Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Новини 2022 року

   До уваги сільсьгосптоваровиробників району!

За інформацію Міністерства аграрної політики та продовольства України є домовленості про певні гуманітарні поставки від компанії Bayer посівного матеріалу кукурудзи та сої для сільгосптоваровиробників в обробітку яких знаходиться не більше 500 га (всього земель в оренді та обробітку). Насіннєвий матеріал надаватиметься аграріям на території де відсутні бойові дії. Наразі Мінагрополітики України збирає потребу в насінні по регіонах.

Просимо всіх фермерів та підприємців надати інформацію щодо потреби в насінні щодо проведення весняно-польових робіт до міських, селищних, сільських територіальних громад на території яких ви здійснюєте свою діяльність.


 В рамках реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану» з 01.09.2022 планується запуск інформаційно-аналітичної системи обліку даних, пов’язаних з компенсацією за тимчасове розміщення (перебування) внутрішнього переміщених осіб.

Визначеним користувачам обласної/міської військової адміністрації та органів місцевого самоврядування Мінрегіон пропонує розпочати опановувати її функціонування.

Доступ до інформаційно-аналітичної системи за посиланням https://cabinet.prykhystok.gov.ua/

Покрокові інструкції, відео роз'яснення та інші інформаційні матеріали по використанню інформаційно-аналітичної системи можна переглянути за посиланням https://bit.ly/education333

Телеграм канал в якому буде забезпечуватися підтримка користувачів інформаційно-аналітичної системи https://bit.ly/prykhystoksupport


 

   До уваги сільсьптоваровиробників! 

Баштанська районна військова адміністрація інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 р. № 916 затверджено Зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 14 липня 2021 р. № 723 прийняті зміни продовжують низку пільг аграріям в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9».

Тепер сільгосптоваровиробники зможуть на вигідних умовах отримувати нові кредити для забезпечення збору врожаю у межах до 90 млн. грн. Терміни надання таких кредитів банківськими установами - до 31 жовтня 2022 року.

Слід зазначити, що аграрії, які раніше отримали кредити за цією програмою, також зможуть залучати кредитні кошти, але з урахуванням сум раніше отриманих кредитів, при цьому, загальна сума не повинна перевищувати максимального розміру – 90,0 млн. грн.

Крім того, новаціями збільшено максимальний строк кредитування з                   6 місяців на 1 рік. Тобто, позичальники, які протягом березня-травня залучали пільгове кредитування під 0 %, і які мали здійснити виплати за цими кредитами уже в серпні 2022 року, тепер можуть це зробити до лютого 2023 року.

Отже, враховуючи зміни, до 31 жовтня уповноважені банки прийматимуть заявки від сільськогосподарських товаровиробників на отримання кредиту в розмірі до 90 млн грн. Фінансування відбуватиметься в межах програми «Доступні кредити 5-7-9». Відсотки і надалі сягатимуть від 0 % до 9 %, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.


 

 Малі агровиробники можуть отримати допомогу через ДАР

У Державному аграрному реєстрі триває прийом заявок в рамках нової програми допомоги малим агровиробникам на загальну суму понад 1,5 млрд грн (50 млн євро). Програма фінансується за рахунок бюджетної підтримки Європейського Союзу.

За умовами програми, безповоротну допомогу зможуть отримати аграрії, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів. Розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через Державний аграрний реєстр (dar.gov.ua).

Зареєстровані у ДАР фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції, що відповідають критеріям програми, зможуть отримати безповоротну допомогу в розмірі:

3100 грн на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (але не більше 372 тис. грн);

5300 грн на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача (але не більше 530 тис. грн).

«Малі сільгоспвиробники зможуть скористатися підтримкою Євросоюзу, щоб вже цієї осені розпочати посівну, закупити корми, відремонтувати техніку тощо. Зі свого боку Мінагрополітики створило всі умови для швидкої та безпечної виплати цієї допомоги. Прийом заявок відбувається онлайн через Державний аграрний реєстр. Процес прийняття рішень є простим і прозорим. Водночас Міністерство працює над розширенням програм підтримки в Державному аграрному реєстрі, тому закликаю всіх сільгоспвиробників реєструватися в системі та слідкувати за оновленнями», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Фредерік Куне, керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні підкреслив, що за їхніми оцінками, внаслідок спровокованої Росією загарбницької війни проти України наші аграрії втратили значну частину посівів озимих. «Дрібні сільгоспвиробники, які є основним джерелом продовольчої безпеки країни та основними виробниками продукції для внутрішнього споживання, постраждали найбільше. Тому в рамках останнього пакету бюджетної підтримки, виділеного ЄС Україні в липні цього року, малі фермери отримають екстренну підтримку в розмірі 50 мільйонів євро», – зауважив він.

Подати заявку на участь у програмі можуть фізичні та юридичні особи, а також фізичні особи-підприємці. Останній термін подачі заявок – 15 листопада 2022 року.

Перелік затверджених до виплати заявок формуватиметься на щомісячній основі, відтак перші виплати надійдуть фермерам вже наприкінці жовтня. Український державний фонд підтримки фермерських господарств (Укрдержфонд) є відповідальним за опрацювання заявок по Програмі та прийняття рішень по ним. Рішення про надання підтримки прийматиметься прозоро та відповідно до найкращих європейських практик.

Дія програми поширюється на усю Україну, окрім територій, які включені до переліку громад, що розташовані в районі проведення бойових дій, або які перебувають в тимчасовій окупації чи оточенні, затвердженого Мінреінтеграції.

Щоб подати заявку на участь у програмі підтримки, сільгоспвиробник має пройти реєстрацію у Державному аграрному реєстрі на платформі dar.gov.ua, перевірити усі офіційні дані про себе і свою діяльність, які автоматично підвантажаться з державних ресурсів, додати інформацію про свою діяльність, заповнити форму заявки онлайн та підписати її електронним цифровим ключем. Перебіг опрацювання заявки відображатиметься в електронному кабінеті фермера в режимі реального часу. Детальніше з умовами програми можна ознайомитись у Порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Нагадуємо, 12 серпня Мінагрополітики за підтримки Євросоюзу запустило єдиний цифровий хаб для підтримки агровиробників – Державний аграрний реєстр. Реєстрація у ДАР відкрита для усіх бажаючих.

Доступ до ДАР: dar.gov.ua.

ДАР створений на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції», постанови Кабінету міністрів України №573 від 02.06.2021 «Про функціонування Державного аграрного реєстру».

 


 

   Про отримання рукавів для зберігання зерна

Інформуємо, що Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України оголошують про початок реєстрації для отримання засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн. Проєкт реалізується за донорської підтримки урядів Канади та Японії, а також австралійської благодійної організації Minderoo Foundation.

Надання такої допомоги українським аграріям є частиною Стратегії ФАО щодо підтримки зберігання зерна, метою якої є подолання дефіциту зерносховищ.

Загалом ФАО та Мінагрополітики України розповсюдять                                30,0 тис. поліетиленових зернових рукавів.

Засоби зберігання зерна зможуть отримати агровиробники, які обробляють землі на території України, окрім тимчасово окупованих:

юридичні особи;

фізичні особи-підприємці (ФОП).

Кількість рукавів, яку отримає аграрій, буде розрахована відповідно до кількості отриманих заяв та пропорційно до площі оброблюваних земель.

Подання заяв на участь у програмі здійснюється виключно за допомоги Державного аграрного реєстру. Достатньо не виходячи з дому зайти в свій особистий електронний кабінет, обрати серед доступних програм підтримки «отримання гуманітарної допомоги від ФАО у вигляді тимчасових засобів зберігання сільськогосподарської продукції (рукавів)» та заповнити відповідну електронну форму.

Основні вимоги до учасників програми:

площа землі в офіційній обробці (у власності чи оренді) від 100 до                    10000 га;

використання отриманих рукавів виключно для зберігання власно вирощеної продукції;

розташування оброблювальних земель на підконтрольних уряду територіях України;

самостійний вивіз рукавів зі складів у своїй області або у сусідній області.

До участі у програмі заохочуються зокрема малі та середні агровиробники.

Прийом заявок триватиме до 09 жовтня 2022 року.

Після обробки та аналізу всіх отриманих заявок, учасники програми отримають підтвердження про надання допомоги через ДАР, а також будуть повідомлені про адресу складу для самостійного транспортування рукавів на територію аграрного господарства.

Контакти гарячої лінії:

продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) – з питань участі у програмі підтримки: +380990907582; +380683180943;                                   UA-Feedback@fao.org;

з технічних питань щодо реєстрації через систему ДАР: +38(044)3399215; support@dar.gov.ua.

 


 

 

 

 

 

Баштанська районна військова адміністрація доводить до відома сільгоспвиробників, що за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, тимчасово припиняється реєстрація заявок у системі Державного аграрного реєстру щодо отримання бюджетних субсидій на 1га сільгоспугідь та спеціальної бюджетної дотації за утримання корів у зв’язку з надходженням заявок на суму, що відповідає передбаченому обсягу бюджетних асигнувань (відповідно до пункту 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою КМУ від 16 серпня 2022 року № 918). Всі заявки, що вже подані виробниками сільськогосподарської продукції, будуть опрацьовані в установленому порядку.


 

 

 

Про продовження реєстрації заяв аграріїв у ДАР

Інформуємо, що урядом прийнято рішення про подовження до 30.11.2022 терміну реєстрації заяв аграріїв у Державному аграрному реєстрі на отримання державної допомоги, збільшивши при цьому (на 100 млн грн) загальний обсяг підтримки фермерів та інших виробників сільськогосподарської продукції.

Нагадуємо, що учасниками програми можуть бути лише ті виробники сільськогосподарської продукції, котрі зареєстровані у Державному аграрному реєстрі та відповідають її критеріям. Адже розподіл підтримки відбуватиметься лише онлайн через ДАР.

Крім того, можливість подання заявок відновиться після того, як набере чинності відповідна постанова. Потенційним заявникам радимо перевіряти інформацію в ДАР.


 Про алгоритм щодо фіксації руйнувань агропідприємств

 Баштанська районна військова адміністрація інформує, що Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Всеукраїнською Аграрною Радою за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО підготувала алгоритм практичної рекомендації щодо правильної фіксації руйнувань агропідприємств.

Нижче наведено перелік дій, які рекомендовано експертами, але перед цим звертаємо вашу увагу на те, що у жодному випадку не можна виїжджати на об’єкт, який може бути замінований, як не можна й торкатися вибухонебезпечних предметів.

Отже, як тільки дозволить безпекова ситуація, у випадку руйнування майна необхідно виїхати на об’єкт, аби зафіксувати пошкодження та зібрати докази.

Зробити фото та відео – вони допоможуть відтворити подію та покажуть реальну картину втрат. Необхідно зазначити дату, час, місце зйомки, вказавши gps-координати. Знімати потрібно широкі, середні та крупні плани. Сфотографувати об’єкти зйомок із різних кутів, площин та напрямів.

Фіксувати пошкодження будівель і несучих конструкцій, їхній характер, приблизну площу пошкоджень, знімати пошкоджене обладнання, техніку та інші втрати.

Відеозйомка має бути безперервною. Утримувати кожен відеокадр якомога стійкіше, щонайменше 10 секунд. За можливості, зняти панораму. Потрібно коментувати все, що фільмуєте.

Ці відео та фото не можна змінювати: обробляти у спеціальних редакторських програмах.

Далі потрібно скласти протокол обстеження або акт фіксації за участю трьох осіб. Першою особою можете бути ви (людина, яка оглядала об'єкт), другою – громадянин України (наприклад, мешканець села), третьою – представник місцевої адміністрації.

У цьому документі необхідно детально зазначити:

що саме відбулося;

коли і де;

додати всю зібрану інформацію під час фіксації завданих збитків.

Крім того, надати усю відому інформацію щодо військових дій, залучених осіб, видів зброї тощо.

Якщо пошкодження неможливо зафіксувати одразу, про це обов’язково потрібно зазначити в документах.

Більше інформації щодо методології фіксації та документування збитків за посиланням: https://bit.ly/3RIYCkD

Можна додавати також задокументовані пошкоджені об’єкти до Інтерактивної мапи руйнувань агросектору України: www.agrirecovery.com.ua.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Про відновлення техніки ELVORTI

 Баштанська районна військова адміністрація повідомляє, що  АТ «Ельворті» - лідер у виробництві посівної та грунтооброблювальної техніки на території України та Східної Європи, яка активно приймає участь в освітній діяльності аграрних вищих навчальних закладів України. Компанія співпрацює з більше ніж 20-тьма аграрними ВНЗ України.

З початку повномасштабної війни в Україні компанія продовжує працювати зі своїми клієнтами. За цих складних умов компанія всебічно підтримує Україну та ініціювала запуск Програми «Ukraine is brave farmers», та зосередилася на створенні сприятливих умов для здійснення посівної кампанії 2023 року.

З 01 грудня 2022 року по 01 березня 2023 року запускає Програму підтримки українських аграріїв по відновленню техніки ELVORTI на територіях України, Які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації.

У програму підтримки входить:

проведення дефектовки пошкодженої техніки за зверненням аграрія;

безкоштовні роботи по ремонту техніки ELVORTI (Червона Зірка), безпосередньо, у господарствах аграріїв, своєю сервісною службою;

забезпечення наявності на складах актуальних позицій запасних частин.

Підтримку від компанії отримають аграрії із таких областей як: Київська, Сумська, Чернігівська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Дніпропетровська та Запорізька.

Заявки аграрії зможуть надсилати за телефоном «гарячої лінії»                                  0 (800) 752-452, або через чат-бот viber/telegram.

Детальніше про програму https://elvorti.com/programa-pidtrimki.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Про продовження реєстрації для отримання техніки із завантаження зернових рукавів

 Баштанська районна військова адміністрація інформує, що Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) реалізують програму з надання аграріям засобів тимчасового зберігання зерна (зернових рукавів).

У продовження цієї програми, Мінагрополітики України та ФАО розпочато реєстрацію для отримання 105 комплектів спеціальної техніки для завантаження та розвантаження зернових рукавів. Один комплект складається із 1 завантажувача, 1 розвантажувача та 1 бункера-перевантажувача, та надаватиметься у розрахунку для завантаження щонайменше 292 зернових рукавів.

Реєстрація відбувається у два етапи: для отримувачів техніки та для обрання їх сільгоспвиробниками.

Другий етап триватиме до 15 грудня поточного року, із назвою програми у ДАРі «Вибір отримувача техніки – надавача послуг із завантаження рукавів для зберігання зерна, отриманих від ФАО». У межах цього етапу отримувачі зернових рукавів від ФАО можуть подати заявку на послуги із заповнення отриманих рукавів та обрати зі списку компанію-оператора, що на їхню думку, повинна отримати техніку, а також зазначити кількість рукавів для завантаження обраним оператором.

Для зручності сільгоспвиробників, надаємо перелік зареєстрованих у ДАРі компаній-операторів, які сільгоспвиробник може вказати як отримувачів необхідної техніки за посиланням https://datastudio.google.com/reporting/ee5aa47f-c8d1-4446-944b-d13fa7855df0/page/WzX9C.

Вебінар щодо умов участі у програмі можна передивитись на Youtube https://www.youtube.com/watch?v=IkaTcfXbcUg&ab_channel.

Реєстрація у ДАР: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia.

Вхід у кабінет та редагування інформації у ДАР: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-uvijty-ta-vidredaguvaty.