Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Інформаційні матеріали

 

1. Участь громадян в місцевому самоврядуванні

4 законопроекти, які на порядку денному Парламенту:

 №4254 про публічні консультації- http://surl.li/nwomz 

 №6401 щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування. -http://surl.li/nwonr 

 №7283 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування.- http://surl.li/hqwqa 

 №6319 щодо удосконалення порядку організації, діяльності та припинення органу самоорганізації населення.- http://surl.li/nwoox

Більше:- https://decentralization.ua/news/17490

2.Вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві 

21 листопада Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві (№9450). 

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання участі державних органів та органів місцевого самоврядування в реалізації програм та проектів міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва (10284)

http://surl.li/nwoqq

Більше про законопроект: https://decentralization.ua/news/17492

3. Підсумки Форуму енергоефективних рішень для громад та тематичної виставки «Ефективні рішення для відбудови»

Під час заходу відбувся відкритий діалог та демонстрація матеріалів, рішень та технологій щодо відновлення та відбудови інфраструктури України. 

Інші питання, що були розглянуті під час Форуму:

* Демонтаж. Очищення територій. Управління відходами від руйнувань.

* Енергозберігаючі технології. Альтернативна енергетика. Гарантоване електроживлення.

* Як поводитися з будівельними відходами у громадах, які зазнали руйнування інфраструктури внаслідок російської збройної агресії? Яка техніка, рішення та технологічні можливості допоможуть громадам?

 *Що дозволяє знизити енергоспоживання? Енергоефективні заходи: утеплення фасадів та покрівлі комунальних будівель (шкіл, дитячих садочків, лікарень тощо), заміна дверей та вікон на енергозберігаючі, встановлення систем опалення на альтернативних видах палива, використання сучасного освітлення тощо.

* Звідки громаді брати кошти на впровадження енергоефективних заходів? Чим саме можуть допомогти держава, бізнес, міжнародні партнери? З чого почати, як підготувати і реалізувати проєкти з енергоефективності?

Презентації спікерів https://hromady.org/pidsumki-forumu-energoefektivnix.../

4.Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» розробив посібник «Інформування населення в кризових умовах. Залучення жителів громад до процесів відбудови». 

Посібник розглядає інструменти та підходи інформування і залучення під час воєнного стану з врахуванням законодавчого регулювання та інших обмежень. У ньому викладені основні зміни щодо комунікації у воєнний час, значна увага приділена стратегічному плануванню й принципам інформування та діалогу з мешканцями у громадах з різною безпековою ситуацією. 

Посібник також описує міжнародний досвід у сфері залучення мешканців на прикладі підходів, які використовуються у Швеції та інших країнах-членах ЄС. 

Окремий підрозділ посібника присвячено засадничим аспектам міжнародного досвіду кризових комунікацій. 

Посібник можна завантажити за - https://decentralization.ua/news/17491

5  «Застосування органами місцевого самоврядування законодавства про службу та про працю під час дії воєнного стану - роз'яснення окремих питань» 

https://decentralization.gov.ua/news/16839

 

  • Збірник матеріалів, рекомендацій і документів щодо виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».http://surl.li/njcwr
  • Найпоширеніші типи проєктів місцевого економічного розвитку:                                                           Практики громад-партнерів Програми USAID DOBRE  http://surl.li/ntxtw 
  • Про удосконалення інституту старост у контексті законопроекту №9518   https://decentralization.gov.ua/news/17254 
  •  Наказ від 07 листопада 2019 р. № 203  «Про затвердження Типових професійно-кваліфікаційних характеристик посадових осіб місцевого самоврядування»  http://surl.li/ntxuf
  •  Роз’яснення від 03 липня 2023 № 169 р/з «Щодо переведення чи просування посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» http://surl.li/ntxuo
  • НАЗК запустило Інформаційний ресурс для легкого пошуку роз'яснень- оновлену Базу знань https://wiki.nazk.gov.ua/