Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

2020 року

21 січня 2020 року начальником служби у справах дітей Світланою Костенко, головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Альоною Колісник, завідувачем сектору з питань опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації Наталією Низик та тимчасово виконуючою обов’язки директора районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Наталією Ульяновою, відповідно до плану роботи на 2020 рік проведено обстеження  умов проживання дітей в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах  на території Привільненської та Старогороженської сільських рад, та дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників.

Відвідано 6 родин, в яких виховується 27 дітей які потребують уваги з боку держави.

В одній родині виявлено факт неналежного виконання батьківських обов’язків з боку багатодітної матері, яка не створює належні умови проживання для дітей, веде асоціальний спосіб життя.

До Баштанського відділу поліції направлено клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.184 КУпАП.


Дитина шукає родину

Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації Миколаївської області шукає родину для хлопчика Віталія, 13 років, який  залишився без піклування батьків. Фізично розвинутий, енергійний, має добрий загальний розвиток, творчі здібності.

За детальною інформацією звертатится за адресою: Миколаївська область, Баштанський р-н, м.Баштанка, вул.Героїв Небесної Сотні, 37, І поверх, тел. (05158) 2 68 89.


З метою забезпечення прав дітей та здійснення моніторингу в умовах карантину службою у справах дітей Баштанської райдержадміністрації  спільно з працівниками Баштанського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівниками КО «Правопорядок» Баштанської міської ради та працівниками Баштанського відділу поліції проведено профілактичний рейд «Діти вулиці» на території міста Баштанка, з метою виявлення дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які залишились без батьківського піклування.

Під час рейду обстежено умови проживання 7 дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, з них 4 дітей відібрані за рішенням органу опіки та піклування Баштанської райдержадміністрації у матері, у зв’язку із загрозою їх життю та здоров’ю й тимчасово влаштовано у сім’ю знайомих. Трьом іншим надано матеріальну допомогу та роз’яснення про необхідність неухильного дотримання умов карантину в умовах поширення хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Також надано допомогу дітям у проходженні дистанційного навчання.


26.08.2020 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини при Баштанській райдержадміністрації за головуванням  голови райдержадміністрації Олександра Славінського. 

Членами комісії розглянуто 14 питань, в тому числі  11 питань про влаштування дітей в заклади інституційного догляду. З кожного питання прийняті конструктивні рішення в інтересах дітей й взяті на контроль до їх повного виконання.


22.09.2020 службою у справах дітей Баштанської райдержадміністрації спільно з Баштанським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд на територію Лоцкинської сільської ради з метою обстеження умов проживання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах та дітей, які перебувають під опікою громадян; виявлення дітей шкільного віку, неохоплених навчанням на початок навчального року, усунення причин та умов даного явища; соціального захисту виявлених дітей, запобігання їх бездоглядності і безпритульності.

Під час виїзду перевірено умови проживання 33 дітей,  які опинились у складних життєвих обставинах та 7 дітей, що перебувають під опікою громадян. За результатами обстеження складено відповідні акти та з батьками дітей проведено профілактичну роботу щодо забезпечення належних умов для повноцінного проживання, виховання, навчання дітей.

Батьків попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність за ухиляння від виконання батьківських обов`язків по вихованню і навчанню дітей.

З метою недопущення захворювання дитини на COVID-19, батькам та їх законним представникам рекомендується максимально обмежити перебування дітей у багатолюдних місцях, місцях відпочинку та проведення активного дозвілля в період дії обмежувальних заходів та пам’ятати, що саме на них законодавством України покладений обов’язок піклуватись про охорону здоров’я власних дітей.


Голова райдержадміністрації Олександр Славінський 24.09.2020 року провів чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації. 

На порядку денному розглянуто 13 питань з них:  4 -  про надання дозволу на цілодобове перебування в закладах інституційного догляду5  -  про надання дозволів на здійснення правочинів з житлом та майном, право користування та право власності на яке  мають малолітні та неповнолітні діти, 2 – про доцільність позбавлення батьківських прав батьків, а також члени комісії затвердили індивідуальні плани соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Питання порядку денного детально вивчено працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, обговорено з присутніми членами комісії та запрошеними. За результатами засідання комісією прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані на захист прав та інтересів дітей.

 


30 вересня – День усиновлення в Україні

В День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення в Україні, який згідно з Указом Президента України від 27 листопада 2008 року № 1088/2008, святкується щорічно 30 вересня.

Віра, Надія і Любов, які уособлюють головні християнські чесноти, втілюють ідеали мудрості й відкритого серця, безсумнівно, стануть добрими покровительками цього свята.

Свято встановлено в Україні, враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення.

З нагоди Дня усиновлення служба у справах дітей Баштанської районної державної адміністрації висловлює щиру подяку за вагомий внесок у забезпеченні реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї всім усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам та батькам – вихователям, які створили прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, та сім᾽ям патронатних вихователів!

Дуже приємно усвідомлювати, що діти, які залишилися без піклування батьків, оточені турботою і увагою, зігріті родинним теплом і любов’ю. Ми переконані в тому, що вам вистачить життєвої мудрості, душевної сили, батьківського таланту підтримати і виховати дітей, підготувати їх до самостійного життя, зробити їх щасливими.

Глибоко віримо в те, що усиновлення та інші форми сімейного виховання, як у нашому районі, так і в усій Україні будуть активно розвиватися і надалі, адже у дитини повинні бути батьки – це закон життя, який не підлягає переглядам і сумнівам.

Від усього серця вітаємо вас з Днем усиновлення! Нехай щедрість і милосердя вашої душі множаться з кожним днем!

Зі святом! Миру, любові та злагоди усім родинам!


Діти шукають родину.

Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації Миколаївської області шукає родину для трьох дітей, які залишилися без піклування батьків. Ярослав, 14 років, Єливавета, 9 років, Валерій, 3 роки. Братики та сестричка дружні між собою. Ярослав, як старший, є для молодших авторитетом. Діти можуть бути влаштовані під опіку, в прийомну сім᾽ю або  дитячий будинок сімейного типу.

За детальною інформацією звертатится за адресою: Миколаївська обл., м.Баштанка, вул.Героїв Небесної Сотні, 37, І поверх, тел. (05158) 2 68 89, 0967241442.


Служба у справах дітей Баштанської райдержадміністрації Миколаївської області шукає родину для двох дітей, які залишилися без піклування батьків. Діана, 3 роки, та Євген, 8 років. Братик та сестричка дружні між собою. Діти можуть бути влаштовані під опіку, в прийомну сім᾽ю або дитячий будинок сімейного типу.

За детальною інформацією звертатится за адресою: Миколаївська обл., м.Баштанка, вул.Героїв Небесної Сотні, 37, І поверх, тел. (05158) 2 68 89, 0967241442.