Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

2019 року

Начальником служби у справах дітей Світланою Костенко, головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Альоною Колісник та завідувачем сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації Наталією Низик 28 травня проведено обстеження  умов проживання дітей в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах та дітей сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомній сім'ї на території Новосергіївського та Новопавлівського територіальних органів виконкому Баштанської міської ради.

Всього обстежено 5 сімей даної категорії.


У СВІТІ ВСІ МАЛЯТА —

І ХЛОПЧИКИ Й ДІВЧАТА —

ПОВИННІ ПРАВО МАТИ

ЩАСЛИВИМИ ЗРОСТАТИ.

В ТУРБОТЛИВІЙ КРАЇНІ,

У ЛЮБЛЯЧІЙ РОДИНІ

МУЖНІТИМУТЬ ЗДОРОВІ

БІЛЯВІ Й ЧОРНОБРОВІ.

БО ОЧІ КАРІ Й СІРІ

У ЗЛАГОДІ ТА МИРІ

НЕ ПЛАЧУТЬ, А СМІЮТЬСЯ,

ЩО "ДІТКАМИ" ЗОВУТЬСЯ.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. 

У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов'язків.

Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом і любов'ю кожне дитяче серце, об'єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.


1 червня - це не лише свято для дітей, а й особливий день для нагадування суспільству про необхідність дотримання прав дитини як однієї з головних засад формування гармонійної особистості.

Коли у небі сонечко сміється,

А в полі, лузі квіти розцвітають,

Тоді нас всіх із цим прекрасним святом-

З днем захисту дітей завжди вітають.

Нам зичать щастя, вквітчаної долі

І неба чистого, і промінців грайливих,

І снів спокійних, успіхів в навчанні,

І щирих усмішок, і днів щасливих.

Ми вдячні вам і за тепло, і ласку

Та за турботу й гарні побажання.

Від себе скажемо: - нам все потрібно,

Але найбільше – неньки піклування.

Щоб поруч була любляча матуся

І щоб в очах іскриночки горіли,

Щоб ми, сини і доньки в мирі жили

І щоб нічим ніколи не хворіли.

Щоб всі присутні на дитячім святі

У радості зростали та у мирі.

І щоб і дорослі нами піклувались,

А ми були здорові і щасливі.

Нехай все збудеться і неодмінно,

Нехай веселкам різнобарвна грає.

Хай дітвора у мирі лиш зростає,

А Україна наша процвітає!

Хай небо буде чистим, без хмаринок.

Хай сонечко лоскоче до безтями!

Нехай здоровими зростають діти

І хай щасливі будуть наші мами!

Ми побажали нині вам багато

З Днем захисту дітей

Із нашим святом!


Літні канікули – це чудово! Але питання належного виховання дітей, досягнення порозуміння між батьками і дітьми, відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків завжди є важливим і актуальним. 

04 червня 2019 року працівниками служби у справах дітей Баштанської райдержадміністрації спільно з Баштанським центром соціальних служб для сім'ї дітей та молоді здійснено профілактичний виїзд на територію Плющівського та Пісківського територіальних органів виконавчого комітету Баштанської міської ради з метою захисту прав, свобод і законних інтересів дітей. Під час виїзду обстежено умови проживання 9 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та 10 дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях опікунів, піклувальників.

За результатами виїзду на дві сім'ї направлено подання до поліції за статтею 184 кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» останні сім'ї попереджено та взято на контроль.


Шановні батьки! Служба у справах дітей Баштанської райдерджадміністрації попереджає Вас про те, що на Вас лежить відповідальність за життя і здоров'я Ваших дітей в період літніх канікул, про недопущення залишення дітей без нагляду на воді і поблизу водойм, а також в інших травмонебезпечних місцях, що представляють загрозу життя і здоров'ю дітей.

Щоб уникнути непередбачених ситуацій з дітьми, переконливо просимо Вас:

• суворо контролювати вільний час ваших дітей,

• дозволяти купання на водоймах тільки у встановлених місцях і у вашій присутності,

• плавання та ігри на воді, окрім задоволення, несуть загрозу життю і здоров'ю дітей. Коли дитина у воді, не спускайте з неї ока, не відволікайтеся - часом хвилина може обернутися трагедією,

• обов'язково поясніть дітям, що вони не повинні купатися самостійно, а також пірнати в незнайомому місці.

• дорослий, який наглядає за дітьми, що купаються, повинен сам уміти плавати та надавати першу домедичну допомогу.

• не дозволяйте дітям на велосипедах виїжджати на проїжджу частину дороги,

• проявляйте обережність і дотримуйтеся усіх вимог безпеки, знаходячись з дітьми на ігровому або спортивному майданчику, в поїздці або під час відпочинку на природі,

• не дозволяти дітям самостійно управляти авто- і мототранспортом,

• доведіть до своїх дітей правила пожежної безпеки, поведінці на природі (ліс, парк, річка) і на вулиці,

• навчіть надавати першу домедичну допомогу при нещасних випадках,

• контролюйте місце перебування дітей,

• навчить користуватися телефоном для виклику екстрених служб «101», «102», «103», «104», розкажіть їм про ці служби та в яких випадках необхідно телефонувати за цими номерами.

Пам'ятайте! Життя та здоров’я Вашої дитини залежить від Вашого постійного контролю, любові та турботи!


Настали довгоочікувані канікули, коли можна не ходити до школи та не виконувати кожного дня домашні завдання. Тому саме влітку діти часто залишаються без уваги дорослих, своїх батьків, вчителів. В цей час зростає кількість дитячого травматизму, правопорушень і різних неприємних ситуацій, в які можуть потрапити діти. 

11 червня 2019 року працівниками служби у справах дітей Баштанської райдержадміністрації спільно з Баштанським центром соціальних служб для сім'ї дітей та молоді здійснено профілактичний виїзд на територію Христофорівського територіального органу виконавчого комітету Баштанської міської ради та Доброкриничанської сільської ради з метою захисту прав, свобод і законних інтересів дітей та запобігання вчиненню дітьми суспільно небезпечних діянь, поширенню шкідливих звичок, попередження насильства та жорстокого з дітьми. Обстежено умови проживання 7 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та 5 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім'ях опікунів, піклувальників.

За результатами виїзду на одну сім'ю направлено подання до поліції за статтею 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» останні сім'ї попереджено та взято на контроль.


4 липня відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при Баштанській райдержадміністрації за головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Олександра Славінського.

Членами комісії розглянуто 12 питань. З кожного питання прийняті конструктивні рішення в інтересах дітей й взяті на контроль до їх повного виконання.


3 липня на гарячу лінію служби у справах дітей райдержадміністрації надійшло повідомлення щодо порушення прав дитини в сім'ї Я.

Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації разом з працівниками районного центру соціальних служб, для сім'ї дітей та молоді та КО «Правопорядок» виїхали до даної родини. Провели відповідну профілактичну роботу з батьками, та сім'ю взято під посилений контроль соціальних служб та під соціальний супровід районного центру соціальних служб, для сім'ї дітей та молоді. З метою притягнення батьків до відповідальності направлено подання до Баштанського віділу поліції.


22 липня 2019 року працівники служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками КО «Правопорядок» здійснили перевірку умов проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах, на території м.Баштанка.

Всього обстежено 10 сімей,  в яких проживає 22 дитини.

За результатами перевірок подано 3 подання до поліції про притягнення батьків до відповідальності за неналежне виконання своїх батьківських обов’язків.


31 липня 2019 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації та районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено обстеження умов проживання дітей в сім'ї П, яка опинилася в складних життєвих обставинах, на території м.Баштанка.

Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з працівниками районного центру соціальних служб, для сім'ї дітей та молоді провели відповідну профілактичну роботу з батьками, сім'ю взято під посилений контроль соціальних служб.


30 липня за участю представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Баштанської міської ради відбулося засідання комісії по визначенню потреби та формуванню пропозицій щодо спрямування субвенції для придбання житла дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа або призначення їм грошової компенсації у Баштанському районі.

Головним результатом  роботи комісії стало затвердження узагальненої черги дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та мають право на отримання коштів державної субвенції для придбання житла у 2019 році.


На засіданні комісії з питань захисту прав дитини при Баштанській райдержадміністрації, яке відбулося 08.08.2019 року, за головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Славінського О.Д., членами комісії були розглянуті питання про встановлення опіки над малолітньою дитиною, про доцільність, недоцільність позбавлення батьківських прав, про виконання громадянами П., Г.,К.,  батьківських обов'язків по віднлшенню до їх малолітніх дітей, захист житлових і майнових прав дітей тощо.

Обговоривши питання та проаналізувавши подані матеріали  комісією були ухвалені рішення, які захищають права та інтереси дітей.


26.09.2019 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при Баштанській райдержадміністрації за головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Олександра Славінського. Вього розглянуто 15 питань, зокрема питання, які стосувалися позбавлення батьків батьківських прав, виконання батьківських обов'язків по відношенню до дітей, визначення місця проживання дитини.

Також розглянуто питання щодо захисту житлових і майнових прав дітей тощо.

З кожного питання прийняті конструктивні рішення в інтересах дітей й взяті на контроль до їх повного виконання.


Всеукраїнський профілактичний рейд "Урок"

Відповідно до ст.53 Конституції України та Закону України «Про загальну середню освіту», листа Міністерства соціальної політики України від 20.08.2019 року №15261/0/2-99/37, листа обласної служби у справах дітей від 30.08.2018 року №736/01.1-03 «Про організацію та проведення в 2019 році Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок» та з метою надання дітям з сімей, які опинилися складних життєвих обставинах, адресної допомоги в підготовці до нового навчального року та осінньо – зимового сезону, виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням на початок учбового періоду, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульності на території Баштанського району проводиться профілактичний рейд «Урок».

В ході проведення рейду спеціалісти служби у справах дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють обстеження умов проживання дітей у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, вживатимуться заходи щодо надання їм гуманітарної допомоги, здійснення контролю за забезпеченням дітей шкільним приладдям, одягом та охопленням навчанням у загальноосвітніх закладах району, перевірять готовність вищевказаних сімей  до осінньо-зимового періоду.

Протягом серпня–жовтня 2019 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації проведено обстеження житлово-побутових умов проживання 29 дітей (10 сімей) у сім'ях, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Станом на 10.10.2019 року до навчання приступили всі учні.


02 жовтня 2019 року працівниками служби у справах дітей Баштанської райдержадміністрації спільно з Баштанським районним центром соціальних служб для сім'ї дітей та молоді проведено  обстеження  умов проживання 15 дітей, які опинилися у складних життєвих  обставинах на території Баштанської міської ради. 

За результатами обстеження  на дві сім'ї направлено подання до поліції за статтею 184 КУпАП «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей» останні сім'ї попереджено та взято під соціальний супровід.


22.11.2019 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при Баштанській райдержадміністрації за головуванням першого заступника голови райдержадміністрації, виконувача функцій і повноважень голови райдержадміністрації Олександра Славінського.

Вього розглянуто 11 питань, зокрема питання, які стосувалися позбавлення батьків батьківських прав, виконання батьківських обов'язків по відношенню до дітей також розглянуто питання щодо захисту житлових і майнових прав дітей тощо. Обговоривши питання та проаналізувавши подані матеріали  комісією були ухвалені рішення, які захищають права та інтереси дітей.


04 грудня 2019 року начальником служби у справах дітей Світланою Костенко, головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Світланою Рещіковець, завідувачем сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації Наталією Низик та тимчасово виконуючою обов’язків директора районного центру соціальних служб для сім´ї дітей та молоді Наталією Ульяновою, проведено обстеження  умов проживання дітей в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах та дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомній сім'ї на території м.Баштанка.

Всього обстежено 6 сімей даної категорії в яких проживає 17 дітей. З метою недопущення нещасних випадків в опалювальний період з усіма батьками проведено профілактичну роботу з правил дотримання техніки пожежної безпеки в зимовий період.