Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Люди твої, Баштанщино Запобігання проявам корупції Режим підвищеної готовності Інформація для користувачів з вадами зору

Олександр Славінський вшанував пам'ять закатованих у роки Другої світової війни

11/09/2020

11 вересня голова райдержадміністрації Олександр Славінський, заступник голови районної ради Микола Єрешко, міський голова Іван Рубський за участі голів районної та міської ветеранських організацій Лідії Андрєєвої та Ганни Зюзько, голови районного відділення української спілки в’язнів - жертв нацизму Віктора Семененка поклав квіти до меморіального знаку в'язням - жертвам нацизму на Пагорбі Слави м.Баштанка.

Присутні вшанували пам'ять закатованих та страчених нацистами в роки Другої світової війни хвилиною мовчання.

Олександр Дмитрович нагадав, що саме 10 вересня 1941 року каральними загонами нацистів було організовано масове знищення більше тисячі людей колоній Ефінгар та Добре (нині с.Плющівка та с.Добре Баштанської ОТГ).

Присутні згадали, що дідусь Олександра Дмитровича та батько Івана Васильовича були так званими остербайтерами (з нім.Ostarbeiter — «східні робітники») — німецький термін для означення осіб, які були вивезені гітлерівцями зі східних окупованих територій, переважно з Рейхскомісаріату Україна, протягом Другої світової війни на примусові роботи до Німеччини). Але, незважаючи на всі труднощі, їм вдалося повернутися живими на рідну землю.

 

Всі новини →