Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Європейська та Євроатлантична інтеграція України

Відповідальний за наповнення: відділ економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації


Європейська інтеграція
Євроатлантична інтеграція

 

Україна ухвалила пакет європейських технічних стандартів

28 грудня 2022 року керівник національного органу стандартизації Олег Швидкий підписав наказ про пакетне ухвалення європейських нормативних документів CEN-CENELEC в Україні.

Національний орган стандартизації України, за підтримки та безпосередньої участі директора департаменту технічного регулювання Міністерства економіки України Олександра Панкова, провели роботу з європейськими експертами CEN-CENELEC щодо актуалізації бази європейських стандартів та вивчення правових засад, що забезпечило можливість пакетного ухвалення європейських стандартів в Україні як національних.

З наказом від 28 грудня 2022 року № 285 та переліком прийнятих стандартів можна ознайомитись на офіційному сайті національного органу стандартизації ДП «УкрНДНЦ» uas.gov.ua (http://uas.gov.ua/standardization/nakazy/2022-2/hruden-2022/ ).

Ухвалення та впровадження європейських стандартів в українську економіку дозволить швидше ратифікувати Угоду АСАА, відкриє нові можливості та перспективи для українського бізнесу.

Довідково

Європейський комітет з електротехнічної стандартизації (CENELEC, від французького Comité Européen de Normalization Électrotechnique) є некомерційною організацією, відповідальною за стандарти, що стосуються електричних та електронних товарів у Європі. CENELEC працює з іншими європейськими системами технічної стандартизації та допомагає у усуненні бар'єрів у якості, безпеці та торгівлі.

Європейський комітет зі стандартизації (CEN, від французького Comité Européen de Normalisation) є міжнародною неприбуткова організація, основною метою якої є сприяння розвитку торгівлі товарами та послугами через розробку та запровадження європейських стандартів, утворює європейську систему технічної стандартизації.

Європейський комітет зі стандартизації (CEN) та Європейський комітет зі стандартизації в електротехніці (CENELEC) разом утворюють європейську систему технічної стандартизації. Стандарти, узгоджені цими агентствами, регулярно схвалюються в багатьох країнах, які дотримуються європейських технічних стандартів.

 

Програма ЄС «Креативна Європа» оголошує конкурсні відбори для ЗМІ та представників креативних індустрій

В межах програми Європейського Союзу «Креативна Європа» відкрито чотири конкурси для засобів масової інформації та представників різних культурних та креативних секторів в межах підпрограми «Міжсекторальна співпраця».

Про це повідомляє Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні.

Йдеться про чотири конкурси, а саме:  

Метою конкурсу є підтримка заходів, що сприяють адаптації ЗМІ до структурних та технологічних змін, зокрема через підвищення  свободи, різноманіття та плюралізму медіа-середовища, якості журналістики та медійної грамотності, зокрема в  цифровому середовищі. 

Дедлайн подачі заявок: 30 березня 2023, 18:00 за Києвом.

Конкурс спрямований на заохочення представників різних культурних та креативних секторів, включно з аудіовізуальним, розробляти та тестувати інноваційні рішення для завдань, які потенційно матимуть позитивний довгостроковий вплив на різні культурні та креативні сектори.

Дедлайн подачі заявок: 20 квітня 2023, 18:00 за Києвом.

Конкурс спрямований на підтримку високих стандартів медіа продукції через посилення міжнародної співпраці серед журналістів та медіа фахівців.

Дедлайн подачі заявок: 27 квітня 2023, 18:00 за Києвом.

Конкурс направлений на підтримку медійних організацій, що ведуть активну роботу у сферах, особливо важливих для демократії та розвитку громадянського суспільства.

Дедлайн подачі заявок: 27 квітня 2023, 18:00 за Києвом.

Детальніше з можливостями можна ознайомитись тут.

Довідково 

«Креативна Європа» – це програма ЄС, яка спрямована на фінансування проєктів та ініціатив, які націлені на зміцнення культурного різноманіття, а також відповідають потребам та викликам сектору культурних та креативних індустрій. 

Підпрограма «Міжсекторальна співпраця», як частина програми «Креативна Європа», сприяє співпраці між різними культурними та креативними секторами, а також охоплює напрямок новинних ЗМІ. На підпрограму припадає щонайменше 9% бюджету програми «Креативна Європа».

 

Уряд запустив селф-скринінг адаптації законодавства України до права ЄС

28 лютого 2023 року, Кабінет Міністрів України схвалив постанову щодо проведення первинної оцінки стану імплементації актів права Європейського Союзу (acquis ЄС).

Документ визначає організацію проведення оцінки адаптації законодавства України до права ЄС (селф-скринінг) і виявлення невідповідностей та прогалин, які необхідно усунути для підготовки України до переговорів про вступ до ЄС.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина наголосила, що ця постанова дозволить систематизувати та пріоритизувати роботу міністерств з виконання завдань, необхідних для набуття Україною статусу повноправного члена Європейського Союзу.

«Сьогодні знаковий день. Рівно рік тому, на 5 день повномасштабного вторгнення росії, Україна подала заявку на членство в ЄС. В умовах війни ми продовжуємо процес реформ, необхідних для інтеграції у європейську спільноту. Зважаючи на нашу амбітну ціль якнайшвидше стати повноправним членом ЄС, Уряд запустив масштабний процес оцінки стану наближення України до всього законодавства ЄС, а це більше 27 тисяч актів права розділених на 35 тематичних розділів майбутньої угоди про членство», – зазначила Ольга Стефанішина.

Відповідно до постанови, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади мають провести первинну оцінку стану імплементації актів права ЄС та подати Кабінетові Міністрів звіт разом з пропозиціями щодо приведення секторального законодавства у відповідність з правом ЄС.

 

Україна приєднається до програми фінансової підтримки ЄС – «Єдиний ринок» 29 червня Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом щодо участі в програмі ЄС «Єдиний ринок».

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Ратифікація Угоди забезпечує участь України у Програмі фінансової підтримки ЄС протягом 2021 - 2027 рр. з бюджетом у 4,2 млрд євро. Приєднання до Програми надасть бізнесу додаткові стимули та можливості, у тому числі для підвищення конкурентоспроможності. Зокрема, компоненти програми передбачають доступ українського бізнесу до коштів на патентування своєї інтелектуальної власності. Крім того, ініціативи в рамках Програми «Єдиний ринок» допоможуть українським підприємцям знайти нових ділових партнерів в ЄС та вийти на нові ринки», – прокоментувала Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Це ще одна можливість для європейського бізнесу зміцнити бізнес-зв’язки з Україною, інвестувати в українські бізнес-проєкти та долучитися до відбудови України.

Так, в межах Програми «Єдиний ринок» Європейською Комісією нещодавно оголошено ініціативу щодо подачі заявок на отримання фінансування через «Фонд МСП задля сприяння бізнес ідеям» (The Ideas Powered for business SME Fund). 

Українському підприємництву буде надано безпрецедентну можливість отримати доступ до фінансових ресурсів для захисту своєї інтелектуальної власності.

SME Fund 2023 спрямований на підтримку інновацій та підприємництва серед суб’єктів малого та середнього бізнесу.

Фінансова підтримка у межах цієї ініціативи включатиме:

  • захист торговельної марки та дизайну (на національному та регіональному рівні, а також на рівні ЄС) із відшкодуванням до 75% витрат, але не вище максимальної суми в 1000 євро;
  • захист патентів або пов’язану з ними діяльність (для національних і європейських патентів) із відшкодуванням до 75% витрат, але не вище максимальної суми в 1500 євро;
  • захист видів рослин, на європейському рівні, із відшкодуванням до 50% витрат, але не вище максимальної суми в 225 євро.

Деталі за посиланням.

Нагадаємо, Угода між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, з іншого боку, щодо участі України в програмі Європейського Союзу «Єдиний ринок» (2021 – 2027) була підписана 2 лютого 2023 року у м. Київ Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та Президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн.

 

 Віцепрем’єрка Ольга Стефанишина провела ряд двосторонніх зустрічей на полях Варшавського безпекового форуму Warsaw Security Forum.

Так, зокрема, під час зустрічі з Головою Військового комітету НАТО Адміралом Робом Бауером Віцепрем’єрка обговорила посилення взаємосумісності та активізацію співпраці України та НАТО, а також поточну безпекову ситуацію в Україні в контексті російської військової агресії. Роб Бауер запевнив у непохитній підтримці України з боку Альянсу на кожному кроці до перемоги.
Також Ольга Стефанішина зустрілася Спеціальним представником Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки, Ірен Феллін. Співрозмовниці погодились із необхідністю посилення співпраці для забезпечення гендерної трансформації політик у сфері безпеки і оборони та задоволення потреб жінок у Збройних Силах.

 

Із радником з національної безпеки Віцепрезидента США Філіпом Гордоном Віцепрем’єрка обговорила прогрес реформ в Україні, зокрема щодо забезпечення верховенства права та зміцнення демократичних інституцій. Американський колега запевнив, що США будуть підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно.

 

 Читайте у сьогоднішньому випуску #Євроінтеграційний_Дайджест про таке:

від лютого 2022 року ЄБРР спрямував на підтримку енергосектору близько 1,3 млрд євро;
доступні сервіси у віддалених населених пунктах: 6 громад отримали мобільні ЦНАПи;
ключові здобутки України на шляху євроінтеграції довкіллєвої сфери;
Уряд уповноважив ДСНС на виконання функцій національного координатора участі України в Механізмі цивільного захисту ЄС;
Ще більше новин https://cutt.ly/veti3Xy1

 Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції щотижня випускає Євроінтеграційний Дайджест.

Це збірка основних новин, які стосуються процесу вступу України до ЄС та підтримки Євросоюзу нашої держави. Добірка містить корисні новини і цікаву аналітику, а також інформацію про можливості, які відкриває євроінтеграція.
Архів попередніх випусків доступний на Євроінтеграційному порталі: https://cutt.ly/tettfi86
 
 

 

29 травня у Брюсселі Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина зустрілася з Генеральним секретарем Європейської Комісії Ілзе Юхансон.

Обговорили такі питання:
  • очікування затвердження переговорної рамки та проведення Першої міжурядової конференції у червні;
  • хід та прогрес у розʼяснювальних сесіях Єврокомісії у межах офіційного скринінгу;
  • залучення українських державних службовців України в рамках програми секондменту в інституціях ЄС;
  • можливість приєднання України у статусі спостерігача до Європейської мережі державного управління (EUPAN) та Агенції з фундаментальних прав (FRA).
Детальніше про зустріч: https://cutt.ly/0euyu7jA

 Під час свого робочого візиту до Брюсселя Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина звернулася до учасників Українського безпекового форуму (Ukraine Security Forum).

Форум організований в межах започаткованого проєкту аналітичним центром Friends of Europe – «Української ініціативи». Проєкт об'єднує впливових політиків, експертів, громадських діячів та представників бізнесу для для адвокації стратегічної необхідності довгострокової політичної та військової підтримки України та її євроатлантичних амбіцій.
Цього разу форум присвячений європейським діям на підтримку України, зокрема публічній дипломатії, військовій допомозі, зусиллям з відновлення та сценаріям післявоєнного розвитку. Основною метою є посилення підтримки України, як для її майбутнього, так і в контексті прагнення України стати членом ЄС та НАТО.
Ольга Стефанішина подякувала присутнім за підтримку у фокусі уваги до українського порядку денного та зусилля для подальшої мобілізації світової підтримки для України.
«Дякую за вашу сталу та всебічну підтримку нашої держави. Дякую за вашу сильну віру у вільне, демократичне та процвітаюче майбутнє України. Це слова, повторені мільйони разів, але Ви знаєте, що їх вага від цього не применшиться, їх не можна сприймати як належне. Бо це – саме те, заради чого ми досі боремось. І до кінця війни, до того моменту, коли Україна переможе, а росія буде притягнута до відповідальності, ці слова мають бути повторені ще мільйони разів, всіма, хто здатний зробити свій внесок у наше спільне майбутнє», – заявила Ольга Стефанішина.
Вона також закликала посилити дипломатичну роботу та задіяти всі можливі і неможливі інструменти для посилення ППО України, своєчасного надання та поставок бронетехніки, боєприпасів, артилерії тощо.
Серед учасників та наглядової ради «Української ініціативи» – колишня Президентка Литви Даля Грібаускайте, колишня Президентка Хорватії Колінда Грабар-Кітарович Генеральний директор Директорату Європейської Комісії з питань політики сусідства та переговорів з розширення (DG NEAR) Герт Ян Купман, Комісарка ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон та інші.
Детальніше про Українську ініціативу (англ. мовою): https://cutt.ly/ieyMR3iA
Переглянути форум (англ. мовою): https://cutt.ly/yeyMFwxO

 

 

Читайте у #Євроінтеграційний_дайджест про такі новини тижня:

ЄС став повноправним учасником Реєстру збитків, завданих агресією росії проти України
Україна і Франція провели перше засідання Координаційної ради з підтримки спільних проєктів в оборонній індустрії
На запрошення міністра закордонних справ Румунії Ольга Стефанішина виступила на щорічній зустрічі румунських дипломатів
Євросоюз придбав для України ІТ обладнання на суму майже 2 млн євро
Ще більше новин – за посиланням https://mailchi.mp/39f4aae456cf/101

 

Допомога Україні, новий прем’єр Франції та єврокомісар з питань розширення: нове за тиждень з Європи

Вашій увазі пропонується щотижнева добірка новин з Брюсселя і не тільки.
ЄС виділяє пакет допомоги для підготовки України зими
Зважаючи на безперервні атаки на енергетичну інфраструктуру України, Європейська Комісія вирішила збільшити фінансування гуманітарної допомоги українцям, виділивши додатково 40 млн євро на тлі наближення зими. З них 35 млн євро виділено на гуманітарні проєкти в Україні, ще 5 млн євро - на підтримку українських біженців та громад, що їх приймають, у Молдові.
Детальніше про допомогу Україні – за посиланням https://cutt.ly/2eEhBkMR
Президентка Єврокомісії анонсувала призначення Єврокомісара з питань розширення
У новому складі Європейської Комісії, питаннями розширення буде опікуватися окремий єврокомісар. Про це під час виступу на відкритті Стратегічного форуму в місті Блед, Словенія, заявила Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
«Оскільки серед присутніх тут сьогодні багато друзів з країн-кандидатів, дозвольте мені висловитися дуже чітко. Я хочу, щоб наша робота ще більше прискорилася. У наступній Комісії розширення повинно стати постійною роботою, яка вимагатиме повної уваги. Саме тому я призначу спеціального Комісара з питань розширення», – зазначила фон дер Ляєн під час виступу.
Промова Президентки доступна за посиланням https://cutt.ly/XeEhBHJP
Президент Франції призначив новим Прем’єр-міністром колишнього головного перемовника ЄС щодо Brexit
Президент Франції Емманюель Макрон призначив новим очільником уряду колишнього Єврокомісара та перемовника ЄС щодо Brexit Мішеля Барньє.
73-річний французький політик двічі обіймав посаду Єврокомісара, а в період з 2016 по 2021 рік був головним переговірником ЄС щодо умов виходу Великобританії з блоку. У Франції Барньє представляє правоцентристську партію «Республіканці».
Заява прес-служби Єлисейського палацу про призначення - за посиланням https://cutt.ly/ueEhB1Hj