Головна Новини Герої не вмирають Учасникам АТО/ООС та членам їх сімей Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Європейська та Євроатлантична інтеграція України

Відповідальний за наповнення: відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації


Європейська інтеграція
Євроатлантична інтеграція

 

Україна ухвалила пакет європейських технічних стандартів

28 грудня 2022 року керівник національного органу стандартизації Олег Швидкий підписав наказ про пакетне ухвалення європейських нормативних документів CEN-CENELEC в Україні.

Національний орган стандартизації України, за підтримки та безпосередньої участі директора департаменту технічного регулювання Міністерства економіки України Олександра Панкова, провели роботу з європейськими експертами CEN-CENELEC щодо актуалізації бази європейських стандартів та вивчення правових засад, що забезпечило можливість пакетного ухвалення європейських стандартів в Україні як національних.

З наказом від 28 грудня 2022 року № 285 та переліком прийнятих стандартів можна ознайомитись на офіційному сайті національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ» uas.gov.ua (http://uas.gov.ua/standardization/nakazy/2022-2/hruden-2022/ ).

Ухвалення та впровадження європейських стандартів в українську економіку дозволить швидше ратифікувати Угоду АСАА, відкриє нові можливості та перспективи для українського бізнесу.

Довідково

Європейський комітет з електротехнічної стандартизації (CENELEC, від французького Comité Européen de Normalization Électrotechnique) є некомерційною організацією, відповідальною за стандарти, що стосуються електричних та електронних товарів у Європі. CENELEC працює з іншими європейськими системами технічної стандартизації та допомагає у усуненні бар'єрів у якості, безпеці та торгівлі.

Європейський комітет зі стандартизації (CEN, від французького Comité Européen de Normalisation) є міжнародною неприбуткова організація, основною метою якої є сприяння розвитку торгівлі товарами та послугами через розробку та запровадження європейських стандартів, утворює європейську систему технічної стандартизації.

Європейський комітет зі стандартизації (CEN) та Європейський комітет зі стандартизації в електротехніці (CENELEC) разом утворюють європейську систему технічної стандартизації. Стандарти, узгоджені цими агентствами, регулярно схвалюються в багатьох країнах, які дотримуються європейських технічних стандартів.

 

Програма ЄС «Креативна Європа» оголошує конкурсні відбори для ЗМІ та представників креативних індустрій

В межах програми Європейського Союзу «Креативна Європа» відкрито чотири конкурси для засобів масової інформації та представників різних культурних та креативних секторів в межах підпрограми «Міжсекторальна співпраця».

Про це повідомляє Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

Йдеться про чотири конкурси, а саме:  

Метою конкурсу є підтримка заходів, що сприяють адаптації ЗМІ до структурних та технологічних змін, зокрема через підвищення  свободи, різноманіття та плюралізму медіа-середовища, якості журналістики та медійної грамотності, зокрема в  цифровому середовищі. 

Дедлайн подачі заявок: 30 березня 2023, 18:00 за Києвом.

Конкурс спрямований на заохочення представників різних культурних та креативних секторів, включно з аудіовізуальним, розробляти та тестувати інноваційні рішення для завдань, які потенційно матимуть позитивний довгостроковий вплив на різні культурні та креативні сектори.

Дедлайн подачі заявок: 20 квітня 2023, 18:00 за Києвом.

Конкурс спрямований на підтримку високих стандартів медіа продукції через посилення міжнародної співпраці серед журналістів та медіа фахівців.

Дедлайн подачі заявок: 27 квітня 2023, 18:00 за Києвом.

Конкурс направлений на підтримку медійних організацій, що ведуть активну роботу у сферах, особливо важливих для демократії та розвитку громадянського суспільства.

Дедлайн подачі заявок: 27 квітня 2023, 18:00 за Києвом.

Детальніше з можливостями можна ознайомитись тут.

Довідково 

«Креативна Європа» – це програма ЄС, яка спрямована на фінансування проєктів та ініціатив, які націлені на зміцнення культурного різноманіття, а також відповідають потребам та викликам сектору культурних та креативних індустрій. 

Підпрограма «Міжсекторальна співпраця», як частина програми «Креативна Європа», сприяє співпраці між різними культурними та креативними секторами, а також охоплює напрямок новинних ЗМІ. На підпрограму припадає щонайменше 9% бюджету програми «Креативна Європа».

 

Уряд запустив селф-скринінг адаптації законодавства України до права ЄС

28 лютого 2023 року, Кабінет Міністрів України схвалив постанову щодо проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС).

Документ визначає організацію проведення оцінки адаптації законодавства України до права ЄС (селф-скринінг) і виявлення невідповідностей та прогалин, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до ЄС.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина наголосила, що ця постанова дозволить систематизувати та пріоритизувати роботу міністерств з виконання завдань, необхідних для набуття Україною статусу повноправного члена Європейського Союзу.

«Сьогодні знаковий день. Рівно рік тому, на 5 день повномасштабного вторгнення росії, Україна подала заявку на членство в ЄС. В умовах війни ми продовжуємо процес реформ, необхідних для інтеграції у європейську спільноту. Зважаючи на нашу амбітну ціль якнайшвидше стати повноправним членом ЄС, Уряд запустив масштабний процес оцінки стану наближення України до всього законодавства ЄС, а це більше 27 тисяч актів права розділених на 35 тематичних розділів майбутньої угоди про членство», – зазначила Ольга Стефанішина.

Відповідно до постанови, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади мають провести первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС та подати Кабінетові Міністрів звіт разом з пропозиціями щодо приведення секторального законодавства у відповідність з правом ЄС.