Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Керівнику підприємства

З настанням пожежно-небезпечного періоду та у зв'язку зі зростанням кількості пожеж, у тому числі в природних екосистемах, з метою недопущення матеріальних втрат у 2019 році через пожежі та інші надзвичайні ситуації» керівництво виробничого підрозділу служби колії «Херсонська дистанція захисних лісонасаджень» регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця» направило лист від 12.06.2019 №ҐІЧД4-06/837 «Щодо забезпечення протипожежного захисту та дотриманим санітарних норм та правил в регіонах», в якому просить сприяти дотриманню та забезпеченню виконання вимог протипожежних норм і правил, а саме:

здійснити заходи щодо прибирання сухої рослинності поблизу смуги відведення залізниці. Особливу увагу приділити, територіям що зайняті посівами зернових культур, лісовими масивами та лісосмугами, які не відносяться до захисних лісонасаджень залізниці;

провести додаткові протипожежні інструктажі з відповідальними особами та градівниками;

повідомити сільгосптоваровиробників всіх форм власності, землі яких межують з полосою відведення залізниці, про дотримана: правил пожежної безпеки в період збирання врожаю та попередити яро персональну адміністративну та кримінальну відповідальність за недотримання правил пожежної безпеки в пожежонебезпений період;

провести роботу щодо впровадження дієвих заходів з ліквідації несанкціонованих звалищ побутових та будівельних відходів, власники яких не встановлено.


 

Управління агропромислового розвитку Баштанської райдержадміністрації повідомляє, що на території міжнародного аеропорту «Херсон» 18-20 липня 2019 року проводитиметься ХІ Міжнародна агропромислова виставка та форум з підтримки фермерства «АГРОПОРТ Південь Херсон 2019» (далі Форум).

Серед ключових тем Форуму – перспективи вирощування органічної продукції, розвиток зрошуваного землеробства, овочівництва, садівництва, виноробства, тепличного господарства, рибальства, птахівництва, створення ланцюгів доданої вартості, розвиток сільських територій, енергоефективності «розумні» та інформаційні технології.

У Форумі візьмуть участь вищі посадові особи органів влади України представники дипломатичного корпусу іноземні делегації, керівники агропромислового комплексу регіонів – партнерів, науковці , а також провідні  представники ділових кіл з різних областей України.

Протягом трьох днів учасники заходу матимуть унікальну можливість відвідати виставку, експозицію техніки та демонстраційні покази, взяти участь у конференціях, семінарах та засіданнях за «круглим столом», а також ознайомитися з потенціалом Херсонщини, її досягненнями та можливостями.

Для участі у форумі необхідно зареєструватись на офіційному сайті www.agroport.ua. За додатковою інформацією можна звертатися за  телефоном : (0552) 75-55-43, (0552) 47-27-48.


 

СИГНАЛІЗАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ №16

щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських угідь в господарствах Миколаївської області від 03.06.2019 року

Проведеними обстеженнями встановлено, що на території Миколаївської області на просапних культурах відмічені осередки поширення гусениць метеликів чортополохівки. Триває активний літ метеликів.

За появи осередків гусениць посіви захищають рекомендованими для культур інсектицидами за відповідними технологіями. На присадибній ділянці рекомендовано механічне збирання гусениць та подальша локалізація їх. Слід старанно доглядати за посівами, передусім, не допускати їхньої забур'яненості і межуючих угідь, зокрема улюбленими чортополохівкою будяками.

Для захисту посівів сільськогосподарських культур рекомендовано проводити постійний моніторинг та вразі необхідності провести захисні заходи.  

При проведенні захисних обробок використовуютьсяпестициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», з дотриманням регламентів їх застосування.

Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві». 


 

В зв’язку з початком обробки полів та посівної кампанії 2019 року і в зв’язку з викликаними підпалюваннями скирд, сухостою на не оброблювальних землях, а також підпалювання стерні, валків і т.і., та на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Департамент ЛЕП «Південної ЕС» повідомляє про недопущення підпалів під проводами  ПЛ 330 кВт Криворізька ТЕС – Трихати, яка проходить по полям району, згідно постанові КМУ про затвердження Правил охорони електричних мереж та Закону України Про землі енергетики та правової режим спеціальних зон енергетичних об’єктів  забороняється в зонах повітряних ліній виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки. 

Підпалювання сухої, трави, стерні, валків, очерету, лісосмуг має потенційну небезпеку відключення ліній електропередач державного та міждержавного значення, що призводить до порушень режимів роботи об’єднаної енергетичної системи України та знеструмлення значних територій України.

Статтею 194-1 КК України «Умисне пошкодження об’єктів електроенергетики», передбачено покарання залежно від тяжкості наслідків, починаючи від грошового штрафу до позбавлення волі на термін до 15 років.

Просимо Вашої допомоги та порозуміння в охороні державних повітряних ліній електропередач 220-750 кВт. Сподіваємося на взаємодію в забезпеченні надійного електрозабезпечення наших домівок  та підприємств.


 

Управління агропромислового розвитку Баштанської райдержадміністрації нагадує повторно фізичним та юридичним особам району, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин з метою дотримання вимог чинного законодавства в частині своєчасного інформування пасічників району, згідно п.1 ст.З7 Закону України  «Про бджільництво». Фізичні та юридичні особи зобов'язані попередити пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблюваних площ, не пізніше ніж за три доби до початку обробки рослин. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату. 

Поряд з цим наголошуємо, відповідно до статті 38 Закону України "Про бджільництво" порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.


 

Увага! Африканська чума свиней в Баштанському районі

Управління агропромислового розвитку Баштанської районної державної адміністрації повідомляє наступне. 06.04.2019 о 8.30 надійшло повідомлення до районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області від мешканця села Піски Баштанського району громадянина Бараннікова А.А., про загибель 2 голів свиней. В 9.30 06.04.2019 до місця загибелі свиней прибули фахівці ветеринарної медицини Баштанської районної державної лікарні ветеринарної медицини, для з’ясування обставин та проведення епізоотичного розслідування. Домогосподарство громадянина Бараннікова А.А. в якому загинули свині: Миколаївська область, Баштанський район, с.Піски, вул.Шевченка, 28. Розслідуванням встановлено, що в домогосподарстві громадянина Бараннікова А.А. виявлено 2 трупи свиней віком 6 місяців з видимими пат змінами - ціаноз шкіри, витікання бурої рідини з носової та ротової порожнини та ще 3 голови живих свиней, віком 8 місяців (без видимих клінічних змін, температура тіла в межах норми).

Зі слів господаря свині почали хворіти 04.04.2019, спостерігалась підвищена температура тіла +41,2-42,0 С, відмова від корму, хитка хода, посиніння шкіри вух. Господарем проводилась лікування антибіотиками хворих тварин. 

Зі слів громадянина Бараннікова А.А. протягом останні 2 тижні ввезення в двір та вивезення свиней з двору не було. Для годівлі свиней використовувалась дерть ячмінна власного виробництва, кормові добавки та харчові відходи для годівлі не використовувались. Шляхи потрапляння вірусу АЧС в господарство не встановлені.

Фахівцями  ветеринарної медицини проведений патологоанатомічний розтин 2 трупів свиней. Патологоанатомічні зміни: шкіра в ділянці черева та поверхні стегон має червоний місцями фіолетовий колір. У грудній, черевній та перикардіальній порожнинах накопичення значної кількості жовтувато-червоного ексудату. Підщелепні лімфовузли збільшені, кровонаповненні, темно-вишневого кольору. Селезінки в 2-3 рази збільшена в об’ємі, пульпа в’яла, розм’якшена, темно-червоного кольору, переповнена кров’ю. Під епікардом і ендокардом спостерігають смугасті крововиливи. Нирки збільшені в розмірі, з крововиливами. Від трупів відібраний патматеріал (шматочки селезінки, підщелепні та мезентеріальні лімфовузли)  та направлений для дослідження в Дніпропетровську регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби м.Дніпро.

Трупи свиней спалені на території домогосподарства громадянина Бараннікова А.А.

06.04.2019 об 14.00 відправлений патологічний матеріал в Миколаївську РДЛДПСС для дослідження на АЧС.

Заходи проведені  в дворі де загинули свині:

- встановлено ветеринарний нагляд за свинями які залишились в господарстві;

- проведена дезінфекція місця утримання та патрозтину свиней;

- трупи свиней спалені;

- встановлені дезінфекційні килимки при вході в двір та приміщення де утримуються свині.

- зобов’язано власника тварин не здійснювати забій та переміщення тварин до встановлення остаточного діагнозу. 

Проведений обхід 203 дворів с.Піски, з метою обліку наявного поголів’я свиней та виявлення хворих або загиблих тварин та встановлено, що в с.Піски в 5 дворах утримується 11 голів свиней. 

Матеріал досліджено в Дніпрпетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби  м.Дніпро, 08.04.2019 р. встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу № 000770п.м./19 від 08.04.2019р.).

На підставі вищезазначеного та враховуючи Інструкцію щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.03.2017 №111, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.03.2017 №432/30300,  державна надзвичайна протиепізоотична комісія.

ВИРІШИЛА: 

1. Оголосити територію приватного домогосподарства громадянина Бараннікова А.А., за адресою вул.Шевченка, 28, с.Піски, Баштанський район, Миколаївська область неблагополучною щодо  африканської  чуми  свиней  та  встановити  карантин  з  08.04.2019 р.

2. Встановити  епізоотичним  осередком територію  приватного господарства громадянина Бараннікова А.А., за адресою вул.Шевченка, 28, с.Піски, Баштанський район, Миколаївська область.

3. Встановити зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища: с.Піски, с.Костянтиківка, Баштанський район, Миколаївська область. 

4. Встановити зону нагляду (спостереження) (радіус 5 км від зовнішніх меж зони захисту):  с.Новобірзулівка, с.Шляхове, с.Плющівка, с.Свобода, с.Новопетрівка, с.Кашперо-Миколаївка, с.Новофонтанка, Баштанський район, Миколаївська область.


 

Управління агропромислового розвитку Баштанської райдержадміністрації нагадує, що цього року державну підтримку галузі тваринництва доповнено новим напрямом – відшкодуванням сільгосптоваровиробникам вартості будівництва та реконструкції споруд із зберігання й переробки зерна.

Відповідно до умов Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №107 (із змінами), скористатися, державною допомогою можуть сільгосппідприємства різної форми власності, які будують нові конструкції для зберігання та переробки зерна.

Часткове відшкодування вартості об`єктів надаватиметься  на безповоротній основі у розмірі 30% вартості (без урахування ПДВ) за завершені в поточному році етапи будівництва та реконструкції зернофуражних сховищ, елеваторів, зерноочисних пунктів, підприємств з виробництва домішок та комбікормів, у тому числі вартості обладання.

Сільгосптоваровиробники, які мають намір скористатися цим напрямом держаної підтримки у травні, вересні та грудні поточного року, подають відповідно до 1 квітня, до 1 серпня та до 1 листопада Мінагрополітики  повідомлення за встановленою формою в електронному та паперовому вигляді. 

З формою повідомлення можна ознайомитись за посиланням http://minagro.gov.ua./uk/supportapk?nid=26903

Крім цього, поточного року продовжує діяти постанова Кабінету Міністрів України від 15.07.2017 №587 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства»  (із змінами).

Державна підтримка надається за напрямами:

- Придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю (до 80 відсотків здійснених у поточному та попередньому бюджетних роках витрат без урахування сум податку на додану вартість), але не більше встановлених Мінагрополітики нормативів за умови закладення насаджень у поточному році;

- Будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем та обєктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для сублімаційного висушування фруктів.

Суб’єктам господарювання, бажаючим скористатися державною підтримкою, необхідно подати до Мінагрополітики в електронному чи паперовому вигляді заявку для включення до переліку претендентів. Форми заявок затверджені наказом Мінагрополітики від 20.03.2018 №151 (http://minagro.gov.ua/uk/supportapk?nid=25400)

Заявка та документи на отримання фінансової підтримки надаються до районної комісії до 20 червня та 20 листопада.

«Стихійні ринки – зручно, але небезпечно»

Стихійна торгівля давно вже стала невід`ємним атрибутом життя. Зазвичай, стихійні ринки підтримуються певною частиною суспільства, тобто це явище має соціальне походження і випливає з бажання людей зекономити та поласувати чимось домашнім.

Здавалося б, що поганого в тому щоб зранку вийти на стихійний ринок та купити  свіже м'ясо чи молоко, зручно і швидко. Але не завжди безпечно. Досить часто олію чи молоко реалізують в пластикових пляшках невідомого походження, не виключно, що їх було знайдено на смітниках, можливо, використовували для різних хімічних засобів. Очевидним є той факт, що з метою захисту споживача якість товару має відповідати загальноприйнятим стандартам і нормативам. Торгівля на стихійних ринках ЗАБОРОНЕНА, оскільки існує небезпека забруднення харчових продуктів. Такі продукти можуть викликати кишкові захворювання і серйозні харчові отруєння. Особливо м`ясні продукти, які вимагають особливих умов зберігання.

Також хочемо нагадати стихійним торгівцям, що стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень передбачених ст..160 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «торгівля з рук у невстановлених місцях» і ст.. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «порушення правил підприємницької діяльності»

Факти, якунебезпеку несе в собі стихійна торгівля:

- Торгівля проводиться в місцях, не призначених для її здійснення(на прохідних та придорожніх частинах дороги, де є собаки, скупчення пішоходів, проїжджає багато машин, що піднімають велику пилюку – одним словом антисанітарія);

- Торгівля без відповідних документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту;

- Не дотримання умов зберігання, транспортування і реалізації продукції та відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов.

Зараз настає сезон тепла, тому Управління агропромислового розвитку Баштанської райдержадміністрації попереджає, обов’язково звертайте увагу на продукти який вигляд вони мають, не втрачайте пильність, будьте обережні!!!


 

Звертаємось до Вас з пропозицією співпраці у напрямку переробки молока фермерськими господарствами України, із застосуванням бактеріальних заквасок «Іпровіт», що, в свою чергу, позитивно вплине на рентабельність виробництва на місцях та збільшення дохідної частини бюджету.

Державне дослідне підприємство Інституту продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України є єдиним вітчизняним виробником бактеріальних заквасок для молочної продукції.

Зважаючи на попит та зацікавленість окремих фермерських господарств у придбанні заквасок для виготовлення кисломолочної продукції, пропонуємо бактеріальні закваски «Іпровіт» широкого асортименту. 

Зокрема, найбільшим попитом користуються закваски для виробництва йогурту, сирів, в тому числі твердих, кефіру, ряжанки, сметани та ін..

Детальний перелік нашої продукції та характеристики продуктів, інша актуальна інформація щодо нашого виробництва розміщена на офіційному веб-сайті за посиланням: https://www.iprovit-shop.com.ua.

Окрім того, Державне дослідне підприємство здійснює продаж продукції за цінами що є більш доступними для малих фермерських господарств  в порівнянні з ринковими які пропонуються приватними фірмами.

Поштова адреса магазину: м.Київ, вул.Є.Сверстюка, 4а, каб.106;

Графік роботи магазину: пн-чт: 08:00-16:00, пт: 08:00-15:00;

Тел.: (044)451 42 16, (063)313 71 55, (050)160 77 79, (067)239 85 15;

E-mail: iprovit_zakvaski@ukr.net.

 

5 березня в районі проведено засідання за круглим столом «Вплив макро та мікроелементів на живлення та продуктивність соняшнику. Хвороби та системи захисту соняшнику і зернових».

Участь у заході взяли представники ТОВ «Агроком»,  сільгосптоваровиробники району та працівники управління агропромислового розвитку Баштанської райдержадміністрації.

Управління агропромислового розвитку Баштанської райдержадміністрації, доводить до відома керівникам сільгосппідприємств та фізичним особам які утримують корів на молодняк ВРХ, що почала діяти постанова КМУ від 30 січня 2019 р. N110 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)".


 

Звертаємо увагу сільгосптоваровиробників району, що за даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, останнім часом від суб’єктів господарювання надходить інформація про випадки отримання ними підозрілих листів від імені Міністерства.

Повідомлення надходять з фіктивної адреси info@minagro.com.uaз темою: «Отримайте дотацію в рамках державної підтримки сільського господарства».

В листі зазначається, що відповідний суб’єкт господарювання відібрано як потенційного кандидата на отримання дотації. Для цього шахраї пропонують завантажити та заповнити анкету. Імовірно, що завантажений файл містить вірусну програму.

Наразі Міністерством аграрної політики та продовольства України доопрацьовуються Порядки використання коштів державного бюджету на 2019 рік. Після затвердження Порядків постановами Кабінету Міністрів України, департаментом агропромислового розвитку буде доведено вичерпну інформацію щодо діючих напрямків фінансової підтримки.

Довідково: Достовірна інформація щодо програм держпідтримки публікується на офіційному сайті http://minagro.gov.ua.


 

Баштанська райдержадміністрація попереджає, що продаж тваринної та рослинної продукції на стихійних ринках може бути зараженим та шкідливим для вашого здоров`я.

Ринки залишаються зоною епідемічного ризику. Актуальними вимогами відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» є ст.36 про «Обіг харчових продуктів на агропродовольчих ринках», наказ Міністерства сільського господарства і продовольства України від 04.06.1996 №23 "Про затвердження Ветеринарно-санітарних правил для ринків", інші діючі підзаконні акти.

Хочу звернути Вашу увагу, що вимоги законодавства написані не лише для адміністративного складу (та підлеглих) ринків, вони актуальні і для підприємців. А саме не можна допускати до реалізації харчові продукти, які заборонені законодавством: без документів, які засвідчують якість та безпеку, кондитерських, кулінарних виробів з м’яса, риби, птиці домашнього виготовлення, алкогольних напоїв, грибних, м’ясних, рибних та овочевих консервів, виготовлених в домашніх умовах, молока та олії в ПЕТ-пляшках невідомого походження, лікарських рослин, овочів та інших продуктів харчування з землі, дикорослих грибів при відсутності ветеринарно-санітарної експертизи.

Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації                                    Т.Калашнікова

Про Міжнародну агропромислову виставку «Агро-2019»

Повідомляємо, що за підсумками засідання Ради з питань виставкової діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України прийнято рішення про початок компанії з організації проведення чергової XXXI Міжнародної агропромислової виставки «Агро-2019» (далі - Виставка), яка відбудеться у м.Києві на початку червня 2019 року.

Під час роботи Виставки планується проведення презентації виробляємої підприємствами продукції, низки галузевих конференцій, семінарів, круглих столів за участі українських товаровиробників та їх закордонних партнерів.

Представлення виставкових матеріалів Вашого району в загальнообласній експозиції, буде сприяти розширенню ринків збуту продукції, налагодженню нових ділових контактів, висвітленню виробничих та науково-інноваційних досягнень регіону.

З метою своєчасної і якісної підготовки та гідного представлення товаровиробників в обласній та галузевих експозиціях, зокрема блоку тваринництва (виводки та експортної оцінки племінних тварин; аукціонів продажу племінних ресурсів; презентації сучасних технологій виробництва) під час проведення цього виставкового заходу.

Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації                                                         Т.КАЛАШНІКОВА

 

Щодо закупівлі молока

Міністерство аграрної  політики  та  продовольства України зважаючи на соціальну напругу пов’язану з питаннями закупівлі молока у населення та введення в дію 01 липня 2018 року ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коровяче». Технічні умови інформує.

Згідно з Законом України «Про стандартизацію» прийняття, скасування та відновлення дії національних стандартів відноситься до повноважень національного органу стандартизації, функції якого згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2014 №1163 «Про визначення державного підприємства, яке виконує функції національного органу стандартизації» виконує Державне підприємство «Український науково-дослідний і  навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (Далі - ДП «УкрНДНЦ»).

Наказом ДП «УкрНДНЦ» від 27.06.2018 № 188 «Про прийняття та скасування національного нормативного документа; про внесення зміни до наказу від 18 грудня 2017 р. № 420», визначено:

- прийняти національний нормативний документ з наданням чинності з 01 січня 2019 року ДСТУ 3662:2018 Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови на заміну ДСТУ 3662:2015;

- скасувати національний нормативний документ з 01 липня 2018 року ДСТУ 3662:2015 Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови;

- скасувати національний нормативний документ ДСТУ3662-97 «Молоко - коров`яче незбиране. Вимоги при закупівлі» в частині вимог до молока екстра, вищого та першого ґатунків з 01 січня 2019 року;

- скасувати національний нормативний документ ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі» в частині вимог до молока другого гатунку з 01 січня 2020.

Детальна інформація щодо наказу розміщена на офіційному  сайті Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» у розділі «Стандартизація».

Наразі вимоги до молока регулюються Національним стандартом ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі». Положення даного стандарту поширюються на незбиране сире коров’яче молоко, яке накуповується у су`бєктів господарювання незалежно від форм власності, підприємствами з перероблення молока, підприємствами-покупцями молока, приватними підприємцями для переробки на молочні продукти.

Разом з цим, з метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм  ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, Мінагрополітики  розроблено проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока  і молочних продуктів» (далі – проект наказу). Вказані вимоги запроваджують належну виробничу практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та молочних продуктів.

Проектом наказу передбачено встановлення вимог до молока і молочних продуктів, їх виробництва, до доїльного обладнання та гігієни у господарствах, які виробляють молоко та молозиво, до доїння і збору молока, молозива і молочної сировини, до гігієни персоналу. Крім того, оператори ринку повинні будуть гарантувати відповідність молока вимогам законодавства України та певним  критеріям вмісту мікроорганізмів та кількості соматичних клітин у сирому молоці від корів, що йде на промислову переробку для виготовлення харчових продуктів. Для виконання цих критеріїв проектом наказу встановлено перехідний період з 01 січня 2020 року до 01 січня 2022 року.

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА РОЗВИТКУ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Нормативний документ: Постанова Кабінету Міністрів України  від 07.02.2018 № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» 

Фінансова підтримка надається фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебуває не більше ніж 500 гектарів земель сільськогосподарського призначення, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15,0 млн.грн.

Фінансова підтримка здійснюється за наступними напрямами:

Часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;

Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;

Здешевлення кредитів. 

МЕХАНІЗМ ОТРИМАННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ

Часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції

Через державний банк компенсується 80 відсотків вартості насіння (без ПДВ).

Для отримання часткової компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції категорій базове, сертифіковане необхідно:

Крок 1. придбати насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції у суб’єктів насінництва, зазначених в Державному реєстрі суб'єктів насінництва та розсадництва. Строк дії їх сертифікатів визначено в Реєстрі сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал. З реєстрами можна ознайомитись на офіційному сайті Мінагрополітики в розділі РЕЄСТРИ АПК  http://minagro.gov.ua/uk/ministry?tid_hierachy=1384 

Крок 2. сформувати пакет підтверджуючих документів, які включають:

- копію статуту фермерського господарства;

- документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;

- копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;

- довідку з ДФС, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;

- згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком;

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом.

Крок 3. подати до державного банку заявку, підтверджуючі документи та наступні копії:

- сертифіката, що засвідчує сортові якості насіння;

- сертифіката, що засвідчує посівні якості насіння;

- платіжного доручення про оплату за насіння;

- накладної (товарно-транспортної накладної) на придбане насіння;

- акта про висів придбаного насіння. 

Крок 4.  отримати кошти на рахунок в державному банку

Документи для отримання часткової компенсації державними банками приймаються до 1 листопада.

Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва

Фермерські господарства можуть отримати на безповоротній основі через державний банк компенсацію у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання вітчизняного виробництва:

25 % - за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва»;

15% - за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».

Для отримання часткової компенсації необхідно:

Крок 1. вибрати постачальника техніки чи обладнання, згідно з Переліком вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, з яким можна ознайомитись на офіційному сайті Мінагрополітики за посиланням http://minagro.gov.ua/uk/support_apk?nid=24338 

Крок 2. закупити техніку чи обладнання вітчизняного виробництва

Крок 3. подати до державного банку заявки за двома програмами та такі підтвердні документи: 

- копію статуту фермерського господарства;

- документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;

- копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;

- довідку з ДФС, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;

- згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком; 

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом

- копію платіжного доручення, що підтверджує оплату через державний банк

- акт приймання-передачі техніки та обладнання

Крок 4. отримати компенсацію на рахунок в державному банку.

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 130.

Здешевлення банківських кредитів

Фермерському господарству передбачено компенсацію за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами, залученими у національній валюті через державний банк у розмірі  1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розміру, передбаченого кредитним договором, зменшеним на 1 відсотковий пункт. 

Термін користування кредитами:

до 1 року, обсяг кредиту – не перевищує 500,0 тис.грн для покриття виробничих витрат;

до 3 років, обсяг кредиту – не перевищує 9,0 млн. грн для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення.

Для отримання часткової компенсації необхідно:

Крок 1. укласти кредитний договір та одержати кредитні кошти для покриття виробничих витрат або витрат, пов’язаних з придбанням основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов’язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об’єктів сільськогосподарського призначення;

Крок 2. подати до державного банку заявку та підтвердні документи:

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копія договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

- документи, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою;

- копію фінансового документа, що підтверджує чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік; 

- довідку з ДФС, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів;

- згоду одержувача щодо надання Мінагрополітики інформації про нього, яка становить банківську таємницю або містить персональні дані, за формою, визначеною державним банком; 

- довідку державного реєстратора про те, що господарство: не має порушеної справи про банкрутство;  не перебуває на стадії ліквідації та його не визнано банкрутом;

Крок 3.щомісяця отримувати компенсацію за сплачені відсотки за кредитним договором в державному банку.

До уваги сільгосптоваровиробників всіх форм власності!

Державне підприємство «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» в Миколаївській області розпочав свою роботу по перевірці насіння та здійснює прийом Повідомлень (заявок на відбір проб)  на проведення сертифікації насіння  згідно Закону України «Про насіння і садивний матеріал» та інших нормативно-правових актів. 

Розрахунок вартості проведення робіт по визначенню посівних якостей насіння затверджено згідно з наказом №7 від 21.02.2017 року (ознайомитись можна на сайті - http://zernolab.com.ua/ua/vartist_nasinnya.htm).
За додатковою інформацією звертатись за адресою:  м. Миколаїв, вул.1-а Слобідська, 117 та через електронну адресу dpcs_mykolaiv@ukr.net.
  Створення кооперативу (оголошення 28.02.2018)
Формат: DOCX | Добавлен: 28/02/2018 13:06:07
29Kb Скачать скачать
  Постанова КМУ від 07.02.2018 №106
Формат: DOC | Добавлен: 11/04/2018 15:05:42
86Kb Скачать скачать
  Щодо компенсації вартості сільськогосподарської техніки (огол. від 30.01.2019)
Формат: DOCX | Добавлен: 31/01/2019 14:49:40
13Kb Скачать скачать
  Щодо обробітку посівів ріпаку (оголош.23.04.19)
Формат: DOCX | Добавлен: 23/04/2019 11:39:05
13Kb Скачать скачать
  Про здешевлення кредитів (оголош.07.05.19)
Формат: DOCX | Добавлен: 07/05/2019 13:18:59
35Kb Скачать скачать
  Умови отримання кредиту (дод.до оголош.07.05.19)
Формат: DOC | Добавлен: 07/05/2019 13:19:53
75Kb Скачать скачать
  Памя’ятка учасникам конкурсу (дод.до оголош.07.05.19)
Формат: DOC | Добавлен: 07/05/2019 13:20:29
73Kb Скачать скачать
  Щодо виробничого травматизму (оголош.11.05.2019)
Формат: DOC | Добавлен: 11/05/2019 11:01:20
49Kb Скачать скачать
  Зразки пам’яток
Формат: RAR | Добавлен: 01/07/2019 16:59:10
11014Kb Скачать скачать

ДО УВАГИ  ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ!

НЕ ВТРАЧАЙТЕ МОЖЛИВОСТІ ОТРИМАТИ БЮДЖЕТНУ СУБСИДІЮ!

БЮДЖЕТНА СУБСИДІЯ НА 1 ГЕКТАР (Постанова КМУ №106 від 07.02.2018 р. із змінами) НАДАЄТЬСЯ: 

новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після створення) один раз у розмірі 3000 грн. на 1 га, але не більше 60 000 грн.; 

фермерським господарствам (старше трьох років) у розмірі 12000 грн. з розрахунку на одного члена фермерського господарства, але не більше 40000 грн.

Для отримання бюджетної субсидії фермерські господарства подають до Миколаївського відділення Укрдержфонду повний пакет документів, що включає заявку за формою та наступні документи:

1) копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи);

Примітка. Копія статуту повинна бути прошита, пронумерована та скріплена печаткою і підписом голови господарства.

2) відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності та/або користування земельною ділянкою (інформаційну довідку з державного реєстру речових прав на нерухоме майно; дійсна протягом 10 днів);

3) копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік, а фермерським господарствам, які зареєстровані в поточному році, – копію фінансового звіту за останній квартал (копію балансу і звіту про фінансові результати);

4) довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи,у паперовій або електронній формі(довідка від Державної фіскальної служби,дійсна протягом 10 днів);

5) витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (дійсний протягом 10 днів);

6) довідку про банківські реквізити на бланку фермерського господарства;

7) копію паспорта та копію реєстраційного номера облікової картки платника податків голови господарства;

8) згоду заявника щодо надання про нього інформації Мінагрополітики, яка містить персональні дані, за формою (заповнюється на місці).

Документи приймаються за адресою: м.Миколаїв, пр-т Миру, буд.34, 7-й поверх, к.712.

Телефон для довідок:  (063) 402-44-44, (050) 287-82-74

Сторінка на facebook: facebook.com/mkfermer/

  Програма Міжнародного форупу Агропорт Південь Херсон 2019
Формат: DOCX | Добавлен: 08/07/2019 11:20:14
24Kb Скачать скачать