Українська | Русский | English
Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Агропромисловий комплекс

Відповідальний за наповнення: управління агропромислового розвитку райдержадміністрації


Графіки прийому
Положення
Посадова інструкція
Структури
Аграріям на замітку
Про попередження виникнення пожеж в агропромисловому комплексі
Попередження виробничого травматизму в сільгосппідприємствах району
Керівнику підприємства
Перед початком весняно-польових робіт особливу увагу необходімо звернути на дотримання вимог безпеки безпосередньо на місцях проведення польових робіт та ремонту техніки
Порядок та умови проведення конкурсу з визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки шляхом здешевлення банківських кредитів
Доступ до публічної інформації
День працівників сільського господарства

СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ ЯК СТИХІЙНЕ ЛИХО

СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ ЯК СТИХІЙНЕ ЛИХО

 

Стихійна торгівля вже стала звичним і невід`ємним атрибутом життя населення міст. Зазвичай, стихійні ринки підтримуються певною частиною суспільства, особливо незаможними верствами населення, тобто — це явище має соціальне походження і виходить із бажання людей зекономити та поласувати чимось домашнім.

Торговці, які торгують  не бажають дотримуватися визначеного порядку,мотивуючи це тим, що на узбіччі та тротуарі потік людей інтенсивніший. Але ж торгують у невстановлених місцях найчастіше особи, які не вважають потрібним платити податки та ринковий збір, що також негативно позначається на дохідній частині місцевого бюджету. Навіть ті, хто може заплатити, пояснюють своє небажання робити це тим, що ціна продуктів зросте, а отже, зменшиться шанс швидко його продати. При цьому якість продуктів ніхто із продавців не гарантує, та й скаржитися не має на кого, адже ні в кого з торгуючих немає табличок про приналежність торгівельних точок.

Серед продуктів, які реалізуються з землі, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти, м'ясо. Вживання молочної та мясної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі, придбаної у громадян, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока у цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють).

Незважаючи на те, що боротьба зі стихійною торгівлею триває та знаходиться під постійним контролем Баштанського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській  області, КО «Правопорядок» та інших контролюючих служб, але цих заходів виявляється недостатньо і проблема стихійної торгівлі залишається невирішеною. 

Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення. Торгівля з рук у невстановлених місцях є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.