Баштанка » Новости
Українська | Русский | English
Главная Герої не вмирають Новости Восьмого скликання Планування роботи 2023 року Інформація для користувачів з вадами зору Учасникам бойових дій та членам їх сімей Електронне звернення Пробація району Зміни в законодавстві

В департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації пройшов брифінг

29/06/2016

 24 червня 2016р. відбувся брифінг директора департаменту соціального захисту населення Сивопляс Ольги Вікторівни з приводу рішень Уряду, спрямованих на врегулювання питання своєчасного забезпечення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та контролю їх здійснення. Житлові субсидії.

Під час брифінгу Ольга Сивопляс  повідомила, що Урядовим рішенням установлено, що комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворені районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі утворення) рад, у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою приймають рішення про відновлення або про відмову у відновленні соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, довідки яких недійсні на дату набрання чинності цією постановою.
Для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках — її законний представник подає до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування : заяву; копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та пред’являється оригінал такої довідки.
Для призначення (відновлення) соціальних виплат структурний підрозділ з питань соціального захисту протягом 15 робочих днів з дня отримання відповідної заяви внутрішньо переміщеної особи або з дня надходження звернення від органів, що здійснюють соціальні виплати, проводить перевірку достовірності зазначеної в заяві інформації про фактичне місце проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи.
За результатами проведення перевірки структурним підрозділом з питань соціального захисту населення складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, який підписується всіма повнолітніми внутрішньо переміщеними особами та у визначених законодавством випадках — їх законними представниками, а також представниками структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.
Сивопляс О.В. зазначила, що комісія приймає рішення про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати з моменту припинення її виплати з урахуванням акту обстеження матеріально-побутових умов сім’ї .Комісія може відмовити заявникові у призначенні (відновленні) такої виплати в разі його відсутності за фактичним місцем проживання/перебування, зазначеним у заяві про призначення (відновлення) соціальної виплати..Рішення комісії про відмову у призначенні (відновленні) соціальної виплати може бути оскаржене до суду.
Контроль за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення шляхом відвідування не рідше ніж один раз на шість місяців  фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи, про що складається акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї за формою, встановленою Мінсоцполітики.
Також директор департаменту звернула увагу на те, що Урядом удосконалено Порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. У разі несплати відповідної вартості надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.
Постановою передбачено, що особам, які мають право на пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, при призначенні субсидії враховується вартість плати за послуги без урахування пільг. У разі призначення таким особам житлової субсидії їм не нараховуються відповідні пільги. 
Змінено норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників: за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання – з 3 до 4,4 куб. метрів на одну особу на місяць; за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – з 4,5 до 7,1 куб. метрів на одну особу на місяць; за наявності газової плити та газового водонагрівача – з 9 до 14 куб. метрів на одну особу на місяць. 
Переглянуто норму використання природного газу для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період
Змінено коригуючі коефіцієнти для розрахунку розміру витрат електричної енергії та природного газу на потреби опалення: для 1-2 поверхові будівлі – 0,793, будівлі на 3 і більше поверхів – 0,462; теплової енергії на потреби централізованого опалення: для 1-4 поверхові будівлі – 0,462, будівлі на 5 і більше поверхів – 0,312
Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо). 
Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та письмово інформують про прийняте рішення громадян.
Громадянин,  якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця  проінформувати  структурний  підрозділ з питань соціального захисту  населення  про  зміну  складу  зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку)  осіб  (орендарі  -  про  осіб, які фактично проживають),   їх   соціального   статусу,   переліку  отримуваних житлово-комунальних    послуг,   умов   їх   надання,   виконавців житлово-комунальних  послуг,  купівлю  товарів  або оплату послуг на суму більше 50 тис. грн.   шляхом подання  відповідних документів.

Всі новини →