БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СЕКТОР №2
філії Державної установи «Центр пробації»
у Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях
Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», Кримінальним, Кримінальним процесуальним, Кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.
ПРОБАЦІЯ - ЦЕ ...
v забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
v надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
v організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;
v пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
v допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавленн яволі, в адаптації до життя в суспільстві.
ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?
v особа, щодо якої складається досудова доповідь;
v особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
v особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
v особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
v звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;
v особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.
ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:
ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:
v можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;
v збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;
v збереження роботи та житла;
v позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.
ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (ГРОМАДИ):
v убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;
v справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.
ДЛЯ ДЕРЖАВИ:
v зниження злочинності;
v зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;
v позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;
v дотримання міжнародних стандартів.
ВИДИ ПРОБАЦІЇ:
v Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
v Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
v Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров"я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.
Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації.
Під час дії воєнного стану або загрози поширення епідемії, пандемії, надзвичайної ситуації та за наявності об’єктивних обставин, що унеможливлюють прибуття правопорушника до органу пробації суб’єкт зможе скористатися електронним сервісом «Пробація в смартфоні».
Мобільний додаток розробляється спільно з КАНАДСЬКО – УКРАЇНСЬКИМ ПРОЄКТОМ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ «Супровід урядових реформ України» (SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance) покликаний спростити співпрацю співробітника пробації та засудженого, а також надасть можливість суб’єкту пробації виконати покладені судом та законом обов’язки не відвідуючи підрозділ Центру пробації.
Втім, у багатьох користувачів може виникнути питання, як через застосунок буде відбуватися співпраця пробаціонера з правопорушником.
За словами заступниці директора Державної установи «Центр пробації» Тетяни Кічатої, мобільний додаток «Пробація в смартфоні» дозволить працівнику пробації проводити реєстрацію та профілактичну бесіду із суб’єктами пробації за допомогою відеозв’язку.
Мобільний застосунок у майбутньому планується інтегрувати з Єдиним реєстром засуджених та осіб, узятих під варту, що дасть можливість надійно ідентифікувати кожного суб’єкта пробації в застосунку «Пробація в смартфоні», та створить надійний захист персональних даних суб’єкта пробації.
Також у застосунку планується створення функції сповіщення суб’єкта пробації про майбутній день явки до органу пробації.
Через додаток пробаціонер матиме можливість контролювати виконання покладених на суб’єкта пробації заборон та обмежень.
Мобільний застосунок дасть можливість дистанційно працювати з суб’єктами пробації за визначеними програмами для зміни їх поведінки.
Також в додатку буде реалізована окрема панель з корисними для засудженого посиланнями на застосунки: «Дія», «Безоплатна правова допомога», «е-Суд» та інші.
Мобільний застосунок «Пробація в смартфоні» стане надійним помічником суб’єкта пробації під час відбування покарання.
Баштанський РС №3 філії ДУ "Центр пробації" в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях