Home | Герої не вмирають | News | Планування роботи 2023 року | Інформація для користувачів з вадами зору | Учасникам бойових дій та членам їх сімей | Електронне звернення | Пробація району | Зміни в законодавстві |
24/12/2024
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у підсумковому засіданні Ради безбар'єрності, що відбулося під головуванням віцепрем'єр-міністра – міністра розвитку громад та території Олексія Кулебі.
«Унікальність оборони України в тому, що ми намагаємося при цьому розвиватися, не відкладаючи на «після війни». цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців уперше назвали безбар'єрність новою цінністю. А у другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87 %», – зазначила дружина Президента.
Учасники засідання проаналізували результати, якими вдалося досягти цього року, та обговорили плани на наступний.
Тетяна Ломакіна, Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар'єрності, зазначила, що одним із пріоритетів на наступний рік є забезпечення доступності в громадах.
«Безбар'єрність стає все більшим пріоритетом для українців та українок. Зростає розуміння цінностей і відповідно, запит на рішення, результати. Сьогодні ми зібралися разом – представники Офісу Президента України, Уряду, територіальних громад, організацій громадянського суспільства, партнерів з розвитку, щоб вивести політику безбар’єрності з кабінетів та сторінок документів на вулиці в українському місті та селі», — зазначила вона.
Цей процес уже йде, і на одній із панельних дискусій міри міст Буча, Запоріжжя, Рівне, Вінниця, Тернопіль та Полтава розповіли, про певні кроки по запровадженню безбар’єрних рішень у своїх громадах.
Міністерство розвитку громад та територій України представило результати роботи у сфері безбар'єрності. За рік Урядом і центральними органами виконавчої влади було виконано 895 заходів, що становить 89% від запланованого. Завдяки співпраці уряду, обласних та Київської міських військових адміністрацій:
- створено 500 місцевих рад безбар'єрності;
- 700 громад затвердили місцеві плани заходів;
- Обстежено 93 000 об'єктів на доступність, з яких лише 20% відносяться до норм безбар'єрності, 32,5% — частково, а 47,5% залишаються бар'єрними.
Профільні міністри розповіли про механізми впровадження різних послуг, працевлаштування та ветеранську політику.
Перша леді подякувала відомствам за роботу й закликала й далі розвивати безбар'єрність в Україні.
«Щонайменше кожна четверта людина в країні має запит на безбар'єрність. Ось чому це не про когось, це завжди про всіх нас», – підсумувала Олена Зеленська.
Розширене засідання Ради безбар'єрності відбулося за координації Міністерства розвитку громад та територій України та фінансової підтримки ВООЗ, ЮНІСЕФ-Україна. Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору розроблена для ініціативи першої леді Олени Зеленської.