Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Інформаційні матеріали

 

1. Участь громадян в місцевому самоврядуванні

4 законопроекти, які на порядку денному Парламенту:

 №4254 про публічні консультації- http://surl.li/nwomz 

 №6401 щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування. -http://surl.li/nwonr 

 №7283 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування.- http://surl.li/hqwqa 

 №6319 щодо удосконалення порядку організації, діяльності та припинення органу самоорганізації населення.- http://surl.li/nwoox

Більше:- https://decentralization.ua/news/17490

2.Вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві 

21 листопада Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення участі місцевого самоврядування у міжтериторіальному та транскордонному співробітництві (№9450). 

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання участі державних органів та органів місцевого самоврядування в реалізації програм та проектів міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва (10284)

http://surl.li/nwoqq

Більше про законопроект: https://decentralization.ua/news/17492

3. Підсумки Форуму енергоефективних рішень для громад та тематичної виставки «Ефективні рішення для відбудови»

Під час заходу відбувся відкритий діалог та демонстрація матеріалів, рішень та технологій щодо відновлення та відбудови інфраструктури України. 

Інші питання, що були розглянуті під час Форуму:

* Демонтаж. Очищення територій. Управління відходами від руйнувань.

* Енергозберігаючі технології. Альтернативна енергетика. Гарантоване електроживлення.

* Як поводитися з будівельними відходами у громадах, які зазнали руйнування інфраструктури внаслідок російської збройної агресії? Яка техніка, рішення та технологічні можливості допоможуть громадам?

 *Що дозволяє знизити енергоспоживання? Енергоефективні заходи: утеплення фасадів та покрівлі комунальних будівель (шкіл, дитячих садочків, лікарень тощо), заміна дверей та вікон на енергозберігаючі, встановлення систем опалення на альтернативних видах палива, використання сучасного освітлення тощо.

* Звідки громаді брати кошти на впровадження енергоефективних заходів? Чим саме можуть допомогти держава, бізнес, міжнародні партнери? З чого почати, як підготувати і реалізувати проєкти з енергоефективності?

Презентації спікерів https://hromady.org/pidsumki-forumu-energoefektivnix.../

4.Проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» розробив посібник «Інформування населення в кризових умовах. Залучення жителів громад до процесів відбудови». 

Посібник розглядає інструменти та підходи інформування і залучення під час воєнного стану з врахуванням законодавчого регулювання та інших обмежень. У ньому викладені основні зміни щодо комунікації у воєнний час, значна увага приділена стратегічному плануванню й принципам інформування та діалогу з мешканцями у громадах з різною безпековою ситуацією. 

Посібник також описує міжнародний досвід у сфері залучення мешканців на прикладі підходів, які використовуються у Швеції та інших країнах-членах ЄС. 

Окремий підрозділ посібника присвячено засадничим аспектам міжнародного досвіду кризових комунікацій. 

Посібник можна завантажити за - https://decentralization.ua/news/17491

5  «Застосування органами місцевого самоврядування законодавства про службу та про працю під час дії воєнного стану - роз'яснення окремих питань» 

https://decentralization.gov.ua/news/16839

 

  • Збірник матеріалів, рекомендацій і документів щодо виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».http://surl.li/njcwr
  • Найпоширеніші типи проєктів місцевого економічного розвитку:                                                           Практики громад-партнерів Програми USAID DOBRE  http://surl.li/ntxtw 
  • Про удосконалення інституту старост у контексті законопроекту №9518   https://decentralization.gov.ua/news/17254 
  •  Наказ від 07 листопада 2019 р. № 203  «Про затвердження Типових професійно-кваліфікаційних характеристик посадових осіб місцевого самоврядування»  http://surl.li/ntxuf
  •  Роз’яснення від 03 липня 2023 № 169 р/з «Щодо переведення чи просування посадових осіб місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» http://surl.li/ntxuo
  • НАЗК запустило Інформаційний ресурс для легкого пошуку роз'яснень- оновлену Базу знань https://wiki.nazk.gov.ua/

 Чергова публікація корисних посилань від відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Баштанської районної військової адміністрації

У молодіжних центрів зʼявилось більше можливостей для формування української ідентичності https://t1p.de/cutm2

* МОН презентує проєкт нового закону «Про професійну освіту» https://t1p.de/paaqm

* Внутрішньо переміщені особи, які не встигли отримати виплати у березні, отримають кошти у квітні https://t1p.de/8kvjy

* Як самостійно отримати статус учасника бойових дій https://t1p.de/rqqgq

* Аліменти у 2024 році: які суми виплачуються на дітей https://t1p.de/4x7la

* Як отримати "пакунок малюка" https://t1p.de/th37o

* Особливості процедури адміністративного оскарження згідно з Законом України «Про адміністративну процедуру»

Презентаційні матеріали та відеозапис https://hromady.org/osoblivosti-proceduri.../

* Проєкт PROSTO "Підтримка доступності послуг в Україні" презентував посібник в якому описано актуальні теоретичні підходи на основі аналізу практики застосування «мобільних центрів», «виїзних ВРМ», «мобільних адміністраторів» у громадах.

Посібник також містить модельні документи, які ЦНАП можуть використовувати для запровадження відповідних сервісів.

Звантажити посібник можна тут: http://surl.li/slpcf

* Програма DOBRE та Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульского (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej) підготували методичний посібник для органів місцевого самоврядування, спрямований на оптимізацію публічних послуг та інфраструктури у територіальних громадах України.

Завантажити посібник можна за посиланням: http://surl.li/slpbz

 Відділ забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Баштанської районної військової адміністрації пропонує Вашій увазі добірку методичних рекомендацій:

      Взаємодія органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства: Методичні рекомендації у сфері відкритого урядування «Взаємодія органів місцевого самоврядування з інститутами громадянського суспільства» розроблені Асоціацією міст України в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». http://surl.li/pkkya

      Створення центрів компетенцій в управлінні публічними закупівлями на місцевому рівні: Методичні рекомендації у сфері місцевого економічного розвитку «Створення центрів компетенцій в управлінні публічними закупівлями на місцевому рівні» розроблені Асоціацією міст України в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» http://surl.li/pqyfc

    Інклюзивне відновлення та розвиток муніципальної інфраструктури: Методичні рекомендації у сфері відновлення муніципальної інфраструктури «Інклюзивне відновлення та розвиток муніципальної інфраструктури» розроблені Асоціацією міст України в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». http://surl.li/pqyfo

За інформацією Асоціація міст України

 

Центри життєстійкості є унікальними просторами територіальних громад, що створюються в рамках реалізації пілотного проєкту із впровадження комплексної послуги з формування життєстійкості.

Ці безбар’єрні середовища призначені для надання різноманітних соціальних послуг мешканцям, включаючи:

▪ психосоціальну підтримку та подолання наслідків стресу

▪ реалізацію програми «Помічник ветерана»

▪ безоплатну правничу допомогу і консультації з питань працевлаштування

▪ створення простору для соціальних активностей громадських організацій

 Детальну інформацію про центри життєстійкості, їх створення та організацію можна знайти у Путівнику, який містить рекомендації з облаштування просторів враховуючи психологічний комфорт відвідувачів та сприяючи розвитку безбар’єрного середовища.

 Посібник доступний за посиланням: http://surl.li/qazdw.