Комплексна програма сприяння оборонній та мобілізаційній готовності Баштанського району на 2021 - 2023 роки Формат: PDF | Добавлен: 20/04/2021 14:27:04 |
532Kb скачать |
Підшефні військові частини Баштанського району..doc Формат: DOC | Добавлен: 18/02/2022 13:27:34 |
773Kb скачать |
Про підсумки проведення весняного 2021 року призову громадян України на строкову військову службу Формат: DOCX | Добавлен: 30/08/2021 11:37:23 |
13Kb скачать |
Розпорядження голови райдержадміністрації від 16.09.2021 №233-р Про проведення осіннього призову громадян України на строкову військову службу у 2021 році Формат: PDF | Добавлен: 24/09/2021 08:44:25 |
1614Kb скачать |
Розпорядження голови райдержадміністрації від 24.11.2021 №302-р "Про проведння приписки до призовних дільниць Баштанського району громадян України 2005 року народження" Формат: PDF | Добавлен: 21/12/2021 14:59:47 |
1561Kb скачать |
ПЕРЕВАГИ СЛУЖБИ ЗА КОНТРАКТОМ
Щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців які проходять службу в бойових частинах
- для рядового сержантського складу від 11 500 до 17 000 грн.
- для офіцерського складу від 14 000 до 20 000 грн.
Можливість кар’єрного росту та гарантоване підвищення щомісячного грошового забезпечення у ході просування по службі.
Особи сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або проходять службу у військовому резерві, мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, направляються на курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності, з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності можуть призначатися на посади, що підлягають заміщенню особами молодшого офіцерського складу, з подальшим присвоєнням офіцерського звання.
Можливість навчання.
Військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.
Гарантована щорічна основна відпустка для військовослужбовців, які мають вислугу в календарному обчисленні становить:
- до 10 років - 30 календарних днів;
- від 10 до 15 років - 35 календарних днів;
- від 15 до 20 років - 40 календарних днів;
- понад 20 календарних років - 45 календарних днів.
Щорічна основна відпустка надається: із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Також можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.
Безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я, а при їх відсутності чи у невідкладних випадках – медична допомога надається державними або комунальними закладами охорони здоров'я за рахунок Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.
Вирішення житлового питання.
Постановка на квартирний облік з можливістю подальшого отримання службового та постійного житла. Компенсація витрачених коштів за піднайом житла для усіх категорій військовослужбовців.
Пенсійне забезпечення значно вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість його отримання за вислугою років (а не при досягненні пенсійного віку);
Соціальний захист сімей військовослужбовців
Дружинам (чоловікам) військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, виплачується за місцем роботи грошова допомога в розмірі середньомісячної заробітної плати при розірванні ними трудового договору у зв'язку з переведенням чоловіка (дружини) на службу в іншу місцевість.
При тимчасовій втраті працездатності листки непрацездатності оплачуються дружинам (чоловікам) військовослужбовців у розмірі 100 відсотків середньомісячної заробітної плати незалежно від страхового стажу.
Дружині (чоловіку) військовослужбовця щорічна основна відпустка за її бажанням надається у зручний для неї (нього) час одночасно із щорічною основною відпусткою військовослужбовця.
Місцеві ради надають позачергово місця дітям військовослужбовців, у дитячих закладах за місцем проживання.
Дружині (чоловіку) військовослужбовця не підлягає звільненню за скороченням штату підприємства незалежно від форм власності.
Уразі участі в бойових діях, отримання статусу «учасник бойових дій» та пільги відповідно чинного законодавства.
Для отримання додаткових консультацій з питань прийому на військову службу за контрактом звертатися до Баштанського РТЦК та СП за адресою: Миколаївська обл., м.Баштанка, вул.Ювілейна, 68
НА ЯКІ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ ПРИЗОВНИК
Керівництвом держави, Урядом та Збройних Сил забезпечено належні умови для призваних на строкову військову службу громадян України, зокрема:
при призові їм виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2021 році це – 4,5 тис. гривень);
військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно встановленим норм;
їм виплачується щомісяця 350 – 700 грн. (від військового звання
та посади) на додаткові особисті потреби;
при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 2 800 – до 5 600 грн. залежно від військового звання і посади).
Довідково. Для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 4 200 – до 8 400 грн.)
їм надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);
час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову;
за ними зберігаються жилі приміщення, які вони займали до призову на строкову військову службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;
після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням ТЦК та СП) виплачується матеріальна допомога в розмірі:
середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);
у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).
Також, держава забезпечує соціальну та професійну адаптацію військовослужбовців строкової військової служби, які до призову на строкову військову службу не були працевлаштовані.
Довідково. У разі необхідності соціальну та професійну адаптацію проходять також члени сімей військовослужбовців за їх зверненням. Адаптація зазначеної категорії осіб провадиться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту населення, за рахунок коштів державного бюджету.
Особи, які були призвані в період навчання у закладах перед вищої або вищої освіти, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того закладу перед вищої або вищої освіти, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.
Тільки військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).
Альтернативна служба замість строкової військової служби для віруючих громадян
Альтернативна (невійськова) служба є службою, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов’язку перед суспільством.
Право на таку службу мають громадяни, виконання військового обов’язку яких суперечить їхнім релігійним переконанням і якщо вони належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю. Не направляються на альтернативну службу особи, які звільнені від призову на строкову військову службу або яким надано відстрочку.
Строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби і становить 27 місяців, а для осіб, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр – 18 місяців. Місцем проходження служби є підприємства державної або комунальної форми власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом та житлово-комунальним господарством.
Трудові відносини між громадянами, які проходять альтернативну службу, та підприємствами регулюються законодавством про працю з урахуванням відповідних положень Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу».
У Баштанському районі діє комісія у справах альтернативної (невійськової) служби. Робота комісії спрямована на забезпечення реалізації прав громадян на альтернативну службу, передбачених статтею 35 Конституції України.
Для направлення на альтернативну службу необхідно не пізніше ніж за два календарні місяці до початку періоду призову на строкову військову службу звернутися з письмовою заявою та документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, копією документа про освіту, довідкою з місця роботи або навчання, до відділу оборонної роботи Баштанської райдержадміністрації (м.Баштанка, вул.Героїв Небесної Сотні, 37, телефон 2-67-40).
Шановні жителі Баштанського району!
Пропонуємо до вашої уваги пам'ятку "Дії родини у випадках якщо член родини зарахований до лав ЗСУ (у тому числі ТрО) правоохоронних органів (далі – Захисник) пропав безвісти, потрапив у полон чи загинув".
04 квітня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 30.05.2023 № 3127-ІХ, яким скорочено призовний вік громадян з 27 до 25 років (призовник - особа 18-25 років, яка має посвідчення призовника). Тепер взяття на військовий облік військовозобов’язаних та призов на військову службу під час мобілізації за виключенням тих хто має право на відстрочку здійснюватиметься з 25-річного віку.