Всесвітня продовольча програма ООН у рамках проєкту «АгроХаб» повідомляє про продовження терміну подачі заявок на участь у програмі підтримки малих та середніх агровиробників для вирощування гороху - до 18 березня 2026.
12/02/2026
Посівна кампанія 2025 року проходила в складних умовах: спочатку – надмірна волога, яка не дозволила вчасно вийти в поле, згодом – різке зниження температур і стійкі морози.
Саме тому частина господарств не змогла виконати посів гороху у листопаді–грудні, попри готовність техніки, наявне насіння та сформовані плани. З огляду на це, програма «Гороховий драйв ІІ» враховує можливість сівби гороху в лютому – на початку березня, відповідно до фактичних агрокліматичних умов сезону в нашому регіоні.
Навіщо вирощувати горох?
адаптація до змін клімату;
покращення структури та родючості ґрунту;
зменшення ризиків, пов’язаних із літніми посухами;
гнучке планування посівної кампанії та стабільність виробництва.
Умови участі
площа господарства — до 500 га;
статус — юридична особа або ФОП;
реєстрація в одній з громад:
Баштанський район (Миколаївська обл.) — усі громади
Миколаївський район (Миколаївська обл.) — Воскресенська, Первомайська, Шевченківська, Галіцинівська
Бериславський район (Херсонська обл.) — Великоолександрівська, Високопільська, Калинівська, Кочубеївська, Чорнобаївська
Розмір підтримки
2000 грн за гектар гороху, посіяного під урожай 2026 року.
Обов’язкові документи
витяг із системи ДАР;
для юридичних осіб – форми 4-сг та 29-сг;
для всіх учасників – Акт обстеження, що підтверджує обсяги посіву гороху під врожай 2026 року.
Оновлені терміни
Прийом заявок: до 18 березня 2026 року
Розгляд заявок: до 28 березня 2026 року
Виплати: квітень 2026 року
Будь ласка, перед заповненням заявки оновіть шаблон шляхом перезавантаження сторінки.
Учасники програми, які подали заявки до 18 січня, будуть розглянуті та отримають виплати відповідно до умов першої частини програми як і зазначалось.
У разі питань звертайтесь до спеціалістів АгроХабу:
Костянтин — +38 067 390 52 30
Микола — +38 097 270 28 00
Всі новини →