Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Керівнику підприємства

«Стихійні ринки – зручно, але небезпечно»

Стихійна торгівля давно вже стала невід`ємним атрибутом життя. Зазвичай, стихійні ринки підтримуються певною частиною суспільства, тобто це явище має соціальне походження і випливає з бажання людей зекономити та поласувати чимось домашнім.

Здавалося б, що поганого в тому щоб зранку вийти на стихійний ринок та купити  свіже м'ясо чи молоко, зручно і швидко. Але не завжди безпечно. Досить часто олію чи молоко реалізують в пластикових пляшках невідомого походження, не виключно, що їх було знайдено на смітниках, можливо, використовували для різних хімічних засобів. Очевидним є той факт, що з метою захисту споживача якість товару має відповідати загальноприйнятим стандартам і нормативам. Торгівля на стихійних ринках ЗАБОРОНЕНА, оскільки існує небезпека забруднення харчових продуктів. Такі продукти можуть викликати кишкові захворювання і серйозні харчові отруєння. Особливо м`ясні продукти, які вимагають особливих умов зберігання.

Також хочемо нагадати стихійним торгівцям, що стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень передбачених ст..160 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «торгівля з рук у невстановлених місцях» і ст.. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «порушення правил підприємницької діяльності»

Факти, якунебезпеку несе в собі стихійна торгівля:

- Торгівля проводиться в місцях, не призначених для її здійснення(на прохідних та придорожніх частинах дороги, де є собаки, скупчення пішоходів, проїжджає багато машин, що піднімають велику пилюку – одним словом антисанітарія);

- Торгівля без відповідних документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту;

- Не дотримання умов зберігання, транспортування і реалізації продукції та відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов.

Зараз настає сезон тепла, тому Управління агропромислового розвитку Баштанської райдержадміністрації попереджає, обов’язково звертайте увагу на продукти який вигляд вони мають, не втрачайте пильність, будьте обережні!!!


 

Баштанська райдержадміністрація попереджає, що продаж тваринної та рослинної продукції на стихійних ринках може бути зараженим та шкідливим для вашого здоров`я.

Ринки залишаються зоною епідемічного ризику. Актуальними вимогами відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» є ст.36 про «Обіг харчових продуктів на агропродовольчих ринках», наказ Міністерства сільського господарства і продовольства України від 04.06.1996 №23 "Про затвердження Ветеринарно-санітарних правил для ринків", інші діючі підзаконні акти.

Хочу звернути Вашу увагу, що вимоги законодавства написані не лише для адміністративного складу (та підлеглих) ринків, вони актуальні і для підприємців. А саме не можна допускати до реалізації харчові продукти, які заборонені законодавством: без документів, які засвідчують якість та безпеку, кондитерських, кулінарних виробів з м’яса, риби, птиці домашнього виготовлення, алкогольних напоїв, грибних, м’ясних, рибних та овочевих консервів, виготовлених в домашніх умовах, молока та олії в ПЕТ-пляшках невідомого походження, лікарських рослин, овочів та інших продуктів харчування з землі, дикорослих грибів при відсутності ветеринарно-санітарної експертизи.

Начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації                                    Т.Калашнікова

Управління агропромислового розвитку Баштанської райдержадміністрації повідомляє що у Новоодеському районі  в с.Троїцьке  загинула свиня віком 5 міс.

О 10:30 спеціалісти ветеринарної медицини прибули на місце та встановили, що  в домогосподарстві крім трупа свині, ще утримується 12 голів свиней, 2 (дві) з яких відмовляються від корму, температура тіла коливається від 39,2-40,5 градусів С, пригнічені, малорухливі.

При патологоанатомічному розтині трупу встановлено. Трупне заклякання виражене добре, шкірний покрив гладкий, шкіра в області підгрудка та черева синюшного кольору, серце без видимих змін, кровенапвнене, легені збільшені в об’ємі сіруватого кольору з мармуровим малюнком, надгортанник з значним крововиливом.

Відібраний патологічний матеріал досліджено в Одеській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби 14.1.2019 р. Встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу №003853 м. п. м./19).

На позачерговому засіданні ДНПК при Новоодеській райдержадміністрації 14.11.2019, оголошено приватне домогосподарство Касова Г.А. по вулиці Миру, 33, с.Троїцьке Новоодеського району Миколаївської області неблагополучним щодо африканської чуми свиней, визначено епізоотичним вогнищем та встановлено карантин. Визначено зону захисту в радіусу 3 км від епізоотичного вогнища.  В зону захисту увійшли с. Троїцьке, м.Нова Одеса Новоодеського району. Затверджено зону нагляду в радіусу 0,3 км від зовнішніх меж зони захисту.

Проведено умертвіння 12 голів свиней. Трупи свиней знищено шляхом спалювання у відведеному місці, в приміщенні де утримувались свині, прилегла територія транспорт який був задіяний , продезінфіковано.

Звертаємося до населення у разі виявлення трупів свиней просимо звертатися за тел. 2 84 35 – Баштанське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Миколаївській області..