Баштанка » Новости
Українська | Русский | English
Главная Герої не вмирають Новости Восьмого скликання Планування роботи 2023 року Інформація для користувачів з вадами зору Учасникам бойових дій та членам їх сімей Електронне звернення Пробація району Зміни в законодавстві

Медична громада Миколаївщини підвела підсумки роботи галузі за 9 місяців поточного року

31/10/2015

Медична громада Миколаївщини під час колегії, яка відбулась 30 жовтня в конференц-залі обласної лікарні, підвела підсумки роботи галузі за 9 місяців поточного року.

Колегія відбулась за участю членів колегії, головних та обласних фахівців управління охорони здоров’я облдержадміністрації, головних лікарів, заступників головних лікарів з медичної частини обласних, районних і міських закладів охорони здоров’я Миколаївщини.

На початку заходу медикам було представлено обласних позаштатних спеціалістів з питань фізіотерапії та загальної практики-сімейної медицини.

Стан роботи галузі охорони здоров’я області за 9 місяців 2015 року, шляхи та перспективи подальшого реформування у своєму виступі проаналізувала начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Маргарита Капуста. 

Під час своєї доповіді Маргарита Олександрівна ознайомила з показниками захворюваності поширеності та смертності (гіпертонічні хвороби, інфаркти та інсульти, туберкульоз, онкологічні захворювання та хвороби кровообігу). Традиційно начальник УОЗ ОДА приділила увагу питанню надання допомоги бійцям АТО та громадянам, які переселяються з Донецької, Луганської областей, АР Крим і міста Севастополя.

У Миколаївській області cтворено 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, до складу яких, як структурні підрозділи увійшли 215 амбулаторій ЗПСМ та 385 ФАПів. План створення центрів ПМСД виконано на 100%. З метою наближення медичної допомоги в ІІІ кварталі 2015 року в м. Первомайську відкрито нову амбулаторію ЗПСМ. Всі центри первинної медико-санітарної допомоги отримали статус юридичних осіб та отримали ліцензії на медичну практику.

Розглянуто також кадрове питання. В галузі охорони здоров’я працюють 3505 лікарів та 8791 середній медичний працівник. З початку року забезпечено житлом 23 медичних працівників (15 лікарів та 8 середніх медпрацівників).

Серед іншого, присутні дізналися, що показник прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на виїзд до 10 хвилин з моменту звернення –  87%, до 20 хвилин з моменту звернення у сільській місцевості – 90%. З урахуванням оптимізації часу прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги до місця виклику на 50 автомобілях швидкої медичної допомоги встановлені GPS-трекери.

Озвучено й проблемні питання: кадрове забезпечення (особливо лікарями загальної практики-сімейної медицини, а також лікарями-анестезіологами, хірургами, акушер-гінекологами, педіатрами та терапевтами), дооснащення закладів первинної медико-санітарної допомоги згідно табелю оснащення, створення єдиної диспетчерської служби.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталя Кравцова виступила з доповіддю: «Аналіз малюкової та материнської смертності за підсумками роботи 9 місяців 2015 року».
Вона відзначила, що показник малюкової смертності на тисячу народжених живими за 8 місяців 2015 року зменшився в порівнянні з аналогічним періодом минулого року з 7,53 до 5,72.

Загальний коефіцієнт народжуваності за 8 місяців 2015 року склав 9,9 на 1000 наявного населення (2014 рік – 11,2); загальний коефіцієнт смертності – 15,6 на 1000 наявного населення (2014 рік – 15,4); природний приріст населення зберігає від’ємний характер, і складає (-5,7) проти (-4,2) за 8 місяців 2014 року.

Про стан виконання програми протидії захворюванню на туберкульоз за 9 місяців 2015 року присутні заслухали доповідь обласного позаштатного фтизіатра Світлани Стригуль.

За існуючими даними, захворюваність на туберкульоз знизилась і склала 50,9 на 100 тисяч населення проти 53,9 за 9 місяців 2014 року. Смертність від туберкульозу знизилась і склала 7,5 на 100 тисяч населення проти 8,6 за 9 місяців 2014 року. 

Щодо введення в закладах охорони здоров’я області нового реєстру інсулінозалежних хворих виступила обласний позаштатний ендокринолог Наталя Ткаченко. Вона проаналізувала клінічні випадки, поділилися досвідом роботи.

Про стан надання первинної медичної допомоги мешканцям міста Вознесенська за підсумками роботи 9 місяців 2015 року доповіли головні лікарі ЦПМСД м. Вознесенську Тетяна Дяченко та Снігурівського ЦПМСД Василь Панчак.

Начальник обласного госпіталю ветеранів війни Володимир Поточняк висвітлив стан надання медичної допомоги ветеранам війни та учасникам АТО за підсумками роботи 9 місяців 2015 року.
За підсумками роботи колегії відзначено, що галузь охорони здоров’я протягом звітного періоду працювала стабільно, але є напрямки діяльності, які потребують удосконалення.

Всі новини →