Шановні жителі Баштанського району!
26/04/2026
26 квітня 2026 року минає 40 років від дня Чорнобильської катастрофи — найбільшої техногенної трагедії в історії людства, яка назавжди змінила долі мільйонів людей і залишила глибокий слід не лише в Україні, а й у всьому світі.
У цей скорботний день ми вшановуємо пам’ять тих, хто загинув унаслідок аварії, та висловлюємо глибоку вдячність героям-ліквідаторам, які, не шкодуючи власного життя і здоров’я, стали на захист людства від невидимої загрози. Їхній подвиг — це приклад справжньої мужності, самопожертви та відповідальності перед майбутніми поколіннями.
Чорнобиль став суворим уроком для всього світу. Навіть через десятиліття ми продовжуємо відчувати наслідки цієї трагедії — екологічні, соціальні та медичні. Саме тому наш обов’язок — берегти пам’ять про ці події, підтримувати постраждалих та робити все можливе, щоб подібне ніколи не повторилося.
Сьогодні, у час нових випробувань для України, ми особливо гостро усвідомлюємо, що загроза ядерній безпеці не залишилася у минулому. Росія продовжує демонструвати модель поведінки тоталітарного режиму. На початку повномасштабного вторгнення у 2022 році російська армія окупувала територію Чорнобильської АЕС, охоронці станції й досі перебувають в полоні.
У лютому 2025 року російський дрон пошкодив новий безпечний конфайнмент над четвертим енергоблоком, що вкотре засвідчило нехтування базовими принципами ядерної безпеки. І сьогодні російські війська продовжують створювати ризики континентального масштабу — утримують в окупації найбільшу в Європі Запорізьку атомну електростанцію та систематично наражають її на небезпеку.
Схиляємо голови перед світлою пам’яттю загиблих. Висловлюємо щиру вдячність ліквідаторам та всім, хто постраждав від цієї трагедії. Вічна пам’ять героям-ліквідаторам та всім жертвам Чорнобильської катастрофи.
Владислав Дмитрів, начальник Баштанської районної військової адміністрації
Всі новини →