Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Новини 2023 року

Інформація про функціонування пунктів незламності на території Баштанського району

Пункти незламності передбачають можливість для кожного українця безкоштовно зігрітись чи підзарядити гаджет навіть в умовах тривалого знеструмлення населеного пункту. Кожен пункт незламності має у наявності джерело тепла, води, освітлення, інтернету, живлення для мобільних девайсів, місця для відпочинку, аптечки, а також забезпечення мам та дітей. На території Баштанського району відкрито та функціонує 79 таких пунктів, а саме Баштанська міська рада – 17, Інгульська сільська рада – 6, Привільненська сільська рада – 5, Березнегуватська селищна рада – 10, Казанківська селищна рада – 13, Володимирівська сільська рада – 4, Снігурівська міська рада – 3, Горохівська сільська рада – 3, Широківська сільська рада – 2, Новобузька сільська рада – 5, Вільнозапорізька сільська рада – 5, Софіївська сільська рада – 6.

Комплектування та функціонування Пунктів незламності здійснюється з урахуванням наявного ресурсу органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Зазначимо, що кожен пункт на території району має можливість розмістити від 20 до 100 осіб. Крім того, в усіх пунктах можна буде дізнатись, де працюють найближчі АЗС, банківське відділення, аптека, магазин тощо. Біля кожного пункту при тривалому відключенні електроенергії працюватимуть чергові, які допомагатимуть розподілити людей та слідкуватимуть за ситуацією.

Для того, аби було зручно знайти Пункт незламності у кожному населеному пункті, на сайті nezlamnist.gov.ua створено інтерактивну мапу, яка постійно оновлюється. Також на інтерактивній мапі, окрім Пунктів незламності, міститься інформація про найближчі АЗС, відділення ДСНС, аптеки і магазини, які працюють на генераторах.

Баштанська районна військова адміністрація рекомендує вже зараз найти на інтерактивній мапі та записати адреси найближчих Пунктів незламності на випадок аварійного відключення зв’язку чи електроенергії, якщо не буде можливості швидко відновити світло у вашому населеному пункті.

 


 

ІНФОРМАЦІЯ про стан виконання суспільно корисних робіт на території Баштанського району

В умовах воєнних дій всі зусилля суспільства мають бути спрямовані на опір агресору та подолання наслідків вторгнення. Відтак, зростає необхідність збільшення кількості трудових ресурсів, залучених до забезпечення нормального функціонування суспільства. Одним із таких ресурсів є залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт, що сьогодні є одним з пріорітетних напрямків роботи Баштанської районної військової адміністрації та органів місцевого самоврядування.

З метою організації залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, що мають оборонний характер, а також ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природничого та воєнного характеру та їх наслідків, що не потребують обов’язкової згоди осіб, стосовно яких запроваджується такий трудовий обов’язок прийнято розпорядження районної військової адміністрації від 03.02.2023 №11-р «Про організацію суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану» прийнято і на території нашого району. Аналогічне розпорядження видано і Снігурівською міською військовою адміністрацією від 17.02.2023 №23. Цими розпорядженнями визначено 18 видів робіт, який залежить від потреб кожної громади, та перелік замовників суспільно корисних робіт, на яких вони будуть проводитись, визначено джерело їх фінансування та кількість осіб, які будуть залучені.  

Працездатні особи, а також безробітні та інші незайняті особи в тому числі внутрішньо переміщені особи працюватимуть на вантажно-розвантажувальних роботах, пакуванні та розвантажуванні гуманітарної допомоги, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та облаштуванні полігонів твердих побутових відходів, заготівлі дров до опалювального сезону, наданні допомоги населенню, ремонті і будівництві житлових та адміністративних приміщень, розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг, сільськогосподарських роботах тощо.

Кількість осіб, які заплановано залучити до суспільно корисних робіт, на території району складає 955 чоловік, у тому числі на території Снігурвської міської ради 155 осіб.

Баштанською районною військовою адміністрацією, Снігурівською міською військовою адміністрацією спільно з Баштанською філією Миколаївського обласного центру зайнятості, сільськими, селищними, міськими головами територіальних громад активно залучаються безробітні, що перебувають на обліку в центрі зайнятості до проведення суспільно корисних робіт. Так як це є можливістю для людей, які з різних причин залишились без доходів, покращити своє матеріальне становище та внести свій вклад у відбудову власної країни. Станом на сьогоднішній день укладено 11 договорів на проведення суспільно корисних робіт на загальну суму 456,0 тисяч гривень, 104 безробітні особи на території району беруть участь у суспільно корисних роботах, у тому числі 54 особи по Снігурівській міській раді. З них Баштанською міською радою залучено 6 осіб на розвантаження та розпил дров, пакуванню гуманітарної допомоги; Березнегуватською селищною радою 6 осіб до ліквідації стихійних сміттєзвалищ та заготівлі дров; Казанківською селищною радою 10 осіб розвантажують та пакують гуманітарну допомогу; Новобузька міська рада 15 осіб, Вільнозапорізька сільська рада 5 осіб, Софіївська сільська рада 8 осіб ліквідовують сміттєзвалища та надають допомогу населенню; Снігурівська міська рада 54 особи впорядковують трудовий архів та ліквідовують несанкціоновані сміттєзвалища.  

Суспільно корисні роботи – це вид тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, що наближає нас до Перемоги.


 

Баштанська районна військова адміністрація повідомляє про те, що на території району пункти незламності працюватимуть у новому форматі та змінено графіки їх роботи.

Пункти незламності, які функціонують в приміщеннях сільських, селищних та міських рад, старостатах залишаються діючими в робочі години з можливістю громадянам отримувати послуги щодо до доступу до мережі інтернет та підзарядки мобільних пристроїв.

Пункти незламності, які розташовано в комунальних установах, закладах освіти, культури, соціального захисту територіальних громад, протягом весняно-літнього періоду 2023 року переводяться в режим «готовий до роботи». У разі будь-яких критичних ситуаціях дані пункти незламності відповідно до рішень органів місцевого самоврядування відкриються протягом 2-х годин після настання надзвичайної ситуації та функціонуватимуть цілодобово, у тому числі в період вихідних та святкових днів.