Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Новини 2019 року

 Заробітна плата в «конвертах» - робота без гарантії, майбутнє без пенсії.

З метою підвищення інформування громадян про переваги легальної зайнятості та попередження наслідків нелегального працевлаштування проводяться інформаційні заходи.

31 липня 2019 року фахівці сектору з питань праці соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації - завідувач сектору Валерій Синюга та головний спеціаліст сектору Альона Шурдук спільно з заступником начальника Баштанського управління ГУ ДФС у Миколаївській області Світланою Бутучел, головним спеціалістом відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління ГУ ПФУ в Миколаївській області Іриною Мельник, начальником відділу роботи з роботодавцями Баштанської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Оленою Кривенко провели рейд по інформаційно-роз’яснювальній  роботі з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення з фізичними особами-підприємцями та найманими працівниками, які здійснюють підприємницьку діяльність в магазинах, кіосках, аптеках в місті Баштанка.

В ході проведеного заходу власників та найманих працівників поінформовано про вимоги чинного законодавства щодо законності ведення підприємницької діяльності. Робоча група роз’яснила присутнім про переваги легалізації заробітних плат та трудових відносин, їх взаємозв’язок зі страховим стажем та майбутньою пенсією.

Від працівників соціального захисту населення підприємці та наймані працівники отримали відповіді щодо відповідальності за порушення норм Кодексу законів про працю.

Фізичним особам – підприємцям, відвідувачам об’єктів торгівлі та аптек вручено пам’ятки щодо дотримання норм законодавства про працю та відповідальність за їх порушення, перехожим вручені буклети про переваги легального працевлаштування, залежність страхового стажу від сплати внесків.


 

Семінар-навчання з головами профкомів закладів освіти.

26 вересня проведено семінар-навчання з головами профкомів дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх середніх шкіл району з питань дотримання Закону України «Про колективні договори і угоди».

В роботі семінару взяли участь голова Баштанської районної організації Профспілки працівників освіти і науки Олександр Васюнькін, фахівці сектору з питань праці управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації - завідувач сектору Валерій Синюга, головний спеціаліст сектору Альона Шурдук.

Спеціалістами управління соціального захисту населення надані рекомендації по оформленню колективних договорів, внесенню змін та доповнень до них.


 

Участь заступника начальника управління Ольги Пришедько на засіданні методичного об’єднання заступників директорів із навчально-виховної роботи закладів освіти .

26 вересня заступник начальника управління, начальник відділу з соціальних послуг Ольга Пришедько прийняла участь у засіданні методичного об’єднання заступників директорів із навчально-виховної роботи закладів освіти.

Заступник начальника розповіла про причини та наслідки торгівлі людьми, попередження ситуації торгівлі людьми, виявлення осіб, постраждалих від торгівлі людьми та порядок взаємодії, відповіла на запитання присутніх.

На засіданні розповсюджено буклети та листівки із даної тематики.


 

3 грудня, в територіальному центрі соціального обслуговування управлінням соціального захисту населення було організовано засідання “круглого столу” з соціального захисту людей з інвалідністю. Засідання проводила заступник начальника управління соціального захисту населення Ольга Пришедько. Також учасниками «круглого столу» були голова міської ради Іван Рубський,  заступник головного лікаря з лікувальної справи Віктор Решетнік, начальник відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Алла Іванова, начальник відділу роботи з роботодавцями Баштанської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Олена Кривенко, головний спеціаліст Баштанського відділення УВД ФССУ Ольга Великород, голова районної ради ветеранів Лідія Андреєва, голова районної Спілки інвалідів Валентина Товстенко, керівник гуртка «Молоді душею» Світлана Плужник, гості.

Розпочинаючи засідання “круглого столу” заступник начальника управління соціального захисту населення Ольга Пришедько наголосила, що належна увага людям з особливими потребами повинна приділятися щоденно. В своєму виступі вона  доповіла про стан соціального захисту інвалідів в Баштанському районі, проінформувала присутніх про соціальні виплати, послуги, надання санаторно-курортних путівок, дала роз’яснення законів, які стосуються прав людей з особливими потребами, надала консультації з проблемних питань. Ольга Олександрівна адресувала слова вдячності усім, хто постійно опікується питаннями осіб з інвалідністю, ініціативній громадськості, небайдужим, милосердним людям та запевнила, що керівництво району завжди відкрите до діалогу.

Голова міської ради Іван Рубський розповів про роботу, яку проводять органи місцевого самоврядування щодо забезпечення соціального і правового захисту осіб з інвалідністю.

Запрошені гості розповіли про зміни в пенсійному законодавстві, працевлаштування осіб з інвалідністю, забезпечення послугами, ліками за пільговою ціною, виробами медичного призначення. Відповівши на запитання, було запропоновано в індивідуальній формі додатково проконсультувати зацікавлених осіб.

В ході засідання “круглого столу” всі запрошені мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують першочергового вирішення. Зокрема, своїми думками поділилися голова районної ветеранської організації Лідія Андреєва, голова районної Спілки інвалідів Валентина Товстенко та інші.

По завершенню заходу Ольга Пришедько подякувала всім присутнім за участь у “круглому столі” і зауважила,  що робота повинна бути системною і тільки сумісними зусиллями ми зможемо зробити життя людей з обмеженими можливостями таким, щоб ніхто з них не відчував себе не потрібним суспільству.

В кінці заходу осіб з інвалідністю було запрошено до солодкого столу. Присутні були вдячні за увагу і турботу до них. 

Управління соціального захисту населення