Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Інформація для громадськості


Новини 2022 року
Новини 2023 року
Новини 2024 року

  Пам’ятка щодо недопущення пожеж в агропромисловому комплексі
Формат: PDF | Добавлен: 21/04/2021 15:18:00
1114Kb Скачать скачать

 Про проведення регіональної  веб-конференції «Розвиток  керованого бджолозапилення»

 
Департамент інформує, що Громадською спілкою «Асоціація керованого запилення «BeesAgro» 13 травня 2021 року з 14.00 до 16.00 години буде проведено регіональну веб-конференцію «Розвиток керованого бджолозапилення» на онлайн платформі Zoom.
В ході заходу будуть обговорюватися питання:
підвищення урожайності плодоовочевих та ягідних культур, збільшення прибутку агровиробників та бджолярів;
роз’яснення економічної ефективності через впровадження бджолозапилення;
користування платформою BeesAgro для пошуку партнерів на локальному рівні, а також співпраці, консультацій, підтримки, навчання;
юридичний супровід складання договорів;
роз’яснення нового законодавства щодо використання засобів захисту рослин та наслідків для господарської діяльності агровиробників та бджолярів;
отримання державної підтримки та дотацій. 
Участь реєстрації безкоштовна за посиланням: https://forms.gle/DisrhLNtvF12qkWD8 . 
За додатковою інформацією звертатися до департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації за тел.: (0512) 37 78 35. 
Враховуючи вищевикладене, просимо посприяти в популяризації проведення даного заходу та поінформувати зацікавлених осіб вашого району.
 
  Агровиставка 16-18 червня 2021 року
Формат: JPG | Добавлен: 11/06/2021 09:50:29
403Kb Скачать скачать

Шановні громадяни!

1 липня 2021 року спливає термін подання документів на  отримання спеціальної бюджетної дотації за утримання кізочок, козематок, ярок, вівцематок.

Отримати таку дотацію можуть юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, які є власниками кіз та овець, за кожну наявну станом на 1 січня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку кізочку, козематку, ярку, вівцематку в розмірі 1000 гривень за одну голову. 

Для отримання дотації необхідно підготувати та подати до департаменту до 1 липня поточного року такі документи:

• заявку;

• довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

• копію звіту про виробництво продукції тваринництва, кількість сільськогосподарських тварин і забезпеченість їх кормами (форма № 24 (річна)) станом на 1 січня (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

• копії реєстраційних свідоцтв овець/кіз, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин.

Враховуючи, що наказ Мінагрополітики, яким затверджуються форми заявок та звітності знаходиться на затвердженні в Мінюсті, та в зв’язку зі стислими термінами, рекомендуємо потенційним отримувачам бюджетної дотації розпочати збір вищезазначених документів.

Про затвердження форм документів буде повідомлено додатково.

Враховуючи стислі терміни просимо розповсюдити інформацію про державну підтримку на території громади та закликати суб’єктів господарювання скористатися бюджетною дотацією.

Довідки за телефонами департаменту: (0512) 37 74 02, 37 78 27.

  Інформація по тваринництву
Формат: DOCX | Добавлен: 16/06/2021 13:17:39
34Kb Скачать скачать
  Інформація "Підтримка АПК"
Формат: DOCX | Добавлен: 16/06/2021 13:18:10
39Kb Скачать скачать

Доводимо до відома лист Миколаївської облдержадміністрації від 18.06.2021 №290/02/06.2-17/21

 

До уваги громадськості.

Пропонуємо ознайомитися з листом Миколаївської облдержадміністрації від 04.08.2021 №2274/20.5-05-48/4-21

Щодо участі в навчальному семінарі з публічних закупівель

Шановні панове!

Вважаючи на постійне реформування законодавства у сфері державних закупівель та у зв’язку з вступом в дію закону “Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” № 114-IX від 19.09.2019 року ( далі-Закон), Регіональна Торгово-промислова палата Миколаївської області пропонує всім учасникам ринку закупівель за держані кошти, з метою попередження порушень при здійсненні закупівель, набути теоретичний та практичний досвід з питань проведення публічних закупівель, оцінити наявні ризики і досвід на прикладах організації і проведення закупівель суб’єктами господарювання.

Регіональна Торгово-промислова палата Миколаївської області пропонує пройти курси навчання на семінарі “ Тендери 2021. Публічні закупівлі в Україні. Закон щодо публічних закупівель та порядок його застосування” для замовників, учасників публічних закупівель та уповноважених осіб. 

Навчання проходитимуть в РТПП Миколаївської області за адресою: м.Миколаїв, вул.Потьомкінська,41, 3 поверх, конференц-зала.

Найближчий семінар відбудеться з 16-20 серпня 2021 року.

Базовий курс  навчання складає 40 годин.Вартість для одного учасника з урахуванням ПДВ складає: 

- навчання - 2100 грн. – 5 днів.

По закінченню навчання всі учасники отримають сертифікат.

Для участі у семінарі звернутися за телефоном: (0512) 47-06-38,47-06-52


 

Про проведення виставки «AgroExpo-2021»

Інформуємо, що з 29 вересня до 02 жовтня 2021 року в м.Кропивницький відбудеться Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки та технологій «AgroExpo-2021» (далі - Виставка).

Головними тематичними розділами Виставки є тваринництво, рослинництво, транспорт і спецтехніка, тара і упаковка, будівництво та альтернативна енергетика в агропромисловому комплексі, екологія та переробка відходів, лісове та присадибне господарство.

У рамках Виставки експонується широка номенклатура продукції відомих світових брендів машинобудування, таких як John Deere, Claas, Case, New Holland, Lemken, Fendt, Vaderstad, Pöttinger, Horsch, Kuhnr JCB, Amazone, MaterMacc, Гомсельмаш, а також продукція, товари та послуги понад 500 провідних виробників України. На окремому полігоні загальною площею 70 тис. м2 проводиться демонстраційні покази сільськогосподарської техніки.

Традиційно під час Виставки проходитиме «Покровський ярмарок», у рамках якого відвідувачі матимуть можливість ознайомитися з унікальними експозиціями громад Кіровоградщини, відвідати ярмарок-розпродаж

сільськогосподарської продукції та товарів декоративно-ужиткового мистецтва майстрів з усіх куточків України.

З метою недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COV1D-19, спричиненої короно вірусом SARS-CoV-2, Виставка буде проходити з дотриманням відповідних протиепідемічних заходів.

З більш детальною інформацією про захід та умовами участі у ньому можна ознайомитися на офіційному сайті Виставки www.ukragroexpo.com.


 

Про проведення форуму «Ринок землі та приватизація»

Інформуємо, що 05 жовтня 2021 року в Бізнес-центрі «Олександрійський», за адресою: м.Миколаїв, вул.Нікольська, буд.25, відбудеться форум, присвячений відкритому ринку землі та приватизації землі.

Основним організатором проведення форуму є ТОВ «Юридична компанія «Армада».

Участь у заході для всіх бажаючих безкоштовна, за умови попередньої реєстрації за телефонами: 067 141 71 46; 095 199 07 58.

В ході форуму планується розглянути такі питання:

як сьогодні відбуваються угоди з купівлі-продажу сільськогосподарської землі?

як працює обрахунок лімітів по гектарах щодо придбання сільськогосподарської землі?

як збільшити земельний банк тим, у кого у власності знаходиться більше 100 га сільськогосподарської землі?

які існують проблемні аспекти оформлення землі на родичів та інших членів сім’ї?

який порядок дарування сільськогосподарської землі: нові правила,

обмеження та податкові наслідки;

як підтвердити походження коштів для придбання земельної ділянки?

як обраховуються гектари подружжя, які придбаваються у спільну сумісну власність?

як впорядкувати документальні відносини з пайщиками, які отримали орендну плату наперед?

як правильно укласти попередній договір купівлі-продажу земельної ділянки?

як не втратити та захистити існуючий земельний банк?

як не втратити переважне право на придбання земельної ділянки?

що робити, якщо до вас звернувся власник земельної ділянки щодо викупу ділянки суб’єктом переважного права?

скільки раз і кому можна передавати переважне право?

як оформити дозвіл на перед переважного права викупу земельної ділянки?

які існують істотні умови угоди про передачу переважного права?

які наслідки передачі переважного права?

який існує порядок приватизації земельних ділянок фермерських господарств?

як підтвердити трудовий стаж членів фермерського господарства?

яка процедура розпаювання земельних ділянок?

що робити, якщо не вистачає членів фермерського господарства для повногорозпаювання земельної ділянки?

яка склалася судова практика у спорах щодо приватизації земельних ділянок?

як не втратити землю господарства?

Спікери заходу:

Олександр Кузнєцов - керуючий партнер. Спеціалізація: земельне право. Проведення земельного аудиту сільськогосподарських підприємств. 9 років досвіду юридичного супроводу аграрного бізнесу.

Ілля Шевченко - старший партнер практики вирішення спорів, адвокат, понад 500 успішних судових кейсів щодо вирішення земельних спорів.

Ігор Оборотов - співкеруючий партнер, адвокат. Спеціалізація: земельне та податкове право. Керівник юридичного відділу із супроводу понад 100 агропідприємств в форматі постійного абонентського обслуговування.

Станіслав Лущенков – адвокат, спеціалізація: податкові та земельні спори. Практичний досвід юридичного супроводу агропідприємств понад 15 років.

Анастасія Луук – співкеруюча партнерка, адвокат. Спеціалізація: земельні правовідносини, комплексне абонентське обслуговування агробізнесу, податкове право. Понад 100 успішних судових спорів з Державної податковою службою України.

Валентин Карасьов – юрист. Спеціалізація: договірний супровід земельних правовідносин, аудит господарської діяльності агропідприємств.

Тривалість заходу: з 10:00 до 18:00

Участь у заході за попередньою реєстрацією безкоштовна.Початок реєстрації з 9:00


 

 Про фінансову підтримку виробників гречки.

 Поточного року одним із напрямів державної підтримки сільгосптоваровиробників є виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблювальних угідь, на яких вирощувалась гречка.

Порядок  використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільгосптоваровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.2021 № 886.

Форми документів для нарахування та виплати субсидії у розрахунку на 1 гектар оброблюваних угідь  затверджені наказом Міністерства аграрної політики  та продовольства України від 03.09.2021 № 172.

Повідомляємо, що бюджетна субсидія надається на безповоротній основі в межах бюджетних призначень у розрахунку на 1 гектар оброблюваних угідь, на яких вирощувалась гречка, у розмірі до 5000 грн. на один гектар, але не більше ніж на 300 га оброблюваних угідь одним отримувачем.

Отримувачами  коштів є сільськогосподарські товаровиробники- юридичні особи,  незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи-підприємці, які не мають порушених справ про банкрутство, не перебувають в стадії ліквідації, не мають протерміновану  заборгованість по податках та зборах до бюджету більш, як 6 місяців.

Документи для отримання субсидії сільгосптоваровиробники подають у паперовому вигляді, а саме:

  • заявку на отримання субсидії;

  • довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

  • письмове підтвердження, що отримувачу в поточному році не виділялася субсидія новоствореним фермерським господарствам за рахунок коштів бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» на площі посівів сільськогосподарських культур, на які надається субсидія;

  • письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного отримання та/або нецільового використання;

  • акт про висів насіння;

  • заключний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (форма № 4 с/г);

  • акт про збір врожаю.

Заявки та документи на отримання фінансової підтримки приймаються обласною комісією до 15 листопада за адресою: м. Миколаїв, вул. Спаська,1, департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.


 

 Про проведення онлайн-тренінгу «Протидія земельному рейдерству»

      Доводимо до вашого відома, що 26 жовтня 2021 року о 14.00 за ініціативи Всеукраїнської асоціації громад, Всеукраїнського Конгресу Фермерів спільно з Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО в рамках «Громадської антирейдерської платформи» буде проведено онлайн-тренінг на тему: «Земля: права власності та протидія рейдерству».

      Більш детальна інформація та реєстрація учасників на онлайн-тренінг за посиланням: https://farmers.org.ua/zemelne-reyderstvo-iak-zakhystytys-fermeram (запрошення для онлайн підключення до платформи Zoom буде надіслано на вказану при реєстрації адресу за день до проведення заходу). 


 

  Програма цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка»
Формат: PPTX | Добавлен: 03/12/2021 13:43:04
252Kb Скачать скачать
  Запитання щодо Програми цільового фінансування вразливих категорій бізнесу під час карантину «єПідтримка»
Формат: DOCX | Добавлен: 03/12/2021 13:45:09
28Kb Скачать скачать
  Інформація про Програму Президента України – надання допомоги "єПідтримка" (виплати по 1000 грн)
Формат: RTF | Добавлен: 03/12/2021 13:50:49
123Kb Скачать скачать

 

 03 лютого 2022 року о 10.00 годині відбудеться онлайн захід (ZOOM-платформа) за темою: «Кероване бджолозапилення 2022: досвід, виклики перспективи».

Кероване бджолозапилення - це проєкт, який надихає та розвиває. Це практика для молодих людей, які бажають зростати, розвиватися в агро секторі, налагоджувати діалог та співпрацю між фермер-бджоляр-фермер-бджоляр.

Більш детальну інформацію про захід ви можете отримати за посилання: https://mailchi.mp/chemonics.com/bee-pollination.

Посилання для підключення буде надіслано зареєстрованим учасникам.

Програма заходу 



 

  Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України в рамках реалізації проєкту «Кращі агропрактики для мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств» продовжує серію неформальних онлайн зустрічей (мітапів) з кращих практик у плодоовочевому секторі, секторі тваринництва, аквакультури, птахівництва (окрім курей), кондитерської та крафтової продукції.

Доводимо до вашого відома, що 03 лютого 2022 року о 10.00 годині відбудеться онлайн мітап (ZOOM-платформа) за темою: «Кращі агропрактики у птахівництві».

В заході братимуть участь:

Варвара РЯБОКОНЬ – фермерка з Харківщини. Займається вирощуванням племінних індиків, батьківське стадо господарства налічує близько 1 тис голів. Розповість про 30-ти річний, непростий шлях від становлення підприємства до його стабільної та успішної діяльності. Розкриє секрети власних напрацювань та дієвих, відпрацьованих практик, в тому числі. й заготівлі кормів на власній, повністю механізованій установці. Поділиться амбітними планами щодо подальшого розвитку та оптимізації підприємства.

Наталія ШОМІНА – кандидат сільськогосподарських наук, експерт Центру обслуговування із птахівництва, який нещодавно створено на Харківщині. Центр надає широкий асортимент послуг для птахівників, а також має свою експериментальну ферму, на якій утримуються кури та індики вітчизняних порід. Розповість про особливості ведення такої галузі, які труднощі та проблеми виникають в процесі діяльності, а також про допомогу, яку можуть отримати птахівники у новоствореному Центрі. Розкриє секрети  застосування ефективних практик, інструментів, які допомагають оптимізувати виробництво. Поділиться планами та напрацюваннями в подальшому розвитку даної галузі.

Проєкт реалізується Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Посилання для реєстрації:  

https://forms.gle/jRErvnHvnGe5Kn1B9.

Посилання для підключення буде надіслано зареєстрованим учасникам.

Просимо долучитися до мітапу і посприяти в популяризації даного заходу та поінформувати зацікавлені особи для їх участі.

Програма додається.

 

Час

Назва заходу

09:45-10:00

Підключення до ZOOM-платформи

10.00-10.10

Вітальне слово.

  • Іван ПАНЬКІВ, Президент Національної асоціації сільськогосподарських, дорадчих служб України (НАСДСУ).

  • Ірина БАРЗО, керівник проєкту «Кращі АГРО практики для ММСП», модератор заходу.

10.10-11.40

Презентація кращих агропрактик у птахівництві. Запитання-відповіді.

  • Варвара РЯБОКОНЬ, фермерка з Харківщини - 45 (хв.)

  • Наталія ШОМІНА, кандидат сільськогосподарських наук, експерт Центру обслуговування із птахівництва, Харківська область – 45 (хв.)

11.40-12.00

Підсумки.


 

 Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України в рамках реалізації проєкту «Кращі агропрактики для мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств» продовжує серію неформальних онлайн зустрічей (мітапів) з кращих практик в аквакультурі.

Доводимо до вашого відома, що 08 лютого 2022 року о 10.00 годині відбудеться черговий онлайн мітап (ZOOM-платформа) за темою: «Кращі агропрактики в аквакультурі».

В заході братимуть участь:

Юрій Яременко - рибовод із Київщини. Керуючий партнер групи компаній «Бестер». Займається вирощуванням осетрових видів риб та виробництвом чорної ікри. Розповість про багаторічний та непростий шлях становлення підприємства, про гальмування розвитку такої справи через свавілля чиновників, з якими доводиться боротися. Розкриє секрети власних напрацювань та дієвих, відпрацьованих практик, в тому числі, про повний цикл вирощування гідробіонтів «від ікри до ікри», власне виробництво рибних делікатесів. Поділиться амбітними планами щодо подальшого розвитку та оптимізації власного підприємства.

Володимир Гурман - голова наглядової ради ПрАТ «Компанія «Бастіон». Компанія спеціалізується на переробці свіжої і свіжомороженої риби і морепродуктів. Розповість історію започаткування виробництва, проблеми та труднощі, які виникали в процесі діяльності, та як вирішували непрості задачі. Поділиться секретами власних ноу-хау та дієвих практик. Зокрема, про ефективні методи заморозки продукції та багато іншого. Розповість про плани та власне бачення щодо розвитку аквакультури в Україні.

Проєкт реалізується Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб України за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Посилання для реєстрації: https://forms.gle/bDhfR1ZPpuB1Rfb6A

Посилання для підключення буде надіслано зареєстрованим учасникам.

Просимо долучитися до мітапу і посприяти в популяризації даного заходу та поінформувати зацікавлені особи для їх участі.

Програма додається.

 

Час

Назва заходу

09:45-10:00

Підключення до ZOOM-платформи

10:00-10:10

Вітальне слово.

Іван Паньків, Президент Національної асоціації сільськогосподарських, дорадчих служб України (НАСДСУ).

Ірина Барзо, керівник проєкту «Кращі агропрактики для ММСП», модератор заходу.

10:10-11:40

Презентація кращих агропрактик в аквакультурі. Запитання-відповіді.

Юрій Яременко, рибовод із Київщини. Керуючий партнер групи компаній «Бестер». - 45 хв.

Володимир Гурман, голова наглядової ради ПрАТ «Компанія «Бастіон» - 45 хв.

11:40-12:00

Підсумки.

 


 

Доводимо до Вашого відома, що з 01 березня 2023 року невеликі агровиробники зможуть отримати підтримку, у вигляді мінеральних добрив для ярих і озимих культур та посівного матеріалу соняшника завдяки проєкту, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Заявки приймаються виключно через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 14 березня 2023 року.

Проєкт спрямований на підтримку мікро-, малих та середніх підприємств в Україні (ММСП), які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур. Щоб скористатися можливістю, агровиробникові необхідно подати заявку в ДАР у розділі «Доступні програми» - «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника».

Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які:

зареєстровані як юридичні особи, або фізичні особи – підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства;

мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га;

відповідають іншим вимогам, зокрема не здійснюють господарську діяльність на окупованих територіях, території рф та республіки білорусь; не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог міститься в ДАР).

У заявці в особистому кабінеті ДАР агровиробники зможуть обрати один з трьох видів допомоги:

1 тонна мінеральних добрив для підживлення озимих культур (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%).

1 тонна мінеральних добрив для основного та припосівного внесення на ярі культури (Нітроамофоска NPK 16:16:16 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%).

до 25 посівних одиниць насіння соняшнику компанії Лімагрейн (гібриди, призначені для класичної технології вирощування з розрахунку використання 1 посівної одиниці для 2 га).

Учасники мають забезпечити логістику доставки добрив/насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.

Реєстрація у ДАР за посиланням: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia. 


 

Доводимо до Вашого відома, що з 01 березня 2023 року невеликі агровиробники зможуть отримати підтримку, у вигляді мінеральних добрив для ярих і озимих культур та посівного матеріалу соняшника завдяки проєкту, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Заявки приймаються виключно через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 14 березня 2023 року.

Проєкт спрямований на підтримку мікро-, малих та середніх підприємств в Україні (ММСП), які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур. Щоб скористатися можливістю, агровиробникові необхідно подати заявку в ДАР у розділі «Доступні програми» - «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника».

Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які:

зареєстровані як юридичні особи, або фізичні особи – підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства;

мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га;

відповідають іншим вимогам, зокрема не здійснюють господарську діяльність на окупованих територіях, території рф та республіки білорусь; не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог міститься в ДАР).

У заявці в особистому кабінеті ДАР агровиробники зможуть обрати один з трьох видів допомоги:

1 тонна мінеральних добрив для підживлення озимих культур (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%).

1 тонна мінеральних добрив для основного та припосівного внесення на ярі культури (Нітроамофоска NPK 16:16:16 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%).

до 25 посівних одиниць насіння соняшнику компанії Лімагрейн (гібриди, призначені для класичної технології вирощування з розрахунку використання 1 посівної одиниці для 2 га).

Учасники мають забезпечити логістику доставки добрив/насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.

Реєстрація у ДАР за посиланням: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia. 


 

Доводимо до Вашого відома, що з 01 березня 2023 року невеликі агровиробники зможуть отримати підтримку, у вигляді мінеральних добрив для ярих і озимих культур та посівного матеріалу соняшника завдяки проєкту, що впроваджується Програмою USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Заявки приймаються виключно через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 14 березня 2023 року.

Проєкт спрямований на підтримку мікро-, малих та середніх підприємств в Україні (ММСП), які мають в обробітку від 5 до 500 га та займаються вирощуванням зернових і олійних культур. Щоб скористатися можливістю, агровиробникові необхідно подати заявку в ДАР у розділі «Доступні програми» - «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника».

Заявку за цим конкурсом можуть подати агровиробники, які:

зареєстровані як юридичні особи, або фізичні особи – підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства;

мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га;

відповідають іншим вимогам, зокрема не здійснюють господарську діяльність на окупованих територіях, території рф та республіки білорусь; не є об’єктом санкцій відповідно до українського законодавства тощо (повний перелік вимог міститься в ДАР).

У заявці в особистому кабінеті ДАР агровиробники зможуть обрати один з трьох видів допомоги:

1 тонна мінеральних добрив для підживлення озимих культур (Сульфат амонію ((NH4)2SO4), Nitrogen 21%, Sulfur 24%).

1 тонна мінеральних добрив для основного та припосівного внесення на ярі культури (Нітроамофоска NPK 16:16:16 або Карбамід (СО(NH2)2), Nitrogen 46,2%).

до 25 посівних одиниць насіння соняшнику компанії Лімагрейн (гібриди, призначені для класичної технології вирощування з розрахунку використання 1 посівної одиниці для 2 га).

Учасники мають забезпечити логістику доставки добрив/насіння з обласних пунктів розподілення власним транспортом/коштом.

Реєстрація у ДАР за посиланням: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia. 


 

Триває реєстрація для участі в освітньо-грантовій програмі розвитку та підтримки талановитих сільських жінок-фермерок «TalentA-2023».

«TalentA-2023» є міжнародною освітньо-грантовою програмою, яку Corteva Agriscience щороку реалізує в Україні, сприяючи покращенню продовольчої безпеки суспільства через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок, які проживають у сільській місцевості та зайняті у сільському господарстві. Протягом всього періоду існування програми в Україні Міністерство аграрної політики та продовольства України є її інституційним партнером.

Програма передбачає проведення навчального онлайн-хабу та грантового конкурсу мікропроєктів. Переможниці програми розділять грантовий фонд у понад 1 млн грн, якій Corteva Agriscience виділяє для зростання власного бізнесу фермерок та соціальної підтримки їх громад. 

Реєстрація на участь в «TalentA-2023» розпочата 8 березня та триватиме до 30 травня 2023 року. Учасницями можуть стати жінки, які відповідають встановленим критеріям відбору: вік від 18 років; проживання в населеному пункті з населенням до 10,0 тис осіб або робота на сільськогосподарському підприємстві, яке зареєстроване в такому населеному пункті та працює не менше року. 

Навчальний план програми має на меті допомогти жінкам, які задіяні в сільськогосподарському виробництві, зробити їх бізнес життєздатним попри повномасштабну війну, забезпечити його зростання та створити нові проєкти, які сприяють досягненню цілей сталого розвитку й спрямовані на задоволення актуальних потреб територіальних громад.

Участь у програмі TalentA є безкоштовною. Після закінчення програми навчання учасниці можуть взяти участь в конкурсі грантів на розвиток бізнесу та підтримку громад. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.

Детальніше про участь в освітньо-грантовій програмі за посиланням http://surl.li/ggpai

Довідково:

Міністерство аграрної політики та продовольства України та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience вже четвертий рік поспіль співпрацюють в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA https://www.corteva.com.ua/news-and-events/TalentA-2023.html, спрямовуючи свої зусилля на розвиток жіночого фермерства та зміцнення сільських громад під час війни


 

Укрдержфонд оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами

 

УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ФОНД ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ (Укрдержфонд) оголошує конкурс на отримання фінансової підтримки фермерськими господарствами для провадження виробничої діяльності та диверсифікації виробництва за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам».

Фінансова підтримка фермерських господарств надається у розмірі, що не перевищує 1 млн гривень із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення бюджетних коштів на строк до 5 років.

Фермерські господарства подають у паперовій або електронній формі до регіональних відділень Укрдержфонду заявку у двох примірниках за формою, затвердженою Мінагрополітики, та документи, визначені пунктом 8 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1102 від 25 серпня 2004 р. (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2007 р. № 349) для перевірки.

Прийом заявок та документів здійснюватиметься з 17 квітня 2023 року до 17 травня 2023 року.

До конкурсу допускаються всі фермерські господарства, крім тих, які мають заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями, яких визнано банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство та які перебувають у стадії ліквідації, а також у яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

Крім того, до участі в конкурсі не допускаються фермерські господарства, які віднесені до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію Указом Президента України щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України «Про санкції».

Прийом заявок та документів проводиться Миколаївським регіональним відділенням Укрдержфонду за адресою: 54004, м.Миколаїв, пр. Миру, 34, к.712;  fermer014@gmail.com).


 

Уряд США у межах ініціативи AGRI-Україна безоплатно надасть 7,0 тис українським агровиробникам мінеральні добрива для весняної посівної – 2024. Загалом через Програму USAID АГРО українським агровиробникам передадуть 14,0 тис тонн добрив. Кожен учасник зможе отримати до 2,0 тонн мінерального добрива (карбамід) на господарство.

За підтримки Міністерства з аграрної політики та продовольства України, реєстрація на отримання допомоги здійснюватиметься в Державному аграрному реєстрі (ДАР) у розділі «Доступні програми» - USAID АГРО_карбамід під ярі зернові та олійні в сезоні 2024 року.

Подача заявок в ДАРі триватиме з 01-14 листопада 2024 року

Отримати допомогу можуть агровиробники, які:

мають в обробітку від 5 до 500 га у будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій);

вирощують зернові або олійні культури;

зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, зокрема, сімейні фермерські господарства;

відповідають іншим умовам програми.

Погоджені заявники, які обробляють від 5 до 20 гектарів землі (власна та орендована), отримають по 1,0 тонні добрива, а ті, хто обробляють від 20 до 500 га - по 2,0 тонни. Пріоритетність в отриманні добрив матимуть господарства, власницями або заявниками яких є жінки (згідно з інформацією в системі ДАР).

Видача добрив планується на листопад-грудень 2023 року.


 

Урядові грантові програми

Баштанська районна військова адміністрація інформує жителів про Урядову грантову програму для розвитку тепличного господарства - грант до 7 млн грн та грантову програму для розвитку садівництва - грант до 10 млн грн.

 

Детальніше інформації в інфографіці.