Bashtanka » News
Home Герої не вмирають News Восьмого скликання Планування роботи 2023 року Інформація для користувачів з вадами зору Учасникам бойових дій та членам їх сімей Електронне звернення Пробація району Зміни в законодавстві

БАБИН ЯР. 82-а річниця пам'яті

29/09/2023

82 роки тому, наприкінці вересня – на початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці в Бабиному Яру гітлерівці розстріляли близько ста тисяч людей, переважна більшість з яких були євреями. Криваві події в Бабиному Яру стали однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Масові страти людей за національною, етнічною, расовою, культурною, релігійною та класовою ознаками проводилися тоталітарними режимами у XX столітті по всій Україні, а у часи Другої світової війни стали уособленням нацистської політики масового знищення населення.

Розстріли в Бабиному Яру відбувалися майже щоденно понад два роки - від вторгнення нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і до завершення гітлерівської окупації міста у листопаді 1943 року - та стали відомі як символ «Голокосту від куль». За цей час було знищене практично все єврейське населення міста.

Близько ста тисяч жертв цього нацистського злочину - військовополонені і цивільні громадяни, серед яких були представники єврейської національності і ті, хто намагалися їх урятувати: українці, роми, караїми, учасники українського визвольного руху, заручники, порушники комендантської години, «саботажники», пацієнти психіатричної клініки.

Пам’ять про трагедію Бабиного Яру та звірства тоталітарних систем в інших місцях України, а також про сміливих українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни, завжди зберігалася людьми - свідками, нащадками, близькими і просто небайдужими.

Нині Бабин Яр у Києві - це відома у всьому світі меморіальна локація, місце спокою, але не заспокоєння. Подібні місця пам’яті мають слугувати світовій спільноті застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками.

 «Ніколи знову» - це була відповідь цивілізованого світу на численні злочини тоталітарних режимів минулого століття, данина пам’яті жертв, шана мужності героїв, нескореності народів та самопожертві праведників.

Всі новини →