22/09/2023
1. ДО УВАГИ МІСЦЕВИХ ФІНАНСОВИХ ОРГАНІВ!
Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Програма DOBRE) 28 вересня 2023 року о 10:30 проводить вебінар для представників органів місцевого самоврядування, місцевих фінансових органів, розпорядників коштів місцевих бюджетів «Особливості складання місцевих бюджетів – 2024 (новели законодавства)».
Попередня реєстрація за посиланням https://forms.gle/stjVQ965hyKW5RDd9
Детальніше https://uacrisis.org/uk/anons-280923
2. Щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 статті 266 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Детальніше читайте тут https://t1p.de/c0j51
3. Джерела фінансування державного бюджету України у 2023 році, станом на 21 вересня 2023 року.
Найбільшими ресурсами у поточному році є:
- макрофінансова допомога від Європейського Союзу - 13,1 млрд доларів США;
- ОВДП - 10,8 млрд доларів США;
- гранти від Сполучених Штатів Америки - 9,7 млрд доларів США;
- кошти від МВФ у рамках програми розширеного фінансування - 3,6 млрд доларів США;
- пільгове фінансування від Канади - 1,7 млрд доларів США.
Загальний обсяг зовнішнього фінансування у 2023 році складає 31 млрд доларів США
4. Діагностика системи місцевого оподаткування – аналітичний звіт
У дослідженні, проведеному Growford Institute за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», експерти шукають шляхи зміцнення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування.
Цей аналітичний звіт містить результати діагностики системи місцевого оподаткування України, в якій ключове місце займає податок на майно.
Зокрема, експерти розглянули міжнародний досвід оподаткування майна з акцентом на східноєвропейські країни та провели аналіз тенденцій розвитку і фіскальної ефективності місцевих податків і зборів, а також визначили рівень і фактори соціально-економічної диференціації регіонів України.
На основі проведених глибинних напівструктурованих інтерв’ю з представниками органів місцевого самоврядування територіальних громад та співробітниками ДПС України, здійснено характеристику сучасного стану, проблем та напрямів підвищення фіскальної ефективності системи місцевого оподаткування, в тому числі в частині адміністрування місцевих податків.
Експерти оцінили податковий розрив із податку на майно за ключовими складовими: нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та плата за землю.
Ознайомитись із аналітичним звітом можна за цим посиланням: https://decentralization.ua/news/17215