Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Нове у сфері надання адміністративних послуг

Портал адміністративних послуг Миколаївської області

Реформування сфери надання адміністративних послуг

Передача повноважень з державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

 12 грудня 2015 року вступили в дію Закони України :

- від 26.11.2015 №835-УІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»;

- від 26.11.2015 №834-УІІІ «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», якими передбачено прийняття районними державними адміністраціями, сільськими, селищними, міськими радами від органів юстиції повноважень з надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Баштанською райдержадміністрацією введено до штату дві посади державних реєстраторів. З 01.02.2016 розпорядженням голови райдержадміністрації від 29.01.2016 №09-0 призначено Божко Євгенію Анатоліївну на посаду державного реєстратора у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. З 02.04.2018 розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.03.2018 №11-нк призначено Лєщенка Андрія Вячеславовича на посаду державного реєстратора у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. 

Телефон для довідок (05158)27485.

При Баштанській міській раді створений та діє відділ державної реєстрації, який надає адміністративні послуги з напрямку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, з напрямку реєстрації місця проживання/ перебування особи.

У відділі заявники мають змогу зареєструвати своє право власності та інші речові права на нерухоме майно шляхом подання відповідних документів та сплативши адміністративний збір і плату за надання інформації визначені законодавством. Державна реєстрація права власності та інших речових прав (право користування (сервітут); право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис); право забудови земельної ділянки (суперфіцій); право господарського відання; право оперативного управління; право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки; право користування (найму, оренди) будівлею або іншою капітальною спорудою (їх окремою частиною), що виникає на підставі договору найму (оренди) будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), укладеного на строк не менш як три роки; іпотека; право довірчої власності; інші речові права відповідно до закону) проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна в межах Миколаївської області.

Державна реєстрація обтяжень речових прав проводиться незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Телефони для довідок (05158) 2-76-16

Також працівниками відділу проводиться реєстрація/зняття з реєстрації  місця проживання/ перебування осіб які проживають (перебувають) на території Баштанської міської ради шляхом подання заявником відповідних документів і сплативши адміністративний збір.

Телефони для довідок (05158) 2-70-48.

Відділ розташований за адресою: 56101 Миколаївська область м.Баштанка, вул.Полтавська, 8/1, каб.4,6,7 на ІІ поверсі приміщення Баштанського районного бюро технічної інвентаризації. 

 

 Про отримання експлуатаційних дозволів

 

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що згідно з  статтею 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 40 «Про затвердження Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл» оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження повинні отримати експлуатаційні дозволи.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу, передбаченого цим Законом, або дія якого тимчасово припинена.

Також ст. 64 вище вказаного Закону передбачена адміністративна відповідальність за діяльність без експлуатаційного дозволу.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.15 № 930 «Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» розмір плати (адміністративний збір) за надання адміністративної послуги з видачі або поновлення дії експлуатаційного дозволу становить 0,17 мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява подається оператором ринку в центр надання адміністративних послуг, до визначення розміру адміністративного збору законом.

Враховуючи вище викладене пропонуємо операторам ринку звернутися до управлінь Держпродспоживслужби в районах та м. Миколаєві для отримання експлуатаційних дозволів