Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Захист довкілля

До уваги рибалок - риба йде на нерест!

Відповідно до чинного законодавства та наказу Миколаївського рибоохоронного патруля №83 від 25.03.2020 року встановлено весняно-літню нерестову заборону на лов риби та інших водних біоресурсів у 2020 році, а саме: забороняється любительське та спортивне рибальство під час ходу риби на нерест і на період відкладання ікри на водних об’єктах в 2020 році, в таких межах, у такі строки: річка Інгул – від гирла до с.Чорнишовка з придатковою системою – з 1 квітня по 30 червня 2020 року.

Уповноваженими органами проводяться заходи з охорони рибних ресурсів, затверджені розпорядженням голови Миколаївської облдержадміністрації від 23.04.2020 №155-р "Про заборону вилову риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах в зоні контролю Управліня Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області у весняно-літній період 2020 року".


 

Про заходи з протидії пожежам

З метою недопущення порушень природоохоронного законодавства та запобігання  виникненню пожеж у лісових масивах, сільськогосподарських угіддях, місцях масового відпочинку населення протягом пожежонебезпечного періоду та виконання листа Державної екологічної інспекції у Миколаївській області від 31.03.2020 №06/01-13/1066, на черговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при райдержадміністрації від 27.04.2020 №6 розглянуто питання «Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, на територіях природно-заповідного фонду, сільськогосподарських угідь Баштанського району в пожежонебезпечний період 2020 року» та затверджено План заходів з продидії пожежам у лісових масивах, сілськогосподарських угіддях, місцях масового відпочинку населення Баштанського району в пожежонебезпечний весняно-літній період 2020 року (також можна переглянути в PDF).

Виконавчим органам міської, сільських рад, районному сектору Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, ДП «Баштанське лісове господарство» рекомендовано забезпечити виконання запланованих завдань.


 

Про проведення операції «Первоцвіт- 2020»

На території Баштанського району з метою посилення контролю за охороною та зберіганням рідкісних видів дикоростучих декоративних рослин в рамках природоохонної акції проводитиметься операція «Первоцвіт-2020». Райдержадміністрацією розроблено комплекс заходів, пов’язаних з охороною ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі занесених до Червоної книги України.

Звертаємось до жителів району з проханням відмовитись від збирання рослин, занесених до Червоної книги України. Не стимулюйте недобросовісних громадян, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь. Кожен з нас повинен усвідомити, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті природного угрупування, є їх невід’ємною частиною і потребують нашого захисту.

І найголовніше, можна відновити пам’ятки мистецтва, історії, але неможливо відреставрувати зниклі види рослин або тварин, які „творяться” природою десятки тисяч років.

План заходів з проведення операції "Первоцвіт-2020" у Баштанському районі

В ході проведення операції "Первоцвіт" є перші резульати. Пропонуємо переглянути роботи малечі ДНЗ "Віночок" м.Баштанка


 

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПІДПАЛ СУХОЇ ТРАВИ ЗНАЧНО ПІДВИЩЕНО

Випалювання рослинності та її залишків залишається однією з найбільш актуальних екологічних проблем для навколишнього середовища і здоров'я людини. Спалювання сухостою забруднює повітря, а розведені навмання багаття призводять до неконтрольованих масштабних пожеж і значних збитків.

13 квітня 2020 року прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу"

Відповідно до ухвалених змін, суттєво підвищуються штрафи за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах. 

Законом внесено зміни:

до статей 241, 245 Кримінального кодексу:

Розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря тепер становитимуть від 1800 до 3600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (30 600 грн – 61 200 грн) або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від 5 400 до 9 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800 грн – 153 000 грн) або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

до статей 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 530 грн – 4 590 грн) і на посадових осіб - від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4 590 грн – 15 300 грн).

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища накладається штрафом на громадян від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3 060 грн – 6 120 грн) і на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15 300 грн – 21 420 грн).

Якщо самовільне випалювання здійснено в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, штраф накладається у розмірі від 360 до 720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6 120 грн – 12 240 грн) і на посадових осіб - від  1260 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (21 420 грн – 30 600 грн).