20/05/2024
Військовозобов'язані з 18 травня можуть оновити облікові дані через центри надання адмінпослуг. Зробити це можна відповідно до графіка роботи кожного окремого ЦНАПу.
Послуга оновлення даних у ЦНАПах має значно розвантажити й спростити роботу ТЦК та СП. Передбачається, що оновити свої дані військовозобовʼязані зможуть:
-у ЦНАПах;
- через мобільний застосунок Міноборони «Резерв+»;
- у ТЦК та СП.
Процедура оновлення даних у ЦНАПах:
Адміністратори ЦНАПів авторизуються на спеціальному порталі за робочим електронним підписом, отримуючи можливість оновлювати дані військовозобовʼязаних.
Громадяни мають підтвердити свою контактну інформацію: код-підтвердження має прийти на вказаний номер телефону та на електронну пошту (за наявності).
Якщо код-підтвердження не надходить, то адміністратори повторюватимуть спроби, щоб підтвердити діючу контактну інформацію.
Отримана інформація одразу потрапляє до реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів «Оберіг».
Коли дані оновлені - військовозобов'язані отримають витяг з печаткою адміністратора ЦНАПу про актуалізацію даних.
Військовозобовʼязаним потрібно мати з собою паспорт (або пред'явити документи із цифрового застосунку «Дія») та РНОКПП.
Військовозобов'язаним потрібно буде оновити такі дані про себе:
- ПІБ;
- Адреса фактичного проживання;
- Номер телефону ;
- Електронну пошту (якщо є).
Що буде, якщо не оновити дані за 60 днів?
Якщо не оновити або вказати недостовірні дані, людину притягнуть до адміністративної відповідальності згідно зі статтею 210 та 210-1 КУпАП.
Випишуть штраф від 17 тисяч до 59 тисячі гривень та все одно людина будете змушена оновити дані.
Як відбуватиметься притягнення до адміністративної відповідальності:
ТЦК та СП подасть заяву про розшук людини до Національної поліції України.
Порушників виявлять представники ТЦК та СП, поліцейські чи прикордонники під час перевірки документів особи.
При виявленні порушника його можуть одразу доставити в ТЦК та СП або ж видати повістку про необхідність з’явитися до ТЦК та СП для оновлення даних.
ТЦК та СП відкриває справу щодо притягнення до адмінвідповідальності й обов’язково повідомляє людину про це поштовим листом. Справу можуть відкрити через 3 місяці після встановлення правопорушення.
Складається постанова про притягнення порушника до адмінвідповідальності. ТЦК та СП передає її на примусове виконання до органів державної виконавчої служби, яка зможе заблокувати банківські рахунки порушника. Виконавча служба виписує штраф: для громадян від 17 тисяч до 25,5 тисяч гривень, для посадових осіб від 34 тисяч до 59,5 тисяч гривень.
Також ТЦК та СП має право подати заяву до суду про обмеження керуванням транспортними засобами. Рішення суду підлягає негайному виконанню. Поліція вилучить посвідчення водія.