Українська | Русский | English
Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Агропромисловий комплекс

Відповідальний за наповнення: управління агропромислового розвитку райдержадміністрації


Графіки прийому
Положення
Посадова інструкція
Структури
Аграріям на замітку
Про попередження виникнення пожеж в агропромисловому комплексі
Попередження виробничого травматизму в сільгосппідприємствах району
Керівнику підприємства
Перед початком весняно-польових робіт особливу увагу необходімо звернути на дотримання вимог безпеки безпосередньо на місцях проведення польових робіт та ремонту техніки
Порядок та умови проведення конкурсу з визначення переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для надання фінансової підтримки шляхом здешевлення банківських кредитів
Доступ до публічної інформації
День працівників сільського господарства

СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ ЯК СТИХІЙНЕ ЛИХО

Стихійна торгівля вже стала звичним і невід`ємним атрибутом життя населення міст.Зазвичай, стихійні ринки підтримуються певною частиною суспільства, особливо незаможними верствами населення, тобто — це явище має соціальне походження і виходить із бажання людей зекономити та поласувати чимось домашнім.

Торговці, які торгують  не бажають дотримуватися визначеного порядку,мотивуючи це тим, що на узбіччі та тротуарі потік людей інтенсивніший. Але ж торгують у невстановлених місцях найчастіше особи, які не вважають потрібним платити податки та ринковий збір, що також негативно позначається на дохідній частині місцевого бюджету. Навіть ті, хто може заплатити, пояснюють своє небажання робити це тим, що ціна продуктів зросте, а отже, зменшиться шанс швидко його продати. При цьому якість продуктів ніхто із продавців не гарантує, та й скаржитися не має на кого, адже ні в кого з торгуючих немає табличок про приналежність торгівельних точок.

Серед продуктів, які реалізуються з землі, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів) з землі, придбаної у громадян, які не пройшли медогляд та не мають допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока у цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах і не завжди ретельно миють).

Незважаючи на те, що боротьба зі стихійною торгівлею триває та знаходиться під постійним контролем Баштанського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській  області, інших контролюючих служб, але цих заходів виявляється недостатньо і проблема стихійної торгівлі залишається невирішеною. 

Харчові продукти, які реалізуються на стихійних ринках законодавчо визначені як завідомо небезпечні та непридатні до споживання людиною. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення. Торгівля з рук у невстановлених місцях є правопорушенням, за яке передбачена адміністративна відповідальність згідно статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


 

Керівнику!

Повідомляємо, що на території області вивільняється 28 одиниць високопродуктивних зернозбиральних комбайнів, тому є можливість скористатися послугами із збирання ранніх зернових, зернобобових культур та ріпаку.

В разі зацікавленості  звертатися за телефоном 067 515 10 21.


 

Правила безпеки при збиранні урожаю зернових

Слід зазначити, що більшість нещасних випадків виникають при експлуатації всілякої техніки та обладнання. З активізацією робіт в галузі сільського господарства збільшується ризик травмування працівників, задіяних в сільськогосподарських роботах. Це стосується і виконання робіт із збирання урожаю. Тому існують певні вимоги по дотриманню правил безпеки з виконання робіт в сільському господарстві,які затверджені наказом Міністерства  соціальної політики України 29.08.2018  №1240 від  29.08.2018  №1240 «Про затвердження Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві».

Вимоги  безпеки під час збирання зернових культур

Під час роботи в полі та переміщення по дорогах на зернозбиральному комбайні дозволено перебувати лише комбайнеру.

Запасні ножі збиральних машин необхідно зберігати у дерев'яних чохлах на польовому стані.

Не дозволяється перебування працівників у кузові автомашини або тракторного причепа під час заповнення їх технологічним продуктом, а також під час транспортування продукту до місця складування.

Комбайни повинні бути забезпечені дерев'яними лопатами для проштовхування злежаного зерна у бункерах до вивантажувального шнека.

Збиральні машини повинні бути забезпечені міцними дерев'яними підкладками для встановлення домкрата.

Під час переїзду вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин повинні бути переведені в транспортне положення. Дистанція між збиральними машинами повинна бути не менше 50 м.

Перед початком зернозбиральних робіт необхідноперевірити висоту провисання проводів повітряних ліній електропередач.

Післязбиральну обробку зерна у приміщеннях зерносховищ дозволено виконувати лише за умови наявності окремих спеціальних відділень для протруєння, очищення, сушіння та зберігання зерна, оснащених системою аспірації. Не дозволяється використовувати для протруювання насіння обладнання, агрегати, комплекси і токи, які призначено для післязбирального доробляння та зберігання продовольчого і фуражного зерна.

Не дозволяється експлуатувати машини і обладнання без захисних огорож.

Не дозволяється у місцях проведення робіт з консервування зерна та зберігання хімічних консервантів вживати їжу, палити та користуватися відкритим вогнем.

Вимоги щодо безпеки під час збирання та заготівлі соломи, сіна, сінажу і силосу:

Зернозбиральні комбайни і транспортні засоби повинні бути обладнані автоматичною зчіпкою, яка дозволяє від'єднувати наповнений причіп і приєднувати порожній під час руху агрегату без участі допоміжного працівника.

Погодження дій трактористів при розчепленні волокуші з трактором і початку руху машин після розчеплення необхідно здійснювати за умови наявності допоміжного працівника (сигнальника). Працівник повинен знаходитись попереду агрегату в зоні видимості обох трактористів. Трактористи повинні починати рух тільки після сигналу допоміжного працівника .

Працівникам не дозволяється перебувати на копицях, які переміщують.

На період скиртування працівники повинні бути забезпечені справними вилами, страхувальним знаряддям, засобами сигналізації .

Скиртування дозволяється проводити у світлий час доби, за швидкості вітру не більше 6 м/с. Не дозволяється виконувати скиртувальні роботи під час грози.

Під час скиртування необхідно дотримуватися таких вимог:кількість скиртоправів, що одночасно перебувають на скирті, не повинна перевищувати шістьох з розміщенням їх не ближче ніж за 1,5 м від краю скирти;

після досягнення скиртою висоти 2 м навколо неї необхідно вистелити шар соломи шириною 2 м і висотою 1 м (для пом'якшення удару внаслідок падіння працівника зі скирти);

не допускається використання скиртоукладача для піднімання на скирту і спускання з неї;

для завершення формування скирти на ній мають залишитися не більше двох скиртоправів;

скиртоправи не повинні перебувати ближче 3м від грабельної решітки під час подавання соломи (сіна) скиртоукладачем на скирту;

для піднімання та опускання працівників зі скирти потрібно застосовувати приставні або мотузяні драбини, які у верхній частині необхідно закріплювати страхувальними мотузками, з'єднаними з металевим стрижнем, уведеним горизонтально в нижню частину скирти зі зворотного боку на глибину не менше 1 м.

Вкладати тюки у скирту, склади для сіна або кузов транспортного засобу необхідно у перев'язку. Тюки необхідно подавати узгоджено, укладачам не дозволяється наближатися до краю скирти (кузова) ближче ніж на 1,5 м.

Не дозволяється перебування працівників поблизу потоку подрібненої маси та робочих органів машин для навантажування соломи і сіна зі скирт з одночасним подрібненням і пневматичним завантаженням у транспортні засоби.

Не дозволяється виконання робіт під навислими козирками, які утворились при розбиранні скирт.

Під час роботи прес-підбирача не дозволяється:

- перебувати на прес-підбирачі;

- заглядати до пресувальної камери;

- вправляти руками в'язальний шпагат у в'язальному апараті;

- перебувати у зоні обертання маховика;

- проштовхувати руками масу до приймальної камери.

Під час роботи тюкоукладача працівникам не дозволяється перебувати ближче 1м від робочих ланцюгів підбирача і поперечного транспортера та проштовхувати тюки у підбирач під час його руху.

Докладати тюки, що обвалилися, вручну дозволено тільки після зупинення агрегату.

Перед вивантаженням штабеля необхідно впевнитися, що у небезпечній зоні не перебувають працівники. Під час розвантаження поправляти штабель вручну не допускається.

Наголошуємо також на необхідності створення роботодавцями належних санітарно-побутових умов, забезпечення спеціальним одягом та засобами індивідуального захисту. Не допускати до роботи працівників без відповідного оформлення трудових відносин між працівником та роботодавцем. 

В разі настання нещасного випадку з працівниками при виконанні робіт необхідно повідомляти відділення Фонду за номерами: телефон, факс - (05158) 2-52-07,  2-59-79