Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Ветерани влади та органів місцевого самоврядування

СОКОЛ Валентина Андріївна народилася 10 грудня 1950 року в селі Новомар’ївка Баштанського району Миколаївської області. 

Після закінчення Мар’ївської школи вступила на факультет математики і фізики Миколаївського педагогічного інституту, який закінчила у 1972 році.
Трудова діяльність 
 
1972-1973 рр. – вчитель Христофорівської СШ в Баштанському  районі.
 
1973-1990 рр. – робота в комсомольських та партійних органах Баштанського району.
 
1990-1994 рр. – секретар виконкому Баштанської районної ради, секретар райдержадміністрації.
 
1994-1995 рр. – керівник секретаріату Баштанської районної ради.
1995-1997 рр. – заступник голови Баштанської райдержадміністрації.
 
1997-2006 рр. – голова Баштанської  районної  ради.
 
Загальний стаж СОКОЛ Валентини Андріївни близько 38 років. Державний стаж  роботи 30 років, з них в органах місцевого самоврядування 9 років. Депутат семи скликань районної ради. На всіх посадах, які займала, була ініціатором важливих заходів, що сприяли покращенню життя людей та соціально-економічного розвитку району.
 
Мала високу саморганізованість, працездатність, розвинене почуття обов’язку, всебічні знання та високий професіоналізм, які забезпечували творчий пошук у реалізації регіональної і державної політики з питань становлення місцевого самоврядування та соціально-економічного розвитку району.
 
Як досвідчений керівник, на основі планомірності, системності в роботі, індивідуального підходу до депутатів районної ради налаштовувала роботу районної ради на прийняття зважених і справедливих рішень. 
 
Своїми порадами і рекомендаціями вдосконалювала стиль роботи міської, сільських рад.
 
Була  взірцем для працівників виконавчого апарату районної ради.
 
Завдяки наполегливості та активності голови районної ради Сокол В.А. вівся чіткий аналіз використання земель державної і комунальної власності, відроджувався соціально-культурний побут на селі, трималося під  контролем виконання бюджетів міської, сільських рад.
 
Ініціативність та передбачливість Валентини Андріївни не мали меж. На баштанській землі з метою збереження молочного стада у приватних господарствах та заради підтримки ЗАТ «Баштанський сирзавод» за активної участі Сокол В.А. вперше в області у 2002 році організувалися спілки власників корів, яким виділялись із земель запасу в оренду землі під випас худоби та для вирощування кормів. Було створено 46 спілок власників корів, яким виділено більше 7 тисяч га землі.
 
Уперше в області за участі Сокол В.А. на території Лоцкинської сільської ради було створено раду соціального партнерства, яку очолив депутат V та VІ скликань Гасанов Камран Гасан-огли. Саме ради соціального партнерства у важкі часи не дали повністю занепасти соціальній сфері на селі. Також відновлювали свою роботу раніше закриті дитсадки, ремонтувалися Будинки культури, частково вирішувалися проблеми ремонту комунальних доріг.  
 
Ідея прижилася, і сьогодні це запроваджено по всій області, тільки звучить по-іншому: угода про соціально-економічне партнерство.
 
Під опікою Сокол В.А. був спорт, за її ініціативи вперше в області створено  24 спортивних колективи за територіальним принципом при міській, сільських радах, проводилися футбольні турніри. Особлива увага приділялася районній футбольній команді «Славія».
 
За головування Валентини Андріївни було започатковано огляди-конкурси  з благоустрою серед міської, сільських рад. Було вирішено питання утримання при сільських радах помічників сільських голів з питань правоохоронної діяльності.
 
Велику увагу приділено розбудові місцевого самоврядування на місцях, а саме розвивався напрямок організації органів самоорганізації населення, щоб в кожному селі був староста, на кожній вулиці працював вуличний комітет тощо. Добре було поширено досвід роботи старости села Перемога Письменної Г.А.
 
Багато уваги приділялося створенню і роботі комунальних підприємств, які, на жаль, через значне податкове навантаження здебільшого припинили свою діяльність.
 
Особливої уваги приділяла роботі зі зверненнями громадян. Спираючись на досвідченість і свій авторитет, залучала кошти на рахунок власних надходжень районної ради, з якого надавалася допомога малозабезпеченим громадянам, талановитій молоді.
 
Крім вирішення справ у районі Валентина Андріївна нерідко вела законотворчу роботу на державному рівні, а саме в Асоціації місцевих та регіональних влад.
 
За особистий внесок у соціально-економічний розвиток Баштанської територіальної громади нагороджена Грамотою Верховної Ради України.
 
Наразі перебуває на заслуженому відпочинку і проживає у місті Миколаєві.