № 930 «Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» розмір плати (адміністративний збір) за надання адміністративної послуги з видачі або поновлення дії експлуатаційного дозволу становить 0,17 мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява подається оператором ринку в центр надання адміністративних послуг, до визначення розміру адміністративного збору законом.

Враховуючи вище викладене пропонуємо операторам ринку звернутися до управлінь Держпродспоживслужби в районах та м. Миколаєві для отримання експлуатаційних дозволів