Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Інформація внутрішньо переміщеним особам


Інформація для громадян, які переселяються з Донецької, Луганської областей, АР Крим в інші регіони України
Дорожня карта
Державна підтримка пенсіонерів
Державна підтримка в працевлаштуванні

  Пам’ятка для людей, що переселяються з тимчасово - окупованих територій та районів проведення АТО до Баштанського району, для вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб
Формат: DOC | Добавлен: 23/04/2021 15:23:21
40Kb Скачать скачать

Відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 509, заявнику може бути відмовлено у видачі довідки у разі, коли відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення, зазначені у статті 1 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” або у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки.

Статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” визначено підстави для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб:

Підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:

1) подала заяву про відмову від довідки;

2) скоїла кримінальне правопорушення: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; вчинення кримінального правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку або військового кримінального правопорушення;

3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;

4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;

5) подала завідомо недостовірні відомості.

Рішення про скасування дії довідки (крім осіб, які є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, і подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний веб-портал електронних послуг) приймається керівником уповноваженого органу за місцем проживання особи та надається їй протягом трьох днів з дати прийняття такого рішення або надсилається на адресу місця проживання, зазначену в довідці.


 

 

Інформує управління соціального захисту населення Баштанської РВА. Новини для ВПО

Деяким пенсіонерам, студентам та людям, які мають тяжкі захворювання, продовжать виплату допомоги. Звернутися з заявою треба до 30 квітня!
 
Уряд розширив та уточнив категорії внутрішньо переміщених осіб, які мають право на продовження допомоги на проживання на наступні 6 місяців. Також продовжено термін прийому заяв до 30 квітня 2024 року.
Це означає, що ВПО, які подадуть заяви на продовження виплат у квітні, матимуть змогу отримати допомогу і за березень.
Постанова вже опублікована та набрала чинність, а значить внутрішньо переміщені особи вже можуть звертатися з урахуванням нових змін до уповноважених органів (до ЦНАПів чи органів соціального захисту населення).
 
Зверніть увагу, що інформація стосується лише ВПО, які отримували допомогу до 1 серпня 2023 року. Адже у серпні таким особам автоматично було продовжено виплати лише на 6 місяців – до 31 січня 2024. До переселенців, які вперше звертаються із заявою про призначення допомоги на проживання, застосовуються інші норми.
Так, у січні вже були зміни та визначено категорії ВПО, які мають право на продовження допомоги на наступні 6 місяців. Проте виявилось, що не всі вразливі категорії були враховані.
Тому Мінсоцполітики було розроблено зміни та розширено перелік категорій ВПО, хто матиме право на продовження виплат з березня 2024 року, а також уточнено важливі питання, які виникали в уповноважених органів при практичному застосуванні Порядку надання допомоги на проживання.
 
Змінами передбачено продовження виплат (без прив’язки до доходу та дати переміщення):
- дітям, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя на період перебування дітей у такій сім’ї, а також патронатним вихователям, та дітям щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, з числа ВПО;
- особам, які мають тяжкі форми захворювання, зокрема рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, з тяжкими травмами, які потребують трансплантації органа, паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, що підтверджується документально (форми первинної облікової документації 027/о та/або 028/о).
Зазначеним вище особам (їх представникам) потрібно звернутися з заявою про надання допомоги на проживання до ЦНАПу чи органу соціального захисту населення.
Право на продовження допомоги за заявою також матимуть сім’ї ВПО, які перемістилися (повторно перемістилися) з 1 січня 2022 р., мають низький дохід – нижче 9 444 грн на одну особу (враховуються доходи за 3 міс. перед зверненням) та у разі коли у складі сім’ї є:
- особа, яка доглядає за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
- особа, яка надає соціальні послуги з догляду, що підтверджується документально;
- тільки непрацездатні особи – допомога призначається на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї. Наприклад, пенсія чоловіка – 12000 грн, пенсія дружини – 5000 грн. Обидва пенсіонера мають право на продовження виплат;
- непрацююча особа, яка доглядає за дитиною віком до 18 років (раніше було до 14 років), або в сім’ї виховується троє і більше дітей до 18 років (всі діти мають проживати в сім’ї, не в інтернаті). При цьому така сім’я проживає в зоні бойових дій. Якщо сім’я проживає на іншій відносно безпечній території і дитина навчається в садочку/школі, то допомога може бути продовжена лише за умови, що в садочках/школах відсутні місця або навчання проводиться онлайн, дистанційно (повністю або частково). Про навчання онлайн чи відсутні місця потрібно надати відповідний документ.
Уточнено, що до 1 вересня 2024 року допомога може бути продовжена незалежно від місця знаходження закладу освіти, у якому навчання проводиться в режимі онлайн, дистанційно (повністю або частково).
- працездатні особи, які протягом попередніх 6 місяців отримання допомоги працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа — підприємець та розпочали відповідну діяльність або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання, та у складі сім’ї є діти віком до 18 років (раніше було до 14 років) та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
- особи, які втратили працездатність, та діти до 18 років та/або діти / особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.
Допомога призначається на всіх осіб з числа ВПО у такій сім’ї.
- особа віком від 55 років, яка на дату звернення за допомогою зареєструвалася в центрі зайнятості як безробітна або як така, що шукає роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або працює, провадить підприємницьку діяльність/незалежну професійну діяльність, або отримала допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант/грант на створення або розвиток власного бізнесу/ваучер на навчання.
У зазначених вище випадках допомога призначатиметься на всю сім’ю.
Також право на допомогу на наступні 6 місяців матимуть особи з інвалідністю ІІІ групи, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не перевищує 9444 грн (без прив’язки до дати переміщення).
Змінами передбачено, що особи до 23 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти після досягнення ними 18 років і не мають власних сімей, мають право звертатись за призначенням допомоги особисто, якщо вони мають фактичне місце проживання (перебування) інше ніж в уповноваженої особи.
Безробітні працездатні особи зі складу сім’ї (крім одного отримувача допомоги) зобовʼязані зареєструватися протягом двох місяців (раніше – одного місяця) в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання, або розпочати діяльність відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”. Якщо цього не буде здійснено, то допомогу буде припинено всій сім’ї.
 
Що буде, якщо не встигли звернутися із заявою до 30 квітня?
Якщо людина має право на продовження виплат та звернеться, наприклад, у травні, допомога буде призначена на 6 місяців з місяця звернення, тобто з травня.
Якщо людина встигне подати заяву до кінця квітня – допомога буде виплачена починаючи з березня 2024 року.
 
Ці зміни стосуються і ВПО з 2014 року чи тільки з 2022?
Є категорії ВПО, для яких не важлива дата переміщення, а значить вони матимуть право і надалі отримувати допомогу. Наприклад, пенсіонери, особи з інвалідністю I, II чи ІІІ групи.
Також для вагітних жінок на 30-ому тижні вагітності не має значення дата переміщення.
Проте визначені й категорії сімей-переселенців, для яких має значення дата переміщення (чи повторного переміщення), а саме після 1 січня 2022 року.
 
Якщо в людини онкозахворювання, вона має тепер право на виплати незалежно чи вона ВПО з 2014 чи з 2022?
Так, для осіб з визначеними захворюваннями не важлива дата переміщення та розмір доходу. Головне – звернутися із заявою до ЦНАПу чи органу соціального захисту населення до 30 квітня та надати довідку за формою 027/о та/або 028/о (уточніть у свого сімейного лікаря).
 
Якщо сім’я складається з двох пенсіонерів, то тепер неважливо, який у них сукупний дохід? Виплати продовжать?
Так, виплати мають продовжити обом пенсіонерам. Це дійсно дуже гарні зміни, адже раніше мав право на продовження тільки той пенсіонер, у якого пенсія менше 9444 грн. Тепер обидва пенсіонери будуть мати право на виплати. Головне – звернутися із заявою до уповноваженого органу до 30 квітня 2024 року.

 

Чи можуть ВПО отримувати виплати, якщо вони не працевлаштовані?

ВПО, які звертаються за призначенням виплат вперше, повинні протягом 3-місяців посприяти своїй зайнятості, тобто працевлаштуватися, відкрити підприємницьку діяльність або ж зареєструватися в Центрі зайнятості як безробітний чи такий, що шукає роботу. В іншому випадку особа перестає отримувати виплати ВПО 2024.
Виплати ВПО після 3 місяців
Переселенці, які вперше звертаються за виплатами ВПО (з 1 грудня 2023 року) та є працездатними протягом трьох місяців повинні вжити заходів для своєї зайнятості. В іншому випадку виплати їм будуть скасовані, але є ряд винятків, обмеження не стосуються:
▪️однієї особи із складу сім’ї, яка доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (включно);
▪️однієї особи із складу сім’ї, яка має трьох і більше дітей віком до 18 років і доглядає за ними;
▪️однієї особи із складу сім’ї, яка виховує малолітню дитину, що навчається повністю або частково он-лайн і це підтверджено документально, у разі коли фактичним місцем проживання такої сім’ї є територія бойових дій (наприклад, м. Харків);
▪️особи, яка доглядає за дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;
▪️особи з інвалідністю I чи II групи;
особи, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особою, яка досягла 80-річного віку;
▪️фізичної особи, яка надає соціальні послуги з догляду, що підтверджується документально;
▪️студента, який навчається за денною / дуальною формою навчання в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.
 
Тож, як бачимо, навіть працездатна особа може продовжувати отримувати виплати і не бути працевлаштованою, зареєстрованою як безробітна тощо.