Bashtanka » News
Home Герої не вмирають News Восьмого скликання Планування роботи 2023 року Інформація для користувачів з вадами зору Учасникам бойових дій та членам їх сімей Електронне звернення Пробація району Зміни в законодавстві

Як придумати надійний пароль, який запам'ятати просто, вгадати неможливо?

25/06/2024

Міністерство юстиції України радист використовувати для створення паролів фрази. Це можуть бути цитати, рядки з віршів, пісень, ваші потаємні мрії, плани, важливі для вас думки тощо.

Зверніть увагу на приклади створення комбінацій паролів з використанням фраз:

Варіант 1. Використовувати перші літери кожного слова знайомої фрази як основу комбінації для пароля. Наприклад, якщо з фрази «КіберПес любить гризти капці та одяг!» обрати перші літери слів і додати спеціальні символи та цифри вийде така комбінація: Kplgkto!24#.

Варіант 2. Використовувати всю фразу як пароль. Наприклад, якщо за основу для пароля взяти афоризм Лесі Українки «Без надії сподіваюсь», може вийти така комбінація: BezNadiiSpodivaius, до якої необхідно також додати спеціальні символи та цифри.

Варіант 3. Поєднувати перші склади чи частини кількох слів фрази. Наприклад, якщо з афоризму Григорія Сковороди «Бери вершину і матимеш середину» взяти перші склади слів та додати спеціальні символи та цифри, вийде такий пароль: BeVerMaSer24!#.

Як додавати цифри та спеціальні символи до паролів, щоб їх також легко було запам’ятати? Замініть ті чи інші літери фрази, яку ви використовуєте для створення пароля на спеціальні символи та цифри за тільки відомою вам схемою. Наприклад, літеру «о» замінювати на знак «%» тощо.

Це лише кілька прикладів, як створити та легко запам’ятати надійний пароль. Ви також можете використовувати власні способи створення паролів, головне, щоб їх не змогли відгадати шахраї.

Більше про правила створення та зберігання паролів та платіжну безпеку читайте на сайті НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансівhttps://promo.bank.gov.ua/payment-security/.

 

Всі новини →