26/02/2020
З 1 січня 2020 року розпочалася кампанія декларування доходів громадянами, які отримали доходи у 2019 році та повинні подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до 01.05.2020р за місцем своєї податкової адреси.
Декларувати доходи – це конституційний обов’язок кожного громадянина (ч.2 ст. 67 Конституції України).
Звертаємо увагу, що до доходів, які згідно законодавчих вимог підлягають обов’язковому декларуванню, належать:
- доходи, отримані від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів));
- окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті;
- інвестиційні доходи, отримані від операцій з інвестиційними активами;
- іноземні доходи;
- доходи, отримані від продажу або обміну об'єктів рухомого та нерухомого майна;
- доходи, отримані платником податку у спадщину чи у дарунок (кошти, майно, майнові чи немайнові права);
- доходи, отримані від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування) ;
- доходи, отримані у вигляді виграшів та призів;
- доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках (паях) площею понад 2 гектари.
Податкова декларація подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
- особисто або уповноваженою на це особою;
- поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
При цьому, обов’язок щодо подання податкової декларації вважається виконаним і декларація не подається, якщо отримані, зокрема, доходи:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Кодексу;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб та військовий збір;
- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок на доходи фізичних осіб і військовий збір.
Одне із основних джерел надходження податку на доходи фізичних осіб місцевих бюджетів Баштанського району – це декларування громадянами доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках (паях) площею понад 2 гектари.
З метою забезпечення якісного проведення кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2019 році, та як наслідок отримання додаткових надходжень податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів, Баштанське управління ГУ ДПС у Миколаївській області запрошує громадян, які самостійно обробляли земельні ділянки (паї) та вирощували сільськогосподарську продукцію у 2019 році для декларування отриманих доходів.