13/03/2015
Про це розповіла заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська під час зустрічі з народними депутатами України, обраними від Миколаївської області. За її словами, в рамках програми реабілітації військовослужбовців – учасників антитерористичної операції розроблено ряд конкретних заходів.
«Велика кількість військовослужбовців вже незабаром повернеться до Миколаївщини. Демобілізовані військовослужбовці потребують допомоги та реабілітації. На сьогоднішній день вже є багато напрацювань. Мова йде не лише про фізичну реабілітацію, а й психологічну реабілітацію, соціалізацію і залучення до діяльності – це і спортивні заходи, і культурно-масові. Це та увага, яку ми маємо приділити всім, хто повернеться з зони АТО».
Вона розповіла про три основні напрямки медико-психологічної реабілітації військовослужбовців. Так, на базі обласного госпіталю інвалідів війни створюється реабілітаційний центр на 20 ліжко-місць.
Друге важливе питання – психологічна і психіатрична допомога військовослужбовцям. Оксана Янішевська повідомила, що разом з волонтерською службою Кризової психологічної допомоги знайдено декілька кабінетів для надання індивідуальних психологічних консультацій військовим та їх родинам. Зараз оформлюються документи, щоб психологи могли безперешкодно в них працювати.
Що ж стосується спортивних заходів, то визначають спортивні заклади, в яких військовослужбовці могли б безперешкодно та безоплатно тренуватися.
Третє питання – освіта та профорієнтація. Радою ректорів вже прийнято рішення про пільговий вступ демобілізованих військовослужбовців до вишів Миколаївщини, а також направлено відповідний лист Міністерству освіти та науки України.
Оксана Янішевська закликала депутатів не тільки вносити пропозиції до програми реабілітації, а й долучатися до цієї роботи.