Головна Новини Учасникам АТО та членам їх сімей Доступ до публічної інформації Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Перехід на цифрове телевізійне мовлення

Ветерани влади та органів місцевого самоврядування

СОКОЛ Валентина Андріївна народилася 10 грудня 1950 року в селі Новомар’ївка Баштанського району Миколаївської області. 

Після закінчення Мар’ївської школи вступила на факультет математики і фізики Миколаївського педагогічного інституту, який закінчила у 1972 році.
Трудова діяльність 
 
1972-1973 рр. – вчитель Христофорівської СШ в Баштанському  районі.
 
1973-1990 рр. – робота в комсомольських та партійних органах Баштанського району.
 
1990-1994 рр. – секретар виконкому Баштанської районної ради, секретар райдержадміністрації.
 
1994-1995 рр. – керівник секретаріату Баштанської районної ради.
1995-1997 рр. – заступник голови Баштанської райдержадміністрації.
 
1997-2006 рр. – голова Баштанської  районної  ради.
 
Загальний стаж СОКОЛ Валентини Андріївни близько 38 років. Державний стаж  роботи 30 років, з них в органах місцевого самоврядування 9 років. Депутат семи скликань районної ради. На всіх посадах, які займала, була ініціатором важливих заходів, що сприяли покращенню життя людей та соціально-економічного розвитку району.
 
Мала високу саморганізованість, працездатність, розвинене почуття обов’язку, всебічні знання та високий професіоналізм, які забезпечували творчий пошук у реалізації регіональної і державної політики з питань становлення місцевого самоврядування та соціально-економічного розвитку району.
 
Як досвідчений керівник, на основі планомірності, системності в роботі, індивідуального підходу до депутатів районної ради налаштовувала роботу районної ради на прийняття зважених і справедливих рішень. 
 
Своїми порадами і рекомендаціями вдосконалювала стиль роботи міської, сільських рад.
 
Була  взірцем для працівників виконавчого апарату районної ради.
 
Завдяки наполегливості та активності голови районної ради Сокол В.А. вівся чіткий аналіз використання земель державної і комунальної власності, відроджувався соціально-культурний побут на селі, трималося під  контролем виконання бюджетів міської, сільських рад.
 
Ініціативність та передбачливість Валентини Андріївни не мали меж. На баштанській землі з метою збереження молочного стада у приватних господарствах та заради підтримки ЗАТ «Баштанський сирзавод» за активної участі Сокол В.А. вперше в області у 2002 році організувалися спілки власників корів, яким виділялись із земель запасу в оренду землі під випас худоби та для вирощування кормів. Було створено 46 спілок власників корів, яким виділено більше 7 тисяч га землі.
 
Уперше в області за участі Сокол В.А. на території Лоцкинської сільської ради було створено раду соціального партнерства, яку очолив депутат V та VІ скликань Гасанов Камран Гасан-огли. Саме ради соціального партнерства у важкі часи не дали повністю занепасти соціальній сфері на селі. Також відновлювали свою роботу раніше закриті дитсадки, ремонтувалися Будинки культури, частково вирішувалися проблеми ремонту комунальних доріг.  
 
Ідея прижилася, і сьогодні це запроваджено по всій області, тільки звучить по-іншому: угода про соціально-економічне партнерство.
 
Під опікою Сокол В.А. був спорт, за її ініціативи вперше в області створено  24 спортивних колективи за територіальним принципом при міській, сільських радах, проводилися футбольні турніри. Особлива увага приділялася районній футбольній команді «Славія».
 
За головування Валентини Андріївни було започатковано огляди-конкурси  з благоустрою серед міської, сільських рад. Було вирішено питання утримання при сільських радах помічників сільських голів з питань правоохоронної діяльності.
 
Велику увагу приділено розбудові місцевого самоврядування на місцях, а саме розвивався напрямок організації органів самоорганізації населення, щоб в кожному селі був староста, на кожній вулиці працював вуличний комітет тощо. Добре було поширено досвід роботи старости села Перемога Письменної Г.А.
 
Багато уваги приділялося створенню і роботі комунальних підприємств, які, на жаль, через значне податкове навантаження здебільшого припинили свою діяльність.
 
Особливої уваги приділяла роботі зі зверненнями громадян. Спираючись на досвідченість і свій авторитет, залучала кошти на рахунок власних надходжень районної ради, з якого надавалася допомога малозабезпеченим громадянам, талановитій молоді.
 
Крім вирішення справ у районі Валентина Андріївна нерідко вела законотворчу роботу на державному рівні, а саме в Асоціації місцевих та регіональних влад.
 
За особистий внесок у соціально-економічний розвиток Баштанської територіальної громади нагороджена Грамотою Верховної Ради України.
 
Наразі перебуває на заслуженому відпочинку і проживає у місті Миколаєві.