Як отримати компенсацію за житло, зруйноване на сході України?
Пропонуємо переглянути відеоролик
→2021 рік |
→2020 рік |
→2019 рік |
→2022 рік |
ОГОЛОШЕННЯ! Режим роботи Миколаївського місцевого центру з НБВПД та бюро на час карантина!
На період роботи з 24.03.2021-04.04.2021 року Миколаївський місцевий центр з надання БВПД призупиняє:
особистий прийом громадян посадовими особами і працівниками Центру;
надання адресної безоплатної вторинної та первинної правової допомоги працівниками Центру та відділеннями.
Нагадуємо, що отримати безоплатну правову допомогу на період дії карантину Ви можете за допомогою телефонного зв'язку (0512)44-54-60, за письмовими зверненнями надісланими поштою, з викристанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку [email protected] та використанням скриньок для кореспонденції.
Ми працюємо:
Понеділок-четверг з 8:00 год. до 17:00 год., у п'ятницю - з 08.00 год. до 15:45 год.
Бюро правової допомоги Миколаївського місцевого центру з надання БВПД розташовані за адресами:
Очаківське бюро правової допомоги:
м.Очаків
вул. Торгова, 44
E-mail: [email protected]
Тел.: (05154) 3-02-93
Березанське бюро правової допомоги:
смт. Березанка
вул. Центральна, 41
E-mail: [email protected]
Тел.: (05153)2-11-46
Новоодеське бюро правової допомоги:
м. Нова Одеса
вул. Центральна, 179
E-mail: [email protected]
Тел.: (05167) 2-15-51
Баштанське бюро правової допомоги:
м. Баштанка
вул. Баштанської республіки, 41
E-mail: [email protected]
Тел.: (05158) 2-71-52
Березнегуватське бюро правової допомоги:
смт. Березнегувате
вул. Соборно - Миколаївська, 1
E-mail: [email protected]
Тел.: (05168) 9-11-36
Казанківське бюро правової допомоги:
смт. Казанка
вул. Миру, 213
E-mail: [email protected]
Тел.: (05164) 9-11-25
Новобузьке бюро правової допомоги:
м. Новий Буг
вул. Гагаріна, 7
E-mail: [email protected]
Тел.: (05151) 9-18-69
Снігурівське бюро правової допомоги:
м. Снігурівка
вул. Жовтнева, 116
E-mail: [email protected]
Тел.: (05162) 2-21-37
Миколаївське бюро правової Допомоги:
м. Миколаїв
вул. Образцова 4А/2
E-mail: [email protected]а
Тел.: (0512) 47-20-91
Також отримати ⚖️правову допомогу можна:
зателефонувавши до контакт-центру системи БПД 0 800 213 103.
у мобільному застосунку «Безоплатна правова допомога https://bit.ly/3hwwgqR.
через телеграм-бот системи БПД https://t.me/LegalAidUkraineBot
написавши нам на електронну пошту: [email protected]
Порядок проходження корекційних програм особами, які вчиняють насильство в сім'ї
Кривдник - особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі.
Програма для кривдника - комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, у тому числі до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків (стаття 1 Закону України "Про запобігання та протидії домашньому насильству").
Порядок направлення на проходження програми для кривдника
Порядок направлення на проходження програми для кривдника визначено пунктом 3.3. Інструкції, згідно з якою, у разі вчинення особою насильства в сім'ї, служба дільничних інспекторів поліції або кримінальна поліція у справах дітей видає цій особі під розписку направлення на проходження корекційної програми та в триденний строк надсилає до відповідного кризового центру повідомлення про направлення особи на проходження корекційної програми.
Організація проходження програм
За наявності кризового центру організація проходження корекційних програм покладається на його працівників.
У разі відсутності такого центру відповідно до Інструкції організація проходження корекційних програм належить до компетенції структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів місцевих рад з питань попередження насильства в сім’ї.
Проведення корекційних програм здійснюється за умови наявності окремого приміщення відповідно до рекомендованих санітарно-гігієнічних та технічних норм та мають бути пристосовані для проведення групової та індивідуальної роботи із дотриманням конфіденційності персональних даних осіб, які проходятькорекційну програму. Для індивідуальних занять та консультацій може відводиться окрема кімната.
При цьому впроваджуватись зазначені програми можуть на базі будь-якої установи, організації (у тому числі громадської чи благодійної) або закладу, за наявності відповідного приміщення, та за умови, що дані заходи не будуть обмежувати чи перешкоджати виконанню її основних функцій.
Корекційні програми можуть впроваджувати спеціалісти, які мають вищу освіту за гуманітарними напрямами та пройшли відповідне навчання щодо проведення корекційних програм.
Для висвітлення окремих тем, проведення додаткових тематичних, групових занять можуть залучатись фахові спеціалісти, які не проходили спеціальну підготовку, зокрема представники структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань попередження насильства в сім'ї, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей; органів внутрішніх справ, юристи; закладів охорони здоров’я (нарколог, психіатр, психотерапевт, сексолог, сексопатолог, лікарі відповідного профілю тощо), а також психологи, соціальні педагоги, адвокати, представники громадських та благодійних організацій, служителі церкви та окремі громадяни, які мають відповідну освіту.
Після проведення групових тематичних занять може бути передбачено час для індивідуального спілкування з особами, які вчинили насильство в сім’ї, відповідей на їхні конкретні запитання.
Інформація щодо проходження або не проходження без поважних причин корекційної програми надається органу, який направив особу на проходження цієї програми.
На кожну особу, яка проходить корекційну програму, формується особова справа, що зберігається у приміщенні установи (закладу, організації), де проводиться корекційна програма, або у відповідного спеціаліста органу місцевої виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування з питань попередження насильства в сім’ї відповідно до вимог чинного законодавства України щодо збереження документації, яка містить персональні дані.
Якщо особа, яку направлено на проходження корекційної програми, змінює місце проживання, інформація про неї передається до відповідних підрозділів органів внутрішніх справ та структурних підрозділів державних адміністрацій та виконавчих органів місцевих рад з питань попередження насильства в сім’ї, за новим місцем проживання (розділ 2 Методичних рекомендацій щодо організації проходження корекційних програм особами, які вчиняють насильство в сім’ї, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 08 травня 2014 року № 281).
Виконання програм для кривдників
Наказом Міністерства соціальної політики України від 01 жовтня 2018 року № 1434 затверджено Типову програму для кривдників.
♦ Проходження Типової програми розпочинається діагностуванням особи, яка вчинила домашнє насильство або належить до групи ризику щодо його вчинення, у тому числі діагностуванням причин агресивної та насильницької поведінки кривдника.
♦ Схема роботи із кривдниками визначається індивідуально з урахуванням потреб особи та особливостей, визначених за результатами діагностики.
♦ Після проходження особою діагностики та мотиваційного консультування з метою визначення рівня вмотивованості до участі у групі може застосовуватись індивідуальна корекційна робота та/або групові заняття.
Виконання програм для кривдників стосовно дітей-кривдників здійснюється з урахуванням вікових та психологічних особливостей дітей.
З метою запобігання повторному вчиненню домашнього насильства та забезпечення виконання програми для кривдника дитину-кривдника може бути тимчасово влаштовано до родичів, у сім’ю патронатного вихователя або до установи для дітей незалежно від форми власності та підпорядкування, в яких створені належні умови для проживання, виховання, навчання та реабілітації дитини відповідно до її потреб.
Кривдника може бути направлено судом на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року у випадках, передбачених законодавством (пункт 7 розділу 1 Типовогої програми для кривдників).
Кривдник повинен мати можливість відвідувати програму для кривдників за власною ініціативою на добровільній основі (частина сьома статті 28 Закону України "Про запобігання та протидії домашньому насильству").
Відповідальність за непроходження програми для кривдників
У разі неявки кривдника для проходження програми для кривдників або ухилення від проходження програми без поважних причин суб’єкти, відповідальні за виконання програм для кривдників, надають протягом трьох робочих днів письмове повідомлення про це уповноваженому підрозділу органів Національної поліції України для вжиття заходів (стаття 173-2 КУпАП).
Притягнення кривдника до відповідальності за непроходження програми для кривдників не звільняє його від обов’язку пройти таку програму.
У разі притягнення кривдника, зокрема дитини-кривдника, до кримінальної відповідальності судом на нього може бути покладено обов’язок пройти пробаційну програму відповідно до пункту 4 частини третьої статті 76 Кримінального кодексу України.
Корисні посилання
Див. також
Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв, вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61
Перейти на офіційну сторінку на Facebook можна за посиланням.
Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.
Знайти найближчий місцевий Центр або Бюро правової допомоги можна за посиланням.
Ще більше консультацій на інформаційному ресурсі WikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua.