Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Увага! Зміни для суб’єктів господарювання, що здійснюють зберігання пального

28/01/2020

Баштанське управління Головного управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 №481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі – Закон №481) встановлено виключний перелік документів, на підставі яких видається, зокрема ліцензія на право зберігання пального. 

Законом України від 18 грудня 2019 року № 391 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку» (далі – Закон №391) внесено зміни, серед іншого до Закону №481, якими встановлено, що суб’єкти господарювання, що здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії документів передбачених ст. 15 цього Закону не подають. 

Такі суб’єкти господарювання у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального,та їх фактичне місцезнаходження, також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального. Зазначені зміни набули чинності з 29 грудня 2019 року. 

Разом з тим, відповідно до Бюджетного кодексу України, з урахуванням змін, внесених Законом України від 14 листопада 2019 року №294 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», які набули чинності з 1 січня 2020 року до доходів загального фонду бюджетів міст Автономної республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад (ст.64) та доходів загального фонду бюджету Автономної республіки Крим та обласних бюджетів (ст.66) серед іншого належить плата за ліцензії на виробництво пального, на право оптової торгівлі пальним, на право роздрібної торгівлі пальним, на право зберігання пального, що зараховується до міських бюджетів міст Києва та Севастополя ліцензіатами за місцем здійснення діяльності; та плата за ліцензії на виробництво пального, на право оптової торгівлі пальним, на право роздрібної торгівлі пальним, на право зберігання пального, що зараховується до бюджету Автономної республіки Крим та обласних бюджетів ліцензіатами за місцем здійснення діяльності. 

Крім цього, згідно ст. 15 Закону № 481 плата за ліцензії зараховується до місцевих бюджетів. 

Отже, з 1 січня 2020 року плата за ліцензії, зокрема на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального зараховується до місцевих бюджетів за місцем здійснення діяльності. 

З переліком рахунків для оплати ліцензій можна ознайомитись на офіційному сайті ГУ ДПС у Миколаївській області, або звернутися до Баштанського управління ГУ ДПС у Миколаївській області за адресою: м.Баштанка, вул.Миколи Аркаса, 2 (каб.№3, 5) або за телефоном 2-84-36.

Для отримання  ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та право зберігання пального необхідно звертатися до ГУ ДПС у Миколаївській області.

Всі новини →