Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Представники культури, письменники, художники

 

СМОЛА Оксана Миколаївна,

лауреат Всеукраїнської літературної премії ім.Ірини ВІЛЬДЕ, лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. Романа ФЕДОРІВА та обласної культурно-мистецької премії ім.Миколи АРКАСА
 
Народилася майбутня письменниця 06 листопада 1971 року в Баштанці. Потім були роки навчання з 1979 по 1989 роки у Баштанській загальноосвітній школі №2. Вищу освіту отримала у Миколаївському державному педагогічному університеті, який закінчила з відзнакою 2000 року, здобувши спеціальність викладача зарубіжної літератури та української мови і літератури. Оксана Миколаївна також має хист до живопису, тому тривалий час працювала керівником студії образотворчого мистецтва «Жар-птиця» Будинку дитячої та юнацької творчості м. Баштанки. 
 
Як прозаїк, Оксана Смола уперше заявила про себе у 2007 році в часописі Національної Спілки письменників України «Вітчизна» (Київ), згодом були публікації в «Березолі» (Харків), у письменницькій газеті «Літературна Україна», у культурно-мистецьких виданнях: «Тернопільський оглядач», «Золота Пектораль» (Тернопільська обл.), «Перевал» (Івано-Франківськ). Особливо дружні стосунки склалися зі львівським журналом «Дзвін», який, починаючи з 2007 року, щорічно публікує твори Оксани Смоли. 
 
У творчому арсеналі прозаїка три видані книжки. Прозова збірка  «Першотвори» (2007) побачила світ, завдячуючи коштам баштанських підприємців Сергія Божка та Матевоса Костаняна. Роман-мозаїка «Рух назустріч Світлу» (2010), виданий за конкурсною Програмою підтримки вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження у Миколаївській області на 2006-2010 роки. За цей роман авторка відзначена літературною премією ім.Ірини Вільде 2012 року. Наприкінці 2011 року за меценатської підтримки депутата Миколаївської обласної ради, керівника агрофірми «Вісла» Володимира Фроленка, вийшло окремою книжкою оповідання «Білий рояль»,  яке раніше було оприлюднене в часописі «Дзвін». За публікацію цього твору авторка отримала премію ім.Романа Федоріва 2012 року. Цього ж року письменниця стала лауреатом обласної премії ім.Миколи Аркаса. 
 
Смола Оксана Миколаївна є членом Національної Спілки письменників України з 2013 року, належить до Київської міської організації НСПУ.