Bashtanka » News
Home Герої не вмирають News Восьмого скликання Планування роботи 2023 року Інформація для користувачів з вадами зору Учасникам бойових дій та членам їх сімей Електронне звернення Пробація району Зміни в законодавстві

Волонтерська діяльність в пробації

28/05/2021

Пробація є прогресивним підходом до реалізації покарань, що забезпечує не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприяє їх поверненню до суспільства і створенню відповідного середовища, щоб людина була готова вести правослухняний спосіб життя. Вадливу роль в успішній реалізації зазначених цілей відіграє залучення волонтерів, адже лише спільними зусиллями із соціально активними і свідомими громадянами можливо побудувати безпечну та розвинену громаду.

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням деяких особливостей визначених Законом України «Про пробацію».

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. З урахуванням досвіду роботи, освіти, моральних, ділових якостей, висловлених пропозицій та побажань волонтера пробації, волонтер може долучатися до участі у таких видах діяльності як:

– здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання засуджених;

– проведення соціально-виховної роботи із засудженими;

– складання та реалізація індивідуальних планів роботи із засудженими;

– проведення індивідуально-профілактичної роботи із засудженими;

– надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги засудженим;

– надання допомоги у працевлаштуванні засуджених, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;

– реалізація пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

– здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення;

– реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Сьогодні волонтерство – не просто новомодний рух, що об’єднує громадян. Це діяльність за покликом серця, яка полягає у добровільній безоплатній участі небайдужих людей, які відчувають потребу робити свій внесок у розвиток соціально значущих проєктів. Волонтери не отримують матеріальної допомоги у вигляді заробітної плати, проте вони мають дещо інше – розвиток власних здібностей, моральне задоволення, відчуття власної необхідності тим, хто потребує допомоги і відчуття, що вони приносять користь, отримують нові знання. Тобто, волонтерська діяльність в Україні, хоча поки і не стала масовою, проте є такою, що дозволяє говорити про неї, як про суспільне явище та як про важливу складову діяльності органів пробації.

Понад трьох років Казанківський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївської області взаємодіє з двома волонтерами пробації, які допомогають суб’єктам пробації, які в силу обставин та складних умов життя, умисно чи з необережності вчинили кримінальні правопорушення й засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Допомага полягає у здійсненні наглядових заходів, наданні консультативної допомоги, проведенні виховних бесід, підвищенні освітнього рівня, залученні до просоціальних видів діяльності та культурного життя громади, у працевлаштуванні, облаштуванні побуту, знаходженні сил «стати на ноги», щоб потім своїми діями та прикладом допомогти іншим.

«Правопорушниками не народжуються, а стають під впливом життєвих обставин.», – переконана Наталія Лебідь, завуч Казанківської гуманітарної гімназії, яка є волонтером пробації. В ході волонтерської діяльності Наталія проводить соціально-виховну роботу з неповнолітніми та засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, намагається достукатись до якомога більшої кількості людей, відкриваючи в їхніх серцях віру в можливість кардинально змінити власне життя.

На даний час на обліку Казанківського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області перебуває  44 осіб. З початку 2019 року через підрозділ  пробації пройшло  253 осіб, які відбували кримінальні покарання, не пов’язані з позбавленням волі та були зільнені від відбування покарання з випробуванням.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами: смт Казанка, вул.Центральна, 31, тел.099-33-76-23, Казанківський районний секторл філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області.

Разом ми зможемо побудувати ефективну волонтерську мережу, що сприятиме забезпеченню безпеки у суспільстві.

Діяльність Казанківського районного сектору

Всі новини →