Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Новини 2023 року

  Лист Міністерство освіти і науки України від 24.01.2023 №386/05-35/2-23 "Про розрахунок обсягу освітньої субвенції на 2023 рік" (в доповнення до листа від 10.01.2023 № 1/385-23)
Формат: PDF | Добавлен: 27/01/2023 11:35:27
262Kb Скачать скачать

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома лист Міністерства фінансів України № 07010-07-6/2501 від 27.01.203 "Про виплату заробітної плати педагогічним та іншим працівникам закладів освіти у 2023 році".

 

store/files/file/№457(1).pdf

 

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації надає  роз'яснення від експертів Програма DOBRE - Оцінка ефективності бюджетних програм місцевого бюджету під час воєнного стану Завантажуйте за лінком та використовуйте:  decentralization.gov.ua/news/16084 

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує .
 
Мінфін у січні перерахував з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів
Детальніше можна ознайомитися за лінком :decentralization.gov.ua/news/16090

 

 

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома інформацію про фінансування державного бюджету України з початку повномасштабної війни. 

Детальніше можна ознайомитися за лінком: mof.gov.ua/uk/news/ukraines_state_budget_financing_since_the_beginning_of_the_full-scale_war-3435

 

 

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома аналіз виконання місцевих бюджетів за 2022 рік від експерта Проєкту «Підтримка децентралізації в Україні»

Детальніше можна ознайомитися за лінком:  decentralization.gov.ua/news/16105

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує, що  Мінфін у лютому забезпечив перерахування з держбюджету 10,8 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів

 
 Детальніше можна ознайомитися за лінком: 
mof.gov.ua/uk/news/minfin_u_liutomu_zabezpechiv_pererakhuvannia_z_derzhbiudzhetu_108_mlrd_grn_transfertiv_do_mistsevikh_biudzhetiv-3872

 

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує!
 
Уряд розподілив 10,2 млрд грн додаткової дотації для покриття втрат місцевих бюджетів
Детальніше можна ознайомитися за лінком: decentralization.gov.ua/news/16233

 

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує


Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС
 
Детальніше можна ознайомитися за лінком:
https://www.mof.gov.ua/uk/news/ukraine_received_eur_15_billion_of_eu_macro-financial_assistance-3897

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує:

Уряд розширив перелік пріоритетних видатків та визначив особливості підписання та подання бюджетних документів в умовах воєнного стану
 
Детальніше можна ознайомитися за лінком: 
mof.gov.ua/uk/news/minfin_uriad_rozshiriv_perelik_prioritetnikh_vidatkiv_ta_viznachiv_osoblivosti_pidpisannia_ta_podannia_biudzhetnikh_dokumentiv_v_umovakh_voiennogo_stanu-3887

 

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує: 

Міністер фінансів України Сергій Марченко взяв участь у заході, присвяченому відкриттю німецької Національної платформи з відбудови України, що організована Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Метою даного заходу є обговорення потенційного внеску Німеччини у післявоєнну  відбудову України, а також розгляд варіантів можливої співпраці в рамках Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України. 

“Ми налаштовані на те, щоб створити комфортні умови для залучення приватних інвестицій і структурувати їх найкращим чином. Йдеться не про одне просте рішення, а про створення “здорового” середовища в Україні, аби міжнародний бізнес хотів інвестувати. Ми маємо почати відновлення України вже зараз. Для цього потрібна максимальна синхронізація допомоги від усіх партнерів. Ми розраховуємо на активну участь у цьому процесі міжнародної спільноти, зокрема, Німеччини”, – зазначив Сергій Марченко.

 

Деталі: bit.ly/3lKLU9B

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує

 29.03.2023 до державного бюджету України надійшли грантові кошти у розмірі 1 млрд 253 млн доларів США. 

Кошти надані Сполученими Штатами Америки через Цільовий фонд Світового банку, у рамках четвертого додаткового фінансування для Проекту «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE).

Грантове фінансування буде спрямовано на забезпечення часткового відшкодування видатків Держбюджету зокрема на пенсійні виплати, підтримку окремих програм державної соціальної допомоги (допомоги для ВПО), забезпечення оплати праці працівників державних органів, співробітників ДСНС та працівників ЗВО.

bit.ly/3lMFMhk

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує!

 
02.04.2023 Міністр фінансів України Сергій Марченко зустрівся з Першим заступником прем'єр-міністра та Міністром фінансів Нідерландів Сігрід Кааг.
 
Сторони обговорили стан фінансової системи України, співпрацю з Міжнародним Валютним Фондом, повоєнне відновлення та відбудову, посилення санкцій проти рф.
 
“Вдячний Уряду та народу Нідерландів за вагому фінансову, військову та гуманітарну підтримку. Це дуже важливо для нас у боротьбі за перемогу над агресором”, — зазначив Сергій Марченко.
 
Міністр фінансів України окреслив стан економіки після більше, ніж року повномасштабної війни. А також розповів про інструменти фінансування дефіциту державного бюджету у 2023 році.
 
Детальніше: https://bit.ly/40Yd38d

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує.

 З моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» суб’єкти підприємництва отримали від уповноважених банків 59 035 кредитів на загальну суму 186,81 млрд гривень.

За минулий тиждень у межах Програми видано 114 пільгових кредитів на загальну суму 0,71 млрд гривень.

За період дії воєнного стану в Україні у рамках державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» укладено 24 213 кредитних договорів на загальну суму 97,19 млрд гривень.

Деталі: bit.ly/41gqpgc

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує.

У березні 2023 року (станом на 01.04.2023) Уряд України згідно з бюджетним законодавством забезпечив перерахування міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам в обсязі 17,5 млрд грн, що становить 84% від передбачених розписом асигнувань, зокрема:
 
- базову дотацію перераховано в сумі 2,4 млрд грн, або 100 % до розпису асигнувань;
 
- освітню субвенцію перераховано в сумі 6,8 млрд грн, або 100 % до розпису.
 
Залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ за загальним і спеціальним фондами за січень - березень 2023 року збільшились на  34 млрд грн і станом на 01.04.2023 становлять 149,4 млрд гривень.
 
За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість забезпечувати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.
 
Деталі: bit.ly/3zNGsGt
 
 
Верховна Рада України сьогодні в цілому прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від cплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно»
 
https://itd.rada.gov.ua/billinfo/Bills/Card/40183
 
 Фізичних осіб у 2023 році звільнено від сплати земельного податку на територіях, де завершені бойові дії чи окупація відповідної території. Запроваджено механізм надання пільг для зруйнованої нерухомості чи такої, що потребує капітального ремонту. 
 
 Розлого про податкові новації від експертів Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України (Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні»
decentralization.gov.ua/news/16384

 Верховна Рада України прийняла за основу зміни до механізму використання коштів ДФРР у 2023 році

 Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» щодо використання коштів державного фонду регіонального розвитку (реєстр. № 9165 від 31.03.2023) 
 
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41668
 
 Для зручності сприйняття — порівняльна таблиця:

 

 До уваги учасників бюджетного процесу!

 
Зміни до Порядку обміну інформації між Міністерством фінансів України та учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні.
 

  

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує.

Розширено напрямки використання коштів місцевих запозичень в умовах воєнного стану

 
 Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо використання коштів з рахунків на підтримку України» (реєстр.№ 8433 від 07.02.2023)
 
https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/41332
 
 Зміни передбачають, що у період дії воєнного стану в Україні місцеві запозичення від міжнародних фінансових організацій можуть спрямовуватися на поточні видатки місцевих бюджетів та надання фінансової підтримки комунальним підприємствам для погашення ними кредитів, залучених у міжнародних фінансових організаціях у попередні періоди під місцеві гарантії, якщо таке цільове призначення передбачено умовами кредитних угод з міжнародними фінансовими організаціями, як виняток з положень частини першої статті 72 і частини першої статті 74 Бюджетного кодексу України.
 
За матеріалами Асоціація міст України
 
https://auc.org.ua/novyna/rozshyreno-napryamky-vykorystannya-koshtiv-miscevyh-zapozychen-v-umovah-voyennogo-stanu

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації інформує.

 
Розширено перелік пріоритетних видатків бюджету за черговістю здійснення платежів органами Казначейства
 
 18 квітня 2023 року Уряд прийняв постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».
 
Прийнята постанова надасть можливість своєчасно здійснювати платежі на відновлення пошкоджених або знищених внаслідок збройної агресії об’єктів, що забезпечують життєдіяльність територіальних громад.
 
За матеріалами Міністерства фінансів України
https://mof.gov.ua/uk/news/uriad_rozshiriv_perelik_prioritetnikh_vidatkiv_dlia_zabezpechennia_funktsionuvannia_mistsevikh_gromad-3965

 

Отримайте можливість розпочати кар’єру в Міністерстві фінансів України
25 квітня об 11.00 запрошуємо на онлайн захід «День відкритих дверей у Міністерстві фінансів України», під час якого ви зможете отримати інформацію щодо потенційного працевлаштування, відповіді на будь-які запитання та послухати живі кейси від наших спікерів.
Ви дізнаєтесь про :

 

актуальні вакансії та процес проходження відбору;

внутрішні процеси та систему роботи Мінфіну;

можливості кар’єрного зростання у своєму напрямі: умови, специфіку, бонуси тощо;

а також розповімо про культуру тімбілдінгу та організацію цікавих заходів для співробітників.

 

Ви отримаєте покрокову інструкцію щодо всіх етапів проходження на нову посаду та інформацію про всі необхідні документи.

 

Про всі деталі вам із задоволенням розкажуть наші спікери:

 

Дмитро СИВОКОНЬ

директор Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку

 

Геннадій КИЗИМЕНКО

заступник директора Департаменту роботи з персоналом та організаційного розвитку - начальник відділу персоналу

 

Олена ЗУБЧЕНКО

директор Департаменту фінансової політики

 

Дмитро МАНЦУРОВ

начальник Управління європейської та євроатлантичної інтеграції

 

Людмила ПАЛАМАР

директор Департаменту міжнародного оподаткування

 

Запрошуємо долучитися до заходу! Бо ми також підготували цікаву вікторину та приємний бонус для найактивніших учасників

 

Реєструйтесь за посиланням:  https://bit.ly/40kUvOx

 

 

 

ДО УВАГИ БУХГАЛТЕРСЬКИХ СЛУЖБ!

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Програма DOBRE) запрошує

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:

 
Міністерством фінансів України розроблено проект Типового переліку результативних показників бюджетних програм місцевих бюджетів у галузі «Державне управління» відповідно до Плану заходів з реалізації Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2022-2025 роки, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1805-р «Про схвалення Стратегії реформування системи управління державними фінансами на 2022-2025 роки та плану заходів з її реалізації», у частині удосконалення системи результативних показників програм місцевих бюджетів.
 

 

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:

 
 Запроваджені нововведення в оплаті праці працівників державних органів та органів місцевого самоврядування під час воєнного стану
 
 Відповідна постанова Кабінету Міністрів України прийнята 25 квітня 2023 р. за № 391.
 
Центральним і місцевим органам виконавчої влади разом з іншими державними органами та Міністерством фінансів доручено забезпечити визначення джерел покриття видатків для реалізації цієї постанови.
 
 Органам місцевого самоврядування рекомендовано застосувати відповідні положення цієї  постанови.

За матеріалами 
 
https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-oplaty-pratsi-pratsivnykiv-derzhavnyk-a391

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:

 
Уряд України схвалив звіт про виконання Державного бюджету України 2022
 
Завдяки щоденній наполегливій роботі всіх гілок влади на міжнародній арені вдалося отримати суттєву фінансову допомогу як у вигляді грантів, так і у вигляді кредитів, що дозволило збалансувати бюджет країни та закінчити 2022 рік з більш оптимістичними результатами, ніж передбачалося.
Доходи державного бюджету становили 1 трлн 787,7 млрд гривень, видатки  сягнули 2 трлн 706 млрд гривень.
 
За посиланням:  mof.gov.ua

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє: 

​​Наповнення бюджетів усіх рівнів у розрізі галузей економіки за січень – березень 2023 року 

 За січень – березень 2023 року найбільшу частку в сплаті податків, зборів та платежів (збір) до Зведеного бюджету України складає сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:

«Оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів i мотоциклів» – 17,9 % від загального збору до Зведеного бюджету України;

 «Переробна промисловість» – 16,4 %;

«Державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування» – 14,4 %;

 «Добувна промисловість i розроблення кар’єрів» – 10,4 %.

Детальніше читайте тут  https://bit.ly/40EKFY3

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє! 

 Збільшено відсоток можливого залучення з місцевих бюджетів коштів на фінансування місцевих державних адміністрацій.
 
 Відповідна постанова Уряду прийнята 25 квітня 2023 р. за № 392.
 Установлено, що в умовах воєнного стану місцеві державні адміністрації, працівники яких безпосередньо виконують обов’язки та завдання на територіях, де ведуться активні бойові дії, згідно з переліком, затвердженим Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, можуть отримувати додаткові кошти з місцевих бюджетів на оплату праці працівників для здійснення ними делегованих відповідно до закону повноважень органів місцевого самоврядування до

 

Фінансовий відділ Баштанської районної державної адміністрації повідомляє: 
 

Комітет з міжнародної торгівлі Європейського парламенту схвалив продовження ще на один рік скасування дії ввізних мит ЄС на український експорт

 

 Більш детальніше можна ознайомитись тут: 

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє  для  БУХГАЛТЕРСЬКИХ СЛУЖБ! 

 Внесені зміни до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі.
 
 Зміни внесені наказами Міністерства фінансів України:
 
 від 30 березня 2023 року № 162 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку в державному секторі», зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 17.04.2023 за № 629/39685. 
 
Додаток до наказу за посиланням surl.li/gsmwp
 
 від 21 квітня 2023 року № 197 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 30 березня 2023 року № 162», зареєстрованому у Міністерстві юстиції України 26 квітня 2023 року за № 679/39735.
 
 

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить 

 ДО ВІДОМА ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
 
 Платник податків (фізична особа) в особистому кабінеті (Е-Кабінет) може сплатити податки, скориставшись однією із запропонованих платіжних систем.
 
 Презентаційні матеріали щодо сплати податків платником (фізичною особою) в Електронному кабінеті
 

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:

 

2 травня 2023 року Всеукраїнська асоціація ОТГ разом із швейцарсько-українським проєктом DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» проведе вебінар на тему «Залучення та використання бюджетних та донорських фінансових ресурсів на підтримку та відновлення закладів освіти».


Щоб подолати наслідки війни, громади потребують значних ресурсів для їх вирішення. І перед цією проблемою ОМС не наодинці – підтримку щодо відновлення роботи закладів освіти надає держава, а також з перших днів повномасштабної війни на виклики оперативно реагує громадянське суспільство у співпраці з міжнародними гуманітарними організаціями.

Зокрема на вебінарі розкажуть про:

  • особливості використання бюджетних коштів для фінансування закладів освіти в умовах воєнного стану, актуальні програми державного бюджету, які можуть бути спрямовані на відновлення закладів освіти;
  • взаємодію з міжнародними гуманітарними організаціями та агентствами ООН;
  • грантові можливості для залучення фінансування для підтримки систем формальної і неформальної освіти.

Дата і час: 2 травня 2023 року, 14:00.

Реєстраційна форма : https://forms.gle/mPgcpJyySojryPXn8         

Важливо! Реєстрація на вебінар є обов'язковою. Вказуйте коректну електронну адресу, адже посилання буде надіслано напередодні заходу саме на цю адресу. Просимо також перевіряти розділи «Спам» та «Реклама», адже іноді листи потрапляють саме туди. Посилання проєкт зазвичай надсилає за годину до проведення.

 

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації надсилає:

 

​​#дайджестМінфіну

 

Дайджест новин Міністерства фінансів

 

Україна отримала 1,5 млрд євро у рамках масштабної макрофінансової допомоги від ЄС (читати далі: https://bit.ly/41Jeubp)

 

Україна отримала 1,25 млрд доларів США від Сполучених Штатів Америки через Цільовий фонд Світового банку (читати далі: https://bit.ly/3AzRzTE)

 

Уряд затвердив річний звіт АТ КБ «ПриватБанк» (читати далі: https://bit.ly/3LhL1hp)

 

Україна разом з іншими членами MONEYVAL зобов’язалися посилити боротьбу з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму (читати далі: https://bit.ly/40NG1Hp)

 

З моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» суб’єкти підприємництва отримали від уповноважених банків 60 756 кредитів на загальну суму 193,68 млрд гривень

Деталі та інфографіка за посиланням: https://bit.ly/3AELKECІнтерв’ю Міністра фінансів України Сергія Марченка для телеканалу “Рада”. 

Теми розмови: 

- Фінансові потреби України для швидкого відновлення та реконструкції у 2023 році;

- Головні напрями використання коштів донорів для відновлення;

- Довіра міжнародних партнерів, як основа надійної співпраці. Механізми звітування перед нашими партнерами;

- Сфери з високою доданою вартістю, як пріоритет для інвестицій в Україну;

- Необхідність посилення санкційного тиску проти рф, а також країн, які допомагають агресору обходити санкції

Повне інтерв’ю за посиланням у першому коментарі: https://youtu.be/jBr3hezAjcs

 

Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації повідомляє:
 ДПС України опублікувала на своєму офіційному сайті два калькулятори:
 
1) Калькулятор з податку на нерухоме майно (для фізичних осіб): https://tax.gov.ua/calculator/realty
 
2) Калькулятор плати за землю з фізичних осіб: https://tax.gov.ua/calculator/land

 

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:
 Затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання шкільних автобусів та здійснено розподіл обсягу субвенції між регіонами.
 
 Відповідна постанова Уряду прийнята
28 квітня 2023 р. за № 418.
 
 Субвенція спрямовується на придбання шкільних автобусів, зокрема спеціально обладнаних для перевезення маломобільних груп населення.
 
Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування.
 
Обов’язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням.

 

Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації повідомляє:
 Затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти та здійснено розподіл обсягу субвенції між регіонами.
 
 Відповідна постанова Уряду прийнята 28 квітня 2023 р. за № 419.
 
 Субвенція спрямовується виключно на реалізацію проектів, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом захисних споруд цивільного захисту у закладах загальної середньої освіти (зокрема виготовлення проектної (проектно-кошторисної) документації у разі її відсутності) відповідно до вимог ДБН В. 2. 2. 5—97 «Захисні споруди цивільного захисту», Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту, виключення таких споруд із фонду та ведення його обліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 138 та наказу МВС від 9 липня 2018 р. № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту».
 
 Субвенція спрямовується на реалізацію проектів у разі дотримання умов.
 
Використання субвенції здійснюється на засадах співфінансування
 
 Обов’язковою умовою фінансування за рахунок субвенції є попереднє спрямування коштів місцевих бюджетів за цільовим призначенням у частині співфінансування.

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:
 Внесено зміни до вимог формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану
 
 Відповідна постанова Уряду прийнята  28 квітня 2023 р. за № 399.
 
  Для обласних та районних військових адміністрацій скасовані норми щодо: 
 
 управління коштами місцевих бюджетів без оприлюднення нормативно-правових актів та інших документів, які застосовуються під час бюджетного процесу;
 
 можливості не укладення договорів при передачі коштів у вигляді міжбюджетного трансферту до відповідного місцевого бюджету.

 

Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:

​​U-LEAD запрошує до участі у новій навчальній програмі «Кроки для спеціалістів. План бюджетної стабілізації» 

 

Ця програма про: 

 

невідкладне реагування та стабілізацію бюджетної спроможності; 

формування планів заходів з ефективного використання ресурсів та раціонального витрачання бюджетних коштів; 

залучення додаткових джерел; 

оцінку рівня впливу зовнішніх та внутрішніх факторів та виявлення можливих резервів.   

 

Для кого? 

 

Для обраних шляхом відкритого відбору 100 посадових осіб місцевих фінансових органів територіальних громад. 

 

Тривалість – 6 тижнів, початок 1 червня. 

 

Дізнатися більше про навчання і зареєструватися можна за посиланням: https://decentralization.gov.ua/news/16510

 

 

СУПЕР новина!

 

Сьогодні Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№6504 від 05.01.2022). 

 

Як повідомлялося, основними новелами законопроекту є: 

 

-Захист працівників та гарантований нижній показник зарплати. 

-Прозора процедура конкурсного відбору. 

-Прозоре кар'єрне зростанні та робота основана на KPi. 

-Деполітизація процесів управління. 

-Прозорість та обов'язок оприлюднення премій.

 

Більше: https://decentralization.gov.ua/news/16515

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома!

 Роз’яснення Міністерства фінансів України щодо суб'єктів підписання договорів на передачу міжбюджетних трансфертів в умовах правового режиму воєнного стану.

 

Залишки окремих субвенцій з державного бюджету минулих років, збережених на рахунках місцевих бюджетів станом на 01.01.2023, можуть використовуватись у 2023 році на:
 
 заходи територіальної оборони, 
 задоволення продовольчих потреб цивільного населення, 
 
 евакуацію/вивезення переміщення цивільного населення із місцевості, де ведуться бойові дії, та небезпечних територій у безпечні місця, зокрема на оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів,
 
 облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання/перебування, 
 
оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану.
 
 Відповідні зміни внесені до пункту 22-2 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України (Закон України "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України" від 11 квітня 2023 року № 3035-ІХ) zakon.rada.gov.ua/laws/show/3035-IX#Text
 
 Мова йде про залишки субвенцій з державного бюждету 2020-2021 років, які відповідно до пункту 11 розділу "Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів для здійснення відповідних витрат у 2023 році з урахуванням їх цільового призначення, зокрема за кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету:
 
2311700 (субвенція на закупівлю опорними закладами охорони здоров’я послуг щодо проектування та встановлення кисневих станцій);
 
2411030 (субвенція на компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження); 
 
 2511240 (субвенція на створення служб підтримки осіб, які постраждали від насильства);
 
 2761230 (субвенція на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій територіальних громад);
 
 2911050 (субвенція на розвиток мережі ЦНАПів);
 
 2911060 (субвенція на забезпечення доступу до Інтернету в сільській місцевості);
 
 3121120 (субвенція на закупівлю нових трамваїв для мм.Дніпра та Кривого Рогу);
 
 3411220 (субвенція на розвиток спортивної інфраструктури);
 
3511100 (субвенція на інфраструктурні проекти та об’єкти соціально-культурної сфери);
 
3511210 (субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій) 
 
 3131310 (субвенція на будівництво мостового переходу через р. Південний Буг між с. Богданівка Доманівського та смт. Костянтинівка Арбузинського районів Миколаївської області).
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома:

Про розробку нового функціоналу в програмному забезпеченні ІПК "Місцевий бюджет" щодо формування порівняльної таблиці при внесенні змін до паспорта бюджетної програми, відповідно до п.1.12 «ПРАВИЛА складання паспортів бюджетних програм місцевих бюджетів та звітів про їх виконання», затверджених наказом Міністерства фінансів України від 26.08.2014 № 836, у разі внесення змін до паспорта бюджетної програми головні розпорядники повинні подати до фінансових органів порівняльну таблицю з поясненнями щодо відмінностей інформації та показників проекту паспорта у новій редакції порівняно з затвердженим
Зазначений функціонал буде доступний у найближчому оновленні програмного забезпечення. Після завершення процесу тестування функціоналу порівняльна таблиця буде також подаватися у форматі PDF разом з паспортом до ІАС "LOGICA".
 
 

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:

 
 Уряд затвердив другий етап розподілу додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією Російської Федерації, обсягом 3,1 млрд гривень.
 
 Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України прийняте 05 травня 2023 р. за № 408-р. 
 
Нагадаємо, перший етап розподілу додаткової дотації у сумі 10,2 млрд грн для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування було затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.03.2023 № 209-р.
 
* В подальшому розподіл додаткової дотації здійснюватиметься між місцевими бюджетами щокварталу з урахуванням фактичних надходжень до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб.
 

 

Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації доводить до відома:
11 травня, о 14.00, Міністерство фінансів України, Державна митна служба України та EU4PFM проводить дистанційний семінар «Особливості поєднання та практичні аспекти застосування митних спрощень, передбачених Конвенцією про процедуру спільного транзиту та Митним кодексом України».
 
До участі запрошуються всі бажаючі.
Реєстрація не обов’язкова, але ті, хто заповнять реєстраційну форму, мають можливість поставити під час реєстрації запитання та отримати на них відповіді першочергово під час семінару.
 
Серед спікерів фахівці Мінфіну і Держмитслужби, експерти Програми ЄС з підтримки управління державними  фінансами в Україні (EU4PFM) та Reform Support Team at Ministry of Finance of Ukraine.
 
Семінар присвячено функціонуванню системи митних спрощень, запровадженої в Україні після вступу України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS), а також змін до Митного кодексу, пов’язаних із програмою АЕО. Йтиметься про те, як на практиці взаємодіють ці спрощення та як визначити найбільш вигідну для підприємства комбінацію спрощень.
 
Online-трансляцію можна буде подивитися за на Facebook-сторінці EU Public Finance Management Support Programme for Ukraine
Більш детально за лінком:

 

 U-LEAD ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ У НОВІЙ НАВЧАЛЬНІЙ ПРОГРАМІ «КРОКИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ. ПЛАН БЮДЖЕТНОЇ СТАБІЛІЗАЦІЇ»

 
 Для кого ця Навчальна програма?
Для посадових осіб місцевих фінансових органів територіальних громад, серед яких буде обрано 100 учасників шляхом відкритого відбору.
 
Тривалість Навчальної програми.
6 тижнів, онлайн, початок 1 червня.
 
‼️ Учасники, що успішно завершать навчання, отримають сертифікат!
 
 Про що ця Навчальна програма?
Про невідкладне реагування та стабілізацію бюджетної спроможності; формування планів заходів з ефективного використання ресурсів та раціонального витрачання бюджетних коштів; залучення додаткових джерел; оцінку рівня впливу зовнішніх та внутрішніх факторів та виявлення можливих резервів. 
 
 На що ви можете очікувати:
 обізнаність із основними підходами проведення аналізу бюджетних показників у громаді;
 розвинуті уміння і навички здійснення оцінки можливих резервів, розробки заходів ефективного використання ресурсів та раціонального витрачання бюджетних коштів;
 готовність до подолання наслідків зовнішніх факторів та забезпечення фінансової стійкості громади;
 рекомендації з бюджетної стабілізації.
 
 Як зареєструватися на навчання?
Для участі у відборі необхідно заповнити заявку, що додається, та надіслати її на електронну адресу: regops.u-lead@giz.de до 18:00 15 травня 2023 року, вказавши в темі повідомлення «Бюджетна стабілізація_ Назва_громади_Область».
 
‼️ Увага! 10 травня 2023 року о 10:00, відбудеться Захід-презентація, на якому ви зможете дізнатися деталі участі у Навчальній програмі. Посилання додається.  Під час з'єднання просимо вказати відомості про себе у форматі: «Ім’я_Назва_громади_Область».
 
U-LEAD ЗАПРОШУЄ ДО УЧАСТІ У НОВІЙ НАВЧАЛЬНІЙ ПРОГРАМІ «КРОКИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТІВ. ПЛАН БЮДЖЕТНОЇ СТАБІЛІЗАЦІЇ»
 
 Для кого ця Навчальна програма?
Для посадових осіб місцевих фінансових органів територіальних громад, серед яких буде обрано 100 учасників шляхом відкритого відбору.
 
Тривалість Навчальної програми.
6 тижнів, онлайн, початок 1 червня.
 
‼️ Учасники, що успішно завершать навчання, отримають сертифікат!
 
 Про що ця Навчальна програма?
Про невідкладне реагування та стабілізацію бюджетної спроможності; формування планів заходів з ефективного використання ресурсів та раціонального витрачання бюджетних коштів; залучення додаткових джерел; оцінку рівня впливу зовнішніх та внутрішніх факторів та виявлення можливих резервів. 
 
 На що ви можете очікувати:
 обізнаність із основними підходами проведення аналізу бюджетних показників у громаді;
 розвинуті уміння і навички здійснення оцінки можливих резервів, розробки заходів ефективного використання ресурсів та раціонального витрачання бюджетних коштів;
 готовність до подолання наслідків зовнішніх факторів та забезпечення фінансової стійкості громади;
 рекомендації з бюджетної стабілізації.
 
 Як зареєструватися на навчання?
Для участі у відборі необхідно заповнити заявку, що додається, та надіслати її на електронну адресу: regops.u-lead@giz.de до 18:00 15 травня 2023 року, вказавши в темі повідомлення «Бюджетна стабілізація_ Назва_громади_Область».
 
‼️ Увага! 10 травня 2023 року о 10:00, відбудеться Захід-презентація, на якому ви зможете дізнатися деталі участі у Навчальній програмі. Посилання додається.  Під час з'єднання просимо вказати відомості про себе у форматі: «Ім’я_Назва_громади_Область».
Деталі prnt.sc/xn-EfiYy7Afx
          surl.li/gxriy
 
  Заявка кандидата на участь у онлайн навчальній програмі «Кроки для cпеціалістів. План бюджетної стабілізації», що впроваджуватиметься Програмою «U-LEAD з Європою»
Формат: XLSX | Добавлен: 10/05/2023 11:51:46
226Kb Скачать скачать

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома: 

  БУХГАЛТЕРСЬКИХ СЛУЖБ! 
 
 Внесено зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 102 «Консолідована фінансова звітність». 
 
 Зміни внесені наказами Міністерства фінансів України:
 
 від 13.04.2023 № 189 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.04.2023 за №698/39754);
 
 від 04.05.2023 № 230 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.05.2023 за №767/39823).

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома: 

  БУХГАЛТЕРСЬКИХ СЛУЖБ! 
 
 Внесено зміни до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 102 «Консолідована фінансова звітність». 
 
Зміни внесені наказами Міністерства фінансів України:
 
від 13.04.2023 № 189 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 28.04.2023 за №698/39754);
 
 від 04.05.2023 № 230 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.05.2023 за №767/39823).

 

 

 16 травня 2023 року о 14.00  Швейцарсько-український проєкт DECIDE («Децентралізація для розвитку демократичної освіти») спільно з НАДС проведе вебінар на тему:

«Бюджетний процес в умовах воєнного стану. Фінансування освіти та особливості казначейського обслуговування»:
 
 розширення переліку пріоритетних видатків з бюджету;
 
 особливості підписання й подання бюджетних документів в умовах воєнного стану;
 
 новації казначейського обслуговування місцевих бюджетів.
 
 Реєстрація forms.gle/igdDW7dYCvVX44Hk6
 
 
Детальніше за посиланням: decentralization.gov.ua/news/16566

 

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома місцевих фінансових органів. 

 
  Внесено зміни до Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевого бюджету

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації повідомляє:

Про Створення укриттів у закладах освіти: за яких умов школи отримають кошти
 
Хто з громад може отримати фінансування, коли і у якому обсязі - у матеріалі експертки Швейцарсько-український проєкт DECIDE Анни Пуцової: decentralization.gov.ua/news/16568

 

​​ Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністраціії доводить до відома що:
 
Офіс Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України запрошує представників ОМС та військових адміністрацій на Конгресові слухання законопроекту №8056 .
 
Реєстрація триває
Захід відбудеться 16 травня об 11 год
 
Організатор - Офіс Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України у співпраці з Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку так містобудування за підтримки ГО «ДІЙСНО». Інформаційний партнер – портал «Децентралізація».
 
До участі онлайн в Конгресових слуханнях запрошуються представники органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій населених пунктів.
 
Для отримання посилання на підключення до заходу, необхідно до 15 травня зареєструватися ТУТ.
 
Ознайомитися з деталями проекту Закону можна ТУТ.
 
Мета проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення повноважень органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у період дії воєнного стану»:
 
забезпечення соціальних гарантій для посадових осіб місцевого самоврядування у територіальних громадах, в яких утворено військові адміністрації населених пунктів (врегулювання питання сумісництва посади сільського, селищного, міського голови та начальника військової адміністрації населеного пункту);
 
чітке врегулювання питання розмежування випадків здійснення військовими адміністраціями повноважень представницьких і виконавчих органів місцевого самоврядування та сільського, селищного, міського голови, голови районної та обласної ради.

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить  до відома місцевих фінансових органів!

17 травня 2023 року в м.Київ проходитиме

2-й Форум фінансистів муніципалітетів України, який буде присвячено питанням щодо наповнення місцевих бюджетів в умовах воєнного стану.
 
Організатори Форуму: Київський інститут стратегічного аналізу та реформ "КІСАР", Громадська організація "ДЕСПРО", Всеукраїнська асоціація ОТГ.
 
 Спікери Форуму:
 
* Олександр КОРЕНЬ, директор Департаменту політики міжбюджетних  відносин та місцевих бюджетів Міністерства фінансів України
 
* Сергій ШАРШОВ, начальник Управління з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України
 
* Юрій ГАНУЩАК, директор Інституту розвитку територій
 
* Павло КОЗИРЄВ, голова Асоціації малих міст
 
* Яніна КАЗЮК, експерт Центру політико-правових реформ
 
* Зорина ПЕРОЩУК, експерт Всеукраїнської асоціації ОТГ
 
* Юрій БОВА, Тростянецький міський голова
 
* Веніамін СІТОВ, Мереф'янський міський голова
 
* Василь Коваль, Підберезцівський сільський голова
 
 Форум проводитиметься в змішаному онлайн-офлайн форматі у прес-центрі УКМЦ за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 2 («Український дім»).
 
Форум розпочне свою роботу о 13.30 і завершиться о 16.30
 
Посилання на конференцію Zoom
 
Ідентифікатор конференції: 872 5650 9917
 
Код доступу: 231671  
 
 Форум проводитиметься за підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC).

 Фінансовий відділ Баштанської районної військової адміністрації доводить до відома!

 Урядом розподілено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей учасників бойових дій на території інших держав, визначених у абзаці першому пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, для осіб з інвалідністю I—II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у цих державах, визначених пунктом 7 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та які потребують поліпшення житлових умов.

 
 Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України прийняте 12 травня 2023 р. за № 424-р.

 

 Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації доводить до відома:

 ДО ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!
 
 6 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» 
 
Відповідно до п.п. 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу не нараховують та не сплачують Податок:
 
 за об’єкти нерухомості, що розташовані на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих російською федерацією територіях України:
 
       фізичні особи
 
за 2021 та 2022 роки – за об’єкти житлової нерухомості;
 
 з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року – за об’єкти нежитлової нерухомості;
 
 у 2023 році – з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній території;
 
       юридичні особи
 
з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2022 року;
 
 у 2023 році – з першого числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку активних бойових дій або тимчасової окупації, до останнього числа місяця, в якому завершено бойові дії або тимчасову окупацію на відповідній території.
 
 за знищені об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, на підставі даних Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі – Реєстр майна):
 
       фізичні особи
 
 за 2021 рік та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти, дані про знищення яких внесені до Реєстру майна;
 
      юридичні особи
 
 за 2022 рік та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти, дані про знищення яких внесені до Реєстру майна;
 
 за пошкоджені об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості (як такі, що потребують капітального ремонту, реконструкції чи реставрації внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України) на підставі даних Реєстру майна:
 
       фізичні особи
 
 за 2021 рік та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти житлової нерухомості, пошкоджені у 2022 році, дані про пошкодження яких внесені до Реєстру майна, до початку місяця, наступного за місяцем, в якому за даними Реєстру майна об’єкти житлової нерухомості визнані придатними для проживання;
 
за період з 1 березня 2022 року та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти нежитлової нерухомості, пошкоджені у 2022 році, та дані про пошкодження яких внесені до Реєстру майна, до початку місяця, наступного за місяцем, в якому за даними Реєстру майна об’єкти нежитлової нерухомості визнані придатними для використання за цільовим призначенням;
 
 за об’єкти нерухомості, пошкоджені починаючи  з 01 січня 2023 року, – з першого числа місяця, в якому було зафіксовано факт пошкодження нерухомості за даними Реєстру майна, до першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому за даними Реєстру майна об’єкти нерухомості визнані придатними для проживання/для використання за цільовим призначенням;
 
       юридичні особи
 
 з 1 березня 2022 року та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти житлової нерухомості, пошкоджені у 2022 році, дані про пошкодження яких внесені до Реєстру майна, до початку місяця, наступного за місяцем, в якому за даними Реєстру майна об’єкти житлової нерухомості визнані придатними для проживання;
 
 за період з 1 березня 2022 року та наступні податкові (звітні) періоди – за об’єкти нежитлової нерухомості, пошкоджені у 2022 році, та дані про пошкодження яких внесені до Реєстру майна, до початку місяця, наступного за місяцем, в якому за даними Реєстру майна об’єкти нежитлової нерухомості визнані придатними для використання за цільовим призначенням;
 
 за об’єкти нерухомості, пошкоджені починаючи з 01 січня 2023 року, – з першого числа місяця, в якому було зафіксовано факт пошкодження нерухомості за даними Реєстру майна, до першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому за даними Реєстру майна об’єкти нерухомості визнані придатними для проживання/для використання за цільовим призначенням.
 
 Також п.п. 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу передбачено, що стосовно об’єктів житлової/нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток, які зазнали незначних пошкоджень, придатні для проживання/використання за цільовим призначенням (відповідно), органи місцевого самоврядування, військові адміністрації або військово-цивільні адміністрації мають право:
 
1) встановлювати ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в розмірі, меншому за розмір, встановлений рішенням відповідного органу місцевого самоврядування для певного типу об’єктів нерухомого майна, що сплачується на відповідній території;
 
2) звільняти від сплати податку.
 
 Перелік територій, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 23.12.2022 за № 1668/39004, може застосовуватися при справлянні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на відповідних територіях.
 
Детальніше за посиланням
 
 

 

Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації повідомляє:
До уваги запис вебінару - Бюджетний процес в умовах воєнного стану. Фінансування освіти та особливості казначейського обслуговування  decentralization.gov.ua/news/16596.
 
 Серед розглянутих тем: розширення переліку пріоритетних видатків; особливості підписання та подання бюджетних документів; новації казначейського обслуговування місцевих бюджетів.

 

 

Державна податкова служба забезпечила можливість платникам податків отримувати інформацію з публічних електронних реєстрів:
* Реєстр неприбуткових установ та організацій;
* Реєстр платників єдиного податку;
* Реєстр страхувальників;
* Реєстр платників ПДВ.
 
На період дії воєнного стану доступ до публічних електронних реєстрів здійснюється після проходження електронної ідентифікації з допомогою КЕП будь-якого надавача електронних послуг.
 
детальніше - bit.ly/42UXRKc

 ​​​​

Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації повідомляє що:

Фахівці ДПС відповіли на актуальні питання щодо новацій податкового законодавства в частині звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю, податку на нерухоме майно, мінімального податкового зобов'язання в умовах військового стану 

 

 Найбільш актуальні для органів місцевого самоврядування питання щодо застосування норм Закону України від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно» обговорювалися під час робочої онлайн-наради, організованої 24.05.2023 Міністерством аграрної політики та продовольства України, за ініціативи обласних державних, військових та військово-цивільних адміністрацій.

 

Детальніше читайте тут  https://t1p.de/apytl

 

​​Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації повідомляє що:

експерт проаналізував виконання місцевих бюджетів за І квартал 2023 року

 

Загалом стан місцевих бюджетів у 2023 році експерт охарактеризував як позитивний. Але  при цьому зазначив, що дисбаланс місцевих бюджетів зараз на найвищому рівні.

 

Ознайомитися з аналізом місцевих бюджетів, який підготував Ігор Онищук (Шведсько-Український Проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International), можна за посиланням: https://decentralization.gov.ua/news/16638

 

Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації надає інформацію ДПС

Задекларована праця допомагає розвивати бізнес 

 Підтримуєте молодь і надаєте робоче місце? Держава вам допоможе. 

За працевлаштування безробітних осіб з числа молоді компенсується 50 відсотків мінімальної заробітної плати упродовж 6 місяців (з 29.04.2023). У розмірі єдиного внеску (не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску) проводиться компенсація за працевлаштування не менше ніж на два роки осіб, які:

 - мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад один місяць;

 - перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад шість місяців (з 29.04.2023).

https://t1p.de/7xjt0

 

Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації повідомляє що: 

Мінфіном внесені зміни до нормативних актів, що стосуються здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій, зокрема до:
 
 наказу Міністерства фінансів України від 22 жовтня 2015 року № 921 «Про затвердження форм розрахунків при наданні місцевих гарантій»;
 
 наказу Міністерства фінансів України від 22 жовтня 2015 року № 922 «Про затвердження форм розрахунків при здійсненні місцевих запозичень».
 
 Зміни внесені наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 2023 року № 164 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 травня 2023 року за № 853/39909)
 
 
Додаток 1 
https://mof.gov.ua/storage/files/Форма_до_наказу_921.pdf
 
Додаток 2
https://mof.gov.ua/storage/files/Форма_до_наказу_921_(поточний_стан).pdf
 
Додаток 3 
https://mof.gov.ua/storage/files/Форма_до_наказу_921_(прогноз).pdf
 
Додаток 4 
https://mof.gov.ua/storage/files/Форма_до_наказу_922.pdf
 
Додаток 5 
https://mof.gov.ua/storage/files/Форма_до_наказу_922_(поточний_стан).pdf
 
Додаток 6 
https://mof.gov.ua/storage/files/Форма_до_наказу_922_(прогноз).pdf

 

 Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації інформує для  МІСЦЕВИХ ФІНАНСОВИХ ОРГАНІВ!
 
 Міністерством фінансів України спільно з Державною казначейською службою України розроблено проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів», який перебуває в стадії подання та опрацювання пропозицій.
 
Порівняльна таблиця за посиланням

 Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації повідомляє що:

 Урядом розподілено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей
 
 Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України прийняте 26 травня 2023 р. за № 463-р.
 

 

Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації доводить до відома:

У першому читанні прийняті зміни до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану в контексті повернення до довоєнної системи оподаткування, зокрема з 01 липня 2023 року:

  скасування можливості для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку ІІІ групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2 % від суми доходу;
 
 скасування можливості для ФОП платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок;
 
 відновити проведення документальних перевірок. Водночас передбачано, що такі перевірки під час дії воєнного стану проводяться за наявності під час проведення перевірок безпечного доступу до територій, приміщень та іншого майна, що використовуються для провадження господарської діяльності та/або є об'єктами оподаткування, а також документів, та іншої інформації, пов'язаної з обчисленням та сплатою податків, зборів;
 
 відновити застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства; правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування; порядку використання РРО/ПРРО;
 
 відновити перебіг строків, визначених податковим законодавством.
 
(За матеріалами Міністерства фінанісв України).
 
 Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану 
(реєстр. № 8401 від 31.01.2023)
 
 
Порівняльна таблиця для ознайомлення  - itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1636048
  Порівняльна таблиця до Проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану
Формат: DOCX | Добавлен: 30/05/2023 11:31:51
30Kb Скачать скачать

 Фінансовий відділ Баштанськоі районної військової адміністрації доводить до відома:

 Урядом розподілено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України
 
 Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України прийняте 30 травня 2023 р. за № 478-р.
 
  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ