Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Служба у справах дітей

Відповідальний за наповнення: служба у справах дітей райдердажміністрації


Керівництво служби
Графіки
Новини
Основні нормативно-правові акти, які регулюють діяльність служби у справах дітей
Перелік адміністративних послуг, що надаються службою у справах дітей
Сімейні форми виховання
Положення про службу дітей у справах дітей


Діти шукають родину.
 
Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації Миколаївської області шукає родину для двох дітей-сиріт. Наталія, 14 років, та Вікторія, 13 років. Діти мріють про щасливу люблячу родину.
 
За детальною інформацією звертатится за адресою: Миколаївська область, м.Баштанка, вул.Героїв Небесної Сотні, 37, тел. 0515826889, 0967241442.

Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації з метою соціальної підтримки дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, із малозабезпечених, багатодітних сімей, в умовах карантину, пов’язаного з поширенням хвороби  COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, встановленого на всій території України постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211, звертається до всіх небайдужих жителів району із проханням надати благодійну допомогу для підтримки таких сімей, а саме: продукти харчування, миючі засоби та засоби особистої гігієни. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном: 2-68-89.

Діти шукають родину.

Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації Миколаївської області шукає родину для трьох дітей, які залишилися без піклування батьків. Ярослав, 14 років, Єливавета, 9 років, Валерій, 3 роки. Діти здорові, мають хороший загальний розвиток. Братики та сестричка дружні між собою. Ярослав, як старший, є для молодших авторитетом. Діти товариські, позитивні. На даний час тимчасово влаштовані до сім'ї патронатного вихователя до вирішення подальшої їхньої долі. Патронатний вихователь характеризує дітей виключно позитивно: «Дітки хороші, прагнуть любові та тепла». Діти мріють про щасливу люблячу родину.

За детальною інформацією звертатится за адресою: Миколаївська область, м.Баштанка, вул.Героїв Небесної Сотні, 37, І поверх, тел. (05158) 2 68 89.


Дитина шукає родину

Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації Миколаївської області шукає родину для хлопчика Віталія, 13 років, який  залишився без піклування батьків. Фізично розвинутий, енергійний, має добрий загальний розвиток, творчі здібності.

За детальною інформацією звертатится за адресою: Миколаївська область, Баштанський р-н, м.Баштанка, вул.Героїв Небесної Сотні, 37, І поверх, тел. (05158) 2 68 89.

Якщо Ви любите дітей, бажаєте мати велику родину та отримувати за свою діяльність грошову винагороду, то Вам – у БАТЬКИ-ВИХОВАТЕЛІ

Ми гарантуємо Вам:

укладення офіційного договору;

забезпечення житлом на час Вашої діяльності для Вашої сім'ї  та дітей-вихованців;

грошову винагороду за Вашу діяльність, розмір якої залежить від кількості дітей-вихованців (максимальний – 9605 грн./міс.);

державне пенсійне страхування – ми сплачуємо за Вас єдиний внесок до Пенсійного фонду;

кошти на утримання кожної дитини-вихованця: віком до 6 років – 3252 грн./міс., віком більше 6 років – 4054 грн./міс.;

пільги на оплату послуг ЖКГ;

підтримку з боку органів виконавчої влади.

Для цього Вам необхідно:

звернутися до служби у справах дітей райдержадміністрації  за адресою: м. Баштанка, вул. Героїв Небесної Сотні, 37;

пройти відповідний курс підготовки за направленням;

бути готовим прийняти у свою сім'ю дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, подарувати цим дітям свою любов та турботу.

Додаткова інформація за телефоном: (05158) 2 68 89.

Якщо Ви любите дітей і шукаєте роботу, то Вам – у ПАТРОНАТНІ ВИХОВАТЕЛІ

Ми гарантуємо Вам:

укладення офіційного договору;

заробітну плату в розмірі 9605 грн./міс.;

державне пенсійне страхування – ми сплачуємо за Вас єдиний внесок до Пенсійного фонду;

кошти на тимчасове утримання дитини: віком до 6 років – 3252 грн./міс., віком більше 6 років – 4054 грн./міс.;

підтримку з боку органів виконавчої влади.

Для цього Вам необхідно:

звернутися до служби у справах дітей райдержадміністрації  за адресою: м. Баштанка, вул. Героїв Небесної Сотні, 37;

пройти відповідний курс підготовки за направленням;

бути готовим прийняти тимчасово (терміном до 6 місяців) у свою сім'ю дитину, яка залишилася без піклування батьків та потребує тимчасового догляду до вирішення її подальшої долі, подарувати цій дитині свою увагу та турботу у цей час.

Додаткова інформація за телефоном: (05158) 2 68 89.

 

 

 

 


 

Насильство над дітьми

Жорстоке поводження із дітьми в сім ї не така вже й рідкість. Часто плутаючи методи ви ховання із  звичайним насильством, батьки намагаються бути «розпорядниками» життя власної дитини. Не знаючи іншого ставлення, малюки не можуть правильно оцінити ситуацію, тому самі, вважаючи себе винними навіть не намагаються захиститись. Але в суспільстві не прийнято казати про такі речі. Дуже часто один з батьків просто спостерігає за знущанням над своєю дитиною. Та насправді ця форма насильства існує у побуті дуже давно і поширена серед представників різних національностей, різного соціального та фінансового статусу, у сім’ях з різними світоглядами, світосприйняттям, релігійними вбачаннями. 

Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров’я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті.

Фізичне насильство – нанесення дитині батьками чи особами, що їх заміняють, вихователями чи іншими особами фізичних травм, різних тілесних ушкоджень, що завдають збиток здоров’ю дитини, порушують її розвиток і позбавляють життя.

Ці дії можуть здійснюватися у формі побиття, катування, штовхань, у вигляді ударів, ляпасів, припікання гарячими предметами, рідинами, запаленими сигаретами, у вигляді укусів і з використанням усіляких предметів як знаряддя бузувірства.

Фізичне насильство включає також залучення дитини до вживання наркотиків, алкоголю, пропонування їй отруйних засобів чи медичних препаратів, що викликають одурманення (наприклад, снодійних, не прописаних лікарем), а також спроби удушення чи втоплення дитини.

У деяких родинах як дисциплінарну міру використовують різні види фізичного покарання – від потиличників і ляпанців до пороття ременем.

Необхідно усвідомлювати, що фізичне насильство – це фізичний напад (катування), воно майже завжди супроводжується словесними образами і психічною травмою. 

Психічне (емоційне) насильство – постійна чи періодична словесна образа дитини, погрози з боку батьків, опікунів, учителів, вихователів, приниження її людського достоїнства, обвинувачення її в тому, у чому вона не винна, демонстрація нелюбові, ворожості до дитини.

До цього виду насильства належать також постійна неправда, обман дитини (у результаті чого вона втрачає довіру до дорослого), а також ситуації, коли вимоги до дитини не відповідають її віковим можливостям.

Сексуальне насильство чи спокуса - використання дитини (хлопчика чи дівчинки) дорослою людиною чи іншою дитиною для задоволення сексуальних потреб або отримання вигоди. 

Економічне насильство — навмисні дії щодо дитини, спрямовані на те, щоб позбавити її житла, їжі, одягу, коштів, на які він має законне право.

Прояви економічного насильства: заборона навчатися, шантаж, погрози (позбавлення коштів), неправомірні дії щодо особистого майна жертви, змушування до певних дій за гроші та ін.

Зневага інтересами і потребами дитини (нехтування) – відсутність належного забезпечення основних потреб дитини в їжі, одязі, житлі, вихованні, медичній допомозі з боку батьків чи осіб, їх що заміняють, у силу об’єктивних причин (бідність, психічні хвороби, недосвідченість) і без таких. Типовим прикладом зневажливого ставлення до дітей є залишення їх без догляду, що часто призводить до нещасних випадків, отруєнь та інших небезпечних для життя і здоров’я дитини наслідків.

Діти, що пережили будь-який вид насильства, відчувають труднощі соціалізації: у них порушені зв’язки з дорослими, немає відповідних навичок спілкування з однолітками, вони не мають достатнього рівня знань і ерудиції, щоб завоювати авторитет у школі тощо. Рішення своїх проблем діти – жертви насильства – часто знаходять у кримінальному, асоціальному середовищі, а це часто сполучено з формуванням у них пристрасті до алкоголю, наркотиків, вони починають красти і здійснювати інші протиправні дії.

Права дітей закріплюються Конвенцією ООН про права дитини, Конституцією України, Сімейним кодексом України, Законом України «Про охорону дитинства» та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють суспільні відносини в цій сфері. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом (стаття 52).

Наприкінці 2017 року в Україні був ухвалений закон, що вносить зміни до Кримінального кодексу України, покликані реалізовувати положення Конвенції Ради Європи про запобігання і боротьбу з насильством стосовно жінок і домашнім насильством.

Зокрема, до Кримінального кодексу занесено Статтю 126 "Домашнє насильство" та Статтю 151 "Примушування до шлюбу".

У 2018 році набули чинності окремі положення цього закону, тоді як остаточної чинності документ набув тільки на початку 2019 року.

Відповідальність за вчинення домашнього насильства передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Але окрім цього, злочинцю, який вчинив дії будь-якої форми домашнього насильства, тепер загрожує обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі до 2 років. Тобто, тепер кривдник може отримати реальне покарання та опинитися за ґратами.

На додаток, тепер суд може накласти на особу, що здійснила чи підозрюється у вчиненні побутового насильства, низку обмежувальних заходів. Наприклад, злочинцю можуть заборонити спільно проживати з постраждалим, обмежити спілкування з дитиною, заборонити наближатись до потерпілої особи на визначену відстань тощо.

Окрім цього, засудженого чи підозрюваного у вчиненні цього кримінального правопорушення можуть зобов’язати пройти програму для кривдників.

Особа, постраждала від насильства, не завжди прямо скаже про таку ситуацію вдома. Тому, якщо у неї виявляються непрямі ознаки насильства, насамперед варто встановити діалог.

У разі виникнення насильства над дітьми чи іншою особою ви можете звернутися за наступними телефонами:

Поліція – 102;

Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації — (05158) 2 68 89

Баштанський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – (05158)2 72 32;

Національна гаряча лінія із запобігання насильства – 0 800 500 335 або 386;

Протидія насильству в сім’ї (Ла Страда) – 0 800 500 335 або 116 123;

Захист прав дітей (Ла Страда) – 0 800 500 225 або 116 111;

Гендер і правозахист (Ла Страда) – 0 800 500 335 або 116 123;

Психологічна допомога – 063 605 94 10 або 050 030 59 48.


 

Під час зимових канікул  особливої актуальності набуває питання дозвілля дітей. Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації закликає всіх бути пильними та дотримуватись передбаченого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час.

Тож що необхідно знати батькам та особам, які здійснюють господарську діяльність у сфері розваг та громадського харчування для того, щоб не потрапити у складні життєві ситуації та не мати проблем із правоохоронними органами.

Відповідно до статті 20-1 Закону України «Про охорону дитинства» діти віком до 16 років з двадцять другої до шостої години можуть перебувати у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування лише в присутності принаймні одного з батьків чи іншого законного представника дитини або особи, яка її супроводжує і несе за неї персональну відповідальність.

Власники закладів, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладів громадського харчування та уповноважені ними особи

-  зобов’язані вживати заходів щодо недопущення у такі заклади з двадцять другої до шостої години дітей до 16 років без супроводження батьків чи іншого законного представника  або особи, яка дітей супроводжує і несе за них персональну відповідальність;

- мають право у період з двадцять другої до шостої години вимагати у відвідувачів таких закладів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

Що таке заклади, у яких провадиться діяльність у сфері розваг

Діяльність у сфері розваг - господарська діяльність юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що полягає у проведенні лотерей, а також розважальних ігор, участь в яких не передбачає одержання її учасниками грошових або майнових призів (виграшів), зокрема більярд, кегельбан, боулінг, настільні ігри, дитячі відеоігри тощо (стаття 14 Податкового Кодексу України)

Що таке заклади громадського харчування

Заклад громадського харчування - ресторан, бар, кафе, їдальня, закусочна, піцерія, кулінарія, кіоск чи інший заклад, що забезпечує харчуванням невизначену кількість фізичних осіб. Віднесення до закладів громадського харчування не залежить від територіальних ознак (місця) провадження господарської діяльності з громадського харчування та ступеня доступності харчування будь-яким особам (п. 27 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»)

Слід звернути увагу на те, що вказані переліки діяльності закладів  не є вичерпними.

Відповідальність за порушення закону

За порушення вимог законодавства щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування передбачена відповідальність як для суб’єктів господарювання, так і для батьків.

Так, суб’єкти господарювання (посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян - власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності) несуть відповідальність за статтею 180-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

-  Якщо таке порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування вчинене суб’єктом господарювання вперше, то законом передбачено штраф у розмірі від 340 до 850 грн.;

- за вчинення такого правопорушення вдруге протягом року – штраф складатиме вже від 850 до 1700 грн.

Що стосується батьків, або законних представників дитини

У разі виявлення дитини віком до 16 років у розважальному закладі та/або закладі громадського харчування після 22:00 год. без супроводу дорослих, батьків дитини може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей (стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення):

вперше, до батьків можуть застосувати попередження або накладення штрафу від 850 до 1700 грн.;

- за вчинення такого правопорушення повторно протягом року передбачено штраф від 1700 до 5100 грн.

Щаслива родина, щаслива дитина!

Прийомна сім’я Колісніченка Віктора Валерійовича та Колісніченко Вікторії Анатоліївни поповнилася ще однією прийомною дитиною. Сьогодні прийомні батьки спільно з службою у справах дітей Баштанської райдержадміністрації забрали з комунального закладу «Миколаївський центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Миколаївської обласної ради одинадцятирічного хлопчика, який знайшов люблячу родину. В цій сім’ї є рідний син і виховується дві  прийомні донечки. Діти з нетерпінням чекають додому нового члена сім’ї. Щаслива родина, щаслива дитина!


 

Бувають ситуації, коли діти за різних причин потрапляють у складні життєві обставини, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток і тимчасово не можуть проживати разом з батьками чи законними представниками. Щоб допомогти таким дітям в Україні запроваджено таке новаторство, як  патронат над дитиною.

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин .

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту її права на виховання у сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних, на той  час, коли батьками дитини проводяться заходи, спрямовані на подолання негативних чинників, що спричинили кризу, або до прийняття подальших рішень щодо форми влаштування дитини, з урахуванням її найкращих інтересів.

Патронатний-вихователь – це спеціально підготовлена людина, яка на договірній  основі здійснює догляд та  виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, і несе відповідальність за їх життя та здоров’я під час перебування у патронатній родині.

Патронатному вихователю виплачується грошове забезпечення та соціальна допомога  на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя, на період з дня влаштування дитини у таку сім’ю до дня її вибуття.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання власних дітей, відповідні умови для проживання, навчання та виховання дітей, які будуть влаштовані до його родини, та проходить обов’язкове навчання для кандидатів у патронатні вихователі.

Для отримання консультації щодо надання послуги патронату над дитиною рекомендуємо звертатись до служби у справах дітей за місцем проживання.