Головна Новини Учасникам АТО/ООС та членам їх сімей Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Новини

 ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ

Баштанський районний сектор №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області запрошуєнебайдужих громадян до співробітництва у якості волонтерів пробації.

Пробація є прогресивним підходом до реалізації покарань, що забезпечує не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприяє їх поверненню до суспільства і створенню можливостей до змін. Для успішної реалізації зазначених цілей надзвичайно актуальним є залучення волонтерів.

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації.

Волонтерська діяльність, пов'язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами:

Ø     участь у проведенні соціально-виховної та індивідуально-профілактичної роботи із суб'єктами пробації;

Ø     сприяння у працевлаштуванні суб'єктів пробації;

Ø     залученні їх до навчання та соціально корисної діяльності;

Ø     участь у перевірці виконання обов’язків, покладених судом на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

Ø     організація виховних та благодійних заходів і акцій за різними тематичними напрямами;

Ø     надання консультацій правопорушникам та їх сім'ям (наприклад, у вигляді допомоги з отримання певних документів).

Пріоритетним для органу пробації залишається напрямок профілактики негативних явищ.

Для молодих людей участь у волонтерській діяльності має свої переваги, а саме:

ü     опрофесійна підготовка, професійне самовизначення та становлення;

ü     оволодіння знаннями та практичними навичками соціальної роботи з дітьми та молоддю;

ü     досвід індивідуальної та групової роботи з ровесниками та дорослими;

ü     нові друзі, цікаве дозвілля, змістовна зайнятість, можливість допомогти іншим;

ü     розвиток лідерських якостей, творчих здібностей, самовираження та становлення молодої людини як особистості, як активного члена суспільства;

ü     можливість брати участь у процесах прийняття рішень, які стосуються молоді.

            Запрошуємо до волонтерства студентів вищих навчальних закладів, членів благодійних, громадських та релігійних організацій, небайдужих громадян, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть допомогти у виконанні завдань соціально-виховної та профілактичної роботи з клієнтами пробації, сприяти їх працевлаштуванню, залученню до навчання та соціально-корисної роботи, наданню консультацій правопорушникам та їх сім’ям.      

 Ми вас чекаємо за адресою: смт.Казанка, вул. Миру, 193, електронна скринька: mk20@probation.gov.ua, тел. 0981170285, Челнакова Ірина Олександрівна


 

 Робота з неповнолітніми суб'єктами пробації, які перебувають у конфлікті з законом

   У рамках соціально-виховної роботи з неповнолітніми суб'єктами пробації  Баштанський районний сектор №3 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області здійснює заходи спільно зі службою у справах дітей виконавчого комітету Казанківської селищної ради.

            Проведення виховної та соціальної роботи з неповнолітніми здійснюється з метою перевиховання і профілактики вчинення ними рецидивних злочинів та правопорушень, агресивної поведінки, мотиваціъ позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.

            Більшість причин в скоєнні неповнолітніми правопорушень, є проблеми в сім’ї. Діти не завжди усвідомлюють скоєне. Тому з такою дитиною потрібно передусім спілкуватись і допомагати їй, дитина повинна зрозуміти причину, яка підштовхнула її до вчинення злочину.

            Щоб реалізувати дану мету, працівники сектору ініціювали та провели, спільно з начальником служби у справах дітей виконавчого комітету Казанківської селищної ради Валентиною Риженко 16 грудня 2021 року зустріч з неповнолітнім суб’єктом пробації.   

 Такі зустрічі сприяють органу пробації  у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації, яка направлена на розв’язання складних життєвих ситуацій. Це, в свою чергу, призведе до зниження криміногенних потреб засудженого, тобто, до його виправлення.


 

 

 Робоча зустріч з представниками бюро правової допомоги

             23 грудня 2021 року за ініціативи начальника Баштанського районного сектору №3  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Челнакової Ірини відбулася робоча зустріч з начальником відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Інною Ликовою.

На нараді було підведено підсумки роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі Баштанського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській за 2021 рік та обговорено питання спільних заходів на 2022 рік.

Основне завдання співпраці системи безоплатної правової допомоги з уповноваженими органами з питань пробації полягає у наданні якісної правової допомоги суб’єктам пробації. Правова допомога вкрай необхідна суб’єктам пробації, адже вона сприяє формуванню правової культури та забезпеченню прав та соціальних гарантій суб’єктів пробації.