Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Учасникам АТО та членам їх сімей Доступ до публічної інформації Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Перехід на цифрове телевізійне мовлення

Держенергоефективностіз експертами IRENA працює над створенням ефективної системи «зелених» аукціонів в Україні

09/11/2018

Кращий досвід країн світу щодо впровадження «зелених» аукціонів та його застосування в Україні обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із експертами Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA, https://www.irena.org), помічниками народних депутатів України, представниками Міненерговугілля,Держенергоефективності та Національної інвестиційної ради.

У рамках вебінару, ініційованого Агентством, фахівці IRENAвідзначили активність України у розвитку «чистої» енергетики та поділилися результатами досліджень щодо проведення аукціонів у різних країнах світу.

Так, впродовж останніх 20 років все більше країн світу обирають аукціони як один із механізмів розвитку «чистої» енергетики. Якщо у 2008 р. таких країн було лише 20, то у 2018 р. – понад 70.

За висновками експертів, аукціони мають низку важливих переваг, зокрема:

забезпечують прозорість ринку;

стимулюють зростання конкуренції між інвесторами;

визначають реальну ринкову ціну на «чисту» електроенергію та сприяють її зменшенню.

Наприклад, в Об’єднаних Арабських Еміратах впродовж 2 років завдяки аукціонам ціна на електроенергію із СЕС знизилася із 58,5 доларів/МВт*год у січні 2015 р. до  24,2 доларів/МВт*год у березні 2017 року.

Окрім цінової складової, сторони розглянули усі інші елементи аукціонів. 

Під час розробки ефективної моделі аукціонів для України експерти IRENA рекомендували звертати особливуувагу на такі питання:

ключова мета, яку ставить перед собою країна;

умови участі в аукціонах;

способи підвищення конкуренції між учасниками та уникнення зловживань;

умови обрання переможця аукціону;

шляхи нівеляції ризиків реалізації проектів, які виграли аукціони.

За підсумками вебінаруучасники дійшли згоди щодо необхідності узагальнення рекомендацій експертів IRENAта їх включення у якості пропозицій до законопроекту щодо аукціонів в Україні.

Також на початку 2019 р. планується провести масштабний семінар за участю фахівців IRENA з питань «зелених» аукціонів.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістюДерженергоефективності

Всі новини →