Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Кулеба закликає бізнес, міжнародні та громадські організації і закордонних українців об'єднати зусилля у боротьбі з коронавірусом

24/03/2020

В умовах пандемії коронавірусу Міністерство закордонних справ України розпочало координацію гуманітарної допомоги. МЗС проводить перемовини з міжнародними партнерами та українським бізнесом, а також координує роботу українських відомств з цього питання.

“Для України зараз дуже важливо не лише залучити допомогу міжнародних партнерів, але і спрямувати її на вирішення найнагальніших проблем. Від скоординованості спільних дій Уряду, бізнесу, громадськості та міжнародних організацій залежить ефективність боротьби з розповсюдженням коронавірусу в Україні. Сьогодні центром такої координації є МЗС України”, – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Українські дипломати шукають за кордоном спеціалізоване медичне обладнання, медикаменти, засоби індивідуального захисту, тести на COVID-19 та інші засоби, які потрібні Україні для протидії коронавірусу, і можуть бути поставлені як гуманітарна допомога або закуплені для потреб нашої країни.

Уже ведуться переговори з Офісом Координатора системи ООН в Україні, місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Світовим конгресом українців та іншими міжнародними організаціями та партнерами, які можуть підтримати Україну під час пандемії коронавірусу.

Важливо, що у цій напруженій ситуації активним є бізнес.

МЗС України відомо про ініціативи багатьох приватних компаній, спрямованих на подолання епідемії та її наслідків. МЗС України запрошує всі такі проєкти повідомити про свої наміри в МЗС України, щоби сприяти закупівлям, які вони здійснюють за кордоном, та спільними зусиллями спрямовувати допомогу туди, де вона найбільше потрібна.

У співпраці з іншими органами державної влади, зокрема з МОЗ України, Міністерство закордонних справ постійно оновлює та актуалізує перелік реальних потреб і наявних можливостей отримати допомогу.

З пропозиціями підтримки до МЗС України уже звернулися Українсько-китайська асоціація бізнесу, юридична фірма Астерс, китайська компанія SMEC, а також компанії Unifer та Космолот.

МЗС України закликає бізнес, організації та громади українців по всьому світі об'єднати зусилля у боротьбі за здоров'я та безпеку.

Всі новини →