Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

2013 року

З 07.06.13 по 08.06.13 працівниками служби у справах дітей Баштанської райдержадміністрації спільно з  працівниками громадського формування Баштанської міської ради, дільничними інспекторами Баштанського РВ УМВС України в Миколаївській області, працівниками відділу освіти райдержадміністрації, директором районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на території Баштанської міської ради проведено профілактичний рейд «Діти вулиці» з метою дотримання вимог законодавства закладами торгівлі та громадського харчування щодо заборони продажу алкогольних напоїв неповнолітнім

Під час рейду перевірено місця масового відпочинку молоді. Неповнолітніх в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння не виявлено.


 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року №866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини», плану роботи служби у справах дітей Баштанської райдержадміністрації на рік, 12.06.13 за участю першого заступника голови райдержадміністрації, Шевченка С.Д. проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини при райдержадміністрації. 

Згідно порядку денного членами комісії були розглянуті такі питання:
1. Про надання дозволу на укладання іпотечного договору.
2. Розгляд клопотання директора ПТУ №42 с-ще Андріївка про надання висновку щодо доцільності повернення з центру соціально – психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Миколаївської міської ради неповнолітнього, який є учнем даного закладу та перебуває на повному державному забезпеченні (оскільки це буде відповідати як найкращим інтересам дитини).
 
За результатами обговорення, згідно заяв громадян, прийнято рішення про внесення на розгляд виконкому міської ради питання надання дозволу на укладання іпотечного договору та прийнято рішення про надання висновку про повернення з центру соціально – психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Миколаївської міської ради вищевказаного неповнолітнього.

 

У Баштанському районі активно впроваджуються в життя нові соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича «Діти майбутнє України». Одна з ініціатив - це захист прав дитини на проживання в сім’ї, надання сімейного затишку кожній дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування.
 
Звичайно, велике щастя бути народженим у любові батька і матері та зростати в щасливій родині. Але, на жаль, не всім дітям щастить в цьому, і тому ще чимало з них перебувають під опікою держави в інтернатних закладах. І хоч вони там на повному державному забезпеченні, все одно це не може замінити їм тепла рідної домівки. Адже лише сім’я здатна задовольнити основні потреби дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати добру атмосферу. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, альтернативою є інші, сучасні форми сімейного виховання сиріт: опіка, піклування, прийомні сім’ї та  дитячі будинки сімейного типу.
 
На території Баштанського району функціонує 8 прийомних сімей, в яких виховуються 9 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У ІІ півріччі 2013 року на території Баштанського району планується створити ще 2 прийомні сім’ї. На утримання дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки- вихователі щомісячно отримують державну допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів для дитини залежно від її віку. Щороку збільшуються видатки на фінансове забезпечення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу: у 2011 році на ці цілі було виділено на 3% більше, ніж у 2010 році, у 2012  - на 35 % більше, ніж у 2011 році, у 2013 – на 27,5 % більше, ніж у 2012 році.
 
Протягом 2012 року до сімейних форм влаштування у Баштанському районі влаштовано 23 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування:
- 3 дитини  – усиновлено;
- 3 дитини – влаштовано у прийомні сім’ї;
- 17 дітей – влаштовано під опіку, піклування.
 
Станом на 1 червня 2013 року до сімейних форм виховання влаштовано 6 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опіку, піклування.
 
Одним із найважливіших завдань влади сьогодні є турбота про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме, про забезпечення їх житлом.  Із 150 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, мають житло на праві власності (користування) - 74 дитини, перебуває на квартирному обліку міської та сільських рад – 22 дитини. З 2010 по 2013 рік 2 дітей з вищевказаної категорії отримали житло.
 
Незважаючи на проблеми, пов’язані з вихованням прийомних дітей у сім’ях, ця благородна, гуманна справа знаходить певну підтримку в суспільстві. Підтвердження тому – зростаюча кількість сімей, що зважуються на рішучий і відповідальний крок: стати батьками-вихователями для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.