Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Новини 2023 року

Про реєстрацію тварин

 З метою отримання у 2023 році фінансової підтримки фермерськими господарствами та іншими виробниками сільськогосподарської продукції за спеціальною бюджетною дотацією за утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності, звертаємо увагу на необхідність актуалізування даних щодо кількості наявного поголів’я та тих, які вибули зі стада з тих чи інших причин через Єдиний державний реєстр тварин.

Єдиний державний реєстр тварин – це електронна база даних про ідентифікованих сільськогосподарських тварин (велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози), їх власників, господарства, переміщення, забій, утилізацію, загибель, падіж таких тварин, до якої зобов’язані подавати інформацію юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з:

розведення та утримання тварин;

забою та утилізації тварин;

продажу тварин, надання послуг зі штучного осіменіння та організації виставок тварин.

Адміністратором Реєстру тварин є Держпродспоживслужба. Комплекс робіт з реєстрації та ідентифікації тварин виконує державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», що належить до сфери управління Держпродспоживслужби. Для реєстрації даних про ідентифіковану тварину та господарство в Реєстрі тварин суб’єктам господарювання потрібно звертатися за місцем реєстрації:

фізичним особам – в державну установу ветеринарної медицини https://dpss.gov.ua/sluzhba/ustanovitapidpriyemstvaderzhprodspozhivsluzhbi;

юридичним особам – до філії ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» https://www.agro-id.gov.ua/kontakti/fili%d1%97.

Окрім цього, ознайомитися з інформацією всім зацікавленим особам району для забезпечення умов порядку отримання фінансової підтримки через Державний аграрний реєстр можна за посиланням: https://www.dar.gov.ua.

 


 

 

 

З сьогоднішнього дня скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує транзитом через Республіку Польща до польських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи до інших країн.

Що зміниться для автоперевізників

Cпрощена процедура діятиме у всіх пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, які працюють на пропуск вантажного транспорту.

В пункті пропуску представник Державної митної служби України проставлятиме в накладній CMR додаткову печатку у графі 2, у разі якщо такий вантаж слідує транзитом до польських портів чи інших країн.

Необхідність проставлення до даткової печатки визначається представником Державної митної служби України відповідно до переліку товарів (кодів) та одержувача зазначеного в накладній CMR.

Перевізник має пред’являти інспекторам митниці Республіки Польща міжнародну накладну CMR з додатковою печаткою.

Важливо! Якщо в графі 2 накладної CMR буде відсутня додаткова печатка, а товар підпадає під перелік товарів (кодів та слідує транзитом через Республіку Польща, польська сторона залишає за собою право повернути таку вантажівку на територію України.

Також, на польській стороні, вантажівки з транзитним товаром після прикордонного і митного контролю будуть опломбовуватись.

Що зміниться для залізничних перевезень

У разі, якщо в залізничній накладній (SMGS, або CIM, або CIM/SMGS) буде вказано отримувача, що знаходиться у порту Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи в інших країнах членах Європейського Союзу,-товар не буде підпадати під ветеринарний контроль зі сторони Республіки Польща.

У разі, якщо товар слідує транзитом через Республіку Польщу, але в накладній зазначено отримувача, який здійснює перевантаження на території Республіки Польща з вагонів українського стандарту у європейські, застосування спрощеної процедури можливе при пред’явленні договору (або іншого документу) з європейським перевізником, що засвідчує, що цей вантаж їде транзитом у польські порти чи у інші країни.

Додаткового опломбування вагонів не передбачено. Опломбування вагону, як і раніше, здійснюється відповідно до наявних технічних вимог та умов пломбування.

Поряд з цим, інформуємо, що останніми тижнями проходження експорту українських зернових на кордоні з Республікою Польща було сповільнено через посилення ветеринарного контролю.


 

Інформуємо, що з 17 по 31 березня 2023 року в системі Державний аграрний реєстр триватиме прийом заявок від малих агровиробників на отримання насіння кукурудзи бренду DEKALB.

Проєкт реалізується Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та компанії «Байєр» у межах ініціативи USAID AGRI-Україна.

Заявку можуть подати агровиробники, які:

зареєстровані як юридичні особи, або фізичні особи-підприємці, в тому числі сімейні фермерські господарства;

не є отримувачами підтримки за програмою «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) добрив та насіння соняшника»;

мають загальну площу земельних ділянок у власності та/або в оренді від 5 до 500 га;

станом на дату подання заявки фактично не перебувають та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території України (АР Крим та м. Севастополь) або на територіях, які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), або на територіях, на яких ведуться бойові дії відповідно до списку, затвердженого Мінреінтеграції (Наказ від 22 грудня 2022 року №309 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією»);

не провадять господарську діяльність на території Російської Федерації та Республіки Білорусь;

не віднесені до юридичних або фізичних осіб-підприємців, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції»;

не віднесені до юридичних або фізичних осіб-підприємців, щодо яких порушено справи про банкрутство та/або яких визнано банкрутами, та/або які перебувають на стадії ліквідації. Не віднесені до юридичних або фізичних осіб-підприємців, щодо яких є рішення суду, яке набрало законної сили, про притягнення до кримінальної відповідальності за корупційне правопорушення.

Зацікавленим агровиробникам необхідно подати заявку в ДАР на участь у програмі «Отримання від Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) насіння кукурудзи бренду DEKALB». 

Реєстрація у ДАР за посиланням: https://www.dar.gov.ua/cards-useful/yak-zareyestruvatysia.


 

Баштанська районна військова адміністрація інформує, що продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) за фінансової підтримки Уряду Японії, розпочала збір заявок через Державний аграрний реєстр на отримання насіння кукурудзи та соняшника для підтримки малих фермерських господарств та інших сільськогосподарських виробників під час весняної посівної кампанії 2023 року з прифронтових областей.

У межах цієї програми насіння буде розподілено у дев'яти постраждалих від війни областях України, зокрема і в Миколаївській.

Кожен отримувач допомоги може отримати достатню кількість насіння кукурудзи або соняшнику для обробки 10 гектарів землі. Ця допомога спрямована на підтримку сільськогосподарського виробництва, що має вирішальне значення для забезпечення продовольчої безпеки та харчування сільського населення.

Програма орієнтовна на юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які мають зареєстровані сільськогосподарські угіддя площею від 10 до 200 гектарів та ведуть свою діяльність в області.

Крім цього, звертаємо Вашу увагу на те, що участь у цій програмі залежить від своєчасної доступності насіння від місцевих постачальників. Подання заявки за цією програмою не гарантує, що допомога буде надана.

Кінцевий термін подання заявки – 12 квітня 2023 року.


 

Баштанська районна військова адміністрація повідомляє, що у кабінеті аграрія Державного аграрного реєстру додано новий розділ Фермерське господарство, де представник ФГ юридичної особи або ФОП - засновник сімейного фермерського господарства може відправити заявку на приєднання до кабінету ФГ земельних ділянок від громадян України членів або засновників фермерського господарства.

Поряд з цим, новий функціонал дозволить ФГ отримувати через Державний аграрний реєстр допомогу на усі землі у складі ФГ, зокрема ті, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві власності, користування.

Більш детальну інформацію щодо змін в ДАРі Ви зможете отримати за посиланням на сайт Мінагрополітики http://surl.li/jfdwo.


 

Баштанська районна військова адміністрація повідомляє, що Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з метою підвищення обізнаності громадян щодо небезпечності сказу для тварин та людей, а також інформування стосовно профілактики сказу - здійснення щорічної вакцинації домашніх тварин Держпродспоживслужбою розроблено матеріали для інформаційної кампанії «Щорічне щеплення домашніх тварин - дієвий засіб профілактики сказу», які доступні для ознайомлення за посиланням: https://bit.ly/3P3B9M0

Також за цим посиланням доступний перелік установ для здійснення вакцинації тварин проти сказу із застосуванням безкоштовної вакцини.

Просимо сприяти поширенню інформації серед населення громад.


 

Баштанська районна військова адміністрація повідомляє, що розпорядженням начальника Миколаївської обласної військової адміністрації від 12.06.2023 № 232-р затверджено Порядок використання коштів для надання фінансової підтримки суб’єктам малого та середнього підприємництва в Миколаївській області.

Порядок визначає механізм та умови використання коштів для надання фінансової підтримки суб’єктам підприємництва в Миколаївській області.

З метою залучення максимальної кількості суб’єктів малого та середнього підприємництва району до надання фінансової підтримки розміщуємо коротку презентацію Порядку.


 

Баштанська районна військова надає інформацію, отриману від філії «Баштанське лісове господарство» ДП «Ліси України» щодо місць продажу дров та контактні дані осіб, уповноважених здійснювати їх реалізацію

База Новобузького лісництва (лісничий Цупра Сергій Володимирович, 0968487658)

База Привільненського лісництва (лісничий Роговський Валерій Володимирович, 0961077419)

База Христофорівського лісництва (лісничий Новицький Валерій Ярославович, 0678479136)

База Володимирівського лісництва (В.о. лісничого, Пшеничний Віктор Іванович, 0976044164)

База Лісового господарства (лісничий Зізганова Лариса Федорівна, 0973954343)


 

Агенція оборонних закупівель проводить анкетування виробників продовольства, щоб запровадити максимально ефективну систему закупівель продовольства для потреб оборони.

Для досягнення цієї мети потрібно зібрати максимально можливий зворотній зв’язок від виробників продовольства.

Анкети для заповнення за посиланням:

- свинина https://forms.office.com/e/bjqe0Tv7pK термін до 19 грудня 2023 року;

- яловичина/телятина https://forms.office.com/e/DkCN91hdHn термін до 19 грудня 2023 року;

- крупи https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=wuoPQxI4Rkm-g6n_eIxOI7b691MTcFKuG8eSPa0alJUNFo0N0M1UExO-MTAySkEwOVdORkdQMTBFOC4u термін до 20 грудня 2023 року;

- овочева консервація https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=wuoPQxI4Rkm-g6n_eIxOI7b691MTcFKuG8eSPa0alJU-M1o5UE5aWVhTSk1LTUlPSDVXNkxOMDhJQi4u термін до 21 грудня 2023 року;

- риба заморожена та охолоджена https://forms.office.com/e/nBfKLzmFkZ термін до 21 грудня 2023 року;

- м’ясо курки https://forms.office.com/e/3dWSQbUzWM термін до 21 грудня 2023 року;

- м’ясо індика https://forms.office.com/e/6SCRK59rBZ термін до 21 грудня 2023 року;

- м’ясо качки https://forms.office.com/e/sH91SuCAQJ термін до 21 грудня 2023 року;

- м’ясо кролика https://forms.office.com/e/kPKueuidR8 термін до 21 грудня 2023 року.