Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Євроінтеграція: регіональний аспект

Виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони

І квартал 2019 року

ІІ квартал 2019 року

Сайт Миколаївської ОДА

Зовнішньоекономічна діяльність підприємств Миколаївської області з країнами Європейського Союзу

Підписання Угоди про асоціацію та початок тимчасового застосування окремих її положень відкрило новий формат співпраці між Україною та ЄС, який постійно розширюється.

Зовнішня торгівля Миколаївської області з європейськими країнами динамічно розвивається. За останні п’ять років експорт товарів і послуг до країн європейського товариства збільшився на 8,3%, імпорт – на 10,5%. Частка країн ЄС в обласному експорті товарів і послуг зросла з 13,5% у 2013 р. до 16,6% у 2017 р., імпорті – з 23,7 % до 32,3%.

У 2017 році експорт товарів і послуг зменшився на 8,3% порівняно з 2016 роком і становив 349 млн.дол.США, імпорт збільшився на 3,0% до 263,7 млн.дол.США.

В експорті товарів більше половини припало на продукти рослинного походження: зернові культури та насіння олійних рослин. Експортували також макуху, олію, консервовані томати та води, одяг, мед, шкірсировину, механічне та електротехнічне обладнання, контейнери, металоконструкції тощо на 269,3 млн.дол.США.

Миколаївщина має потенціал для нарощення експортних поставок до ЄС в галузі агропромислового комплексу та переробної промисловості, зокрема, харчових продуктів та напоїв.

Збільшити свою присутність на європейських ринках можуть підприємства швейної галузі. Їхня продукція вже представлена в багатьох країнах, у т.ч. Бельгії, Великобританії, Латвії, Німеччини, Польщі та Франції.

Основними партнерами області в експорті товарів були Іспанія (30,6% до загального обсягу експорту товарів з країнами ЄС), Італія (16,8%), Нідерланди (14,9%), Німеччина (8,0%), Польща (7,5%), Бельгія (3,9%), Франція (3,8%), Португалія (3,0%).

В структурі зовнішньої торгівлі з країнами ЄС сфера послуг становить майже чверть від загального експорту. У 2017 році експорт послуг суб’єктами господарювання збільшився на 9,5% до 83,1 млн.дол.США.

Європейським компаніям надавалися транспортні послуги, з ремонту, ділові та послуги з переробки матеріальних ресурсів. Основними партнерами Миколаївщини в експорті послуг були Велика Британія, Латвія, Естонія, Нідерланди, Кіпр.

Скасування ввізних мит Україною для європейських компаній з 1 січня 2016 року мало вплив на імпорт продукції – у 2017 році відбулось зростання на 16,8% у порівнянні з 2016 роком до 239,6 млн.дол.США (порівняно з 2015 р. - на 73,7%). Суб’єкти господарювання області ввозили механічне та електротехнічне обладнання, харчові продукти, транспортні засоби, недорогоцінні метали та вироби з них, нафтопродукти, каустичну соду, пластмасові та гумові вироби, інші товари.

Найбільшими імпортерами товарів серед країн ЄС є Польща (17,1%), Італія (14,9%), Німеччина (12,8%), Бельгія (10,0%), Велика Британія (8,0%), Ірландія (7,5%), Франція (6,2%), Нідерланди (4,0%).

Суб’єктам господарювання області також надавались ділові послуги, послуги, пов’язані з подорожами, транспортні, роялті та інші на 24,1 млн.дол.США, в основному, компаніями з Великої Британії, Кіпру, Естонії, Угорщини, Нідерландів.

Країни ЄС є основними інвесторами в економіку області. У розвиток підприємств області європейцями внесено 158,7 млн.$ або 75,7% від загальнообласного обсягу прямих іноземних інвестицій. Європейський капітал, в основному, зосереджений на підприємствах морегосподарського комплексу, переробної промисловості та з виробництва електроенергії.

Найбільша частина прямих іноземних інвестицій внесена з країн Європейського Союзу, зокрема з Кіпру (46,5%), Нідерландів (22,1%), та Бельгії (5,2%).

Підтвердженням інтересів європейських інвесторів є реалізація в області інвестиційних проектів такими компаніями як «Dyckerhoff» (Німеччина), «ED&F Man Ltd» (Велика Британія), «Lactalis» (Франція) та інших, які продовжують інвестувати у розвиток економіки регіону

Виконання плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію в Миколаївській області

  План заходів на 2018 рік щодо реалізації у Баштанському районі Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2021 роки
Формат: DOC | Добавлен: 24/08/2020 10:32:33
88Kb Скачать скачать

 

Відбулось перше засідання Платформи забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні під головуванням Ольги Стефанішиної

Під час засідання представники міністерств, Парламенту та інших органів влади, міжнародних та громадських організацій обговорили цілі та завдання на шляху гендерно відповідального та інклюзивного відновлення України, а також окреслили проблемні питання та наступні кроки.
Ольга Стефанішина відзначила високий рівень політичної готовності усіх державних органів, міжнародних партнерів та представників громадянського суспільства до спільної роботи у цьому напрямку.
«Ми вже проробили значну роботу у сфері забезпечення гендерної рівності. Проте у часи щоденної боротьби з ворогом, а також повоєнного відновлення та у контексті процесу вступу України до ЄС, маємо чимало нових завдань та пріоритетів, – зазначила Ольга Стефанішина. – Сьогодні важливо скоординуватись та визначити основні напрями нашої подальшої спільної роботи».
Вона підкреслила, що для комплексного відновлення має бути виконана фундаментальна робота з врахуванням інклюзивного гендерно орієнтованого підходу у всі процеси, що відбуваються у державі.
Серед ключових пріоритетів:
-посилення ефективності координації між державними органами, міжнародними організаціями, фондами та структурами щодо забезпечення гендерного мейнстримінгу та інклюзії у відновленні;
-підготовка законодавчих пропозицій щодо забезпечення гендерної рівності та інклюзії під час реалізації плану відновлення України;
-забезпечення гендерної рівності та інклюзії у відновленні тощо, зокрема через збір статистичної інформації.
Окремо Віцепрем’єрка зауважила про важливість напрацювання комплексного бачення щодо створення можливостей для повернення українських громадян з-за кордону.
Також під час засідання було погоджено регламент роботи Платформи й порядок доєднання до неї.
Детальніше на Урядовому порталі: https://cutt.ly/fwVyylbK

 

Під головуванням Ольги Стефанішиної відбулася координаційна зустріч з партнерами з розвитку щодо підтримки України на шляху до членства в ЄС
Українська сторона розповіла про наступні кроки у межах переговорного процесу про вступ до ЄС, окреслила план дій, а також озвучила потреби для подальшого зміцнення інституційних спроможностей Уряду у сфері європейської інтеграції.
Заступники міністрів презентували плани своїх міністерств у сфері євроінтеграції та окреслили можливі напрямки співпраці.
Відкриваючи зустріч, Віцепрем’єрка висловила вдячність партнерам за підтримку та допомогу. Вона наголосила, що затвердження спеціального інструменту Ukraine Facility є важливим кроком на шляху до забезпечення стабільності та передбачуваності в Україні.
Ольга Стефанішина підкреслила необхідність забезпечення тісної співпраці проектів міжнародної технічної допомоги з відповідними секторальними групами та Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, який координуватиме переговорний процес.
«Хочу підкреслити життєво важливу роль громадянського суспільства на нашому шляху європейської інтеграції. Підтримуючи громадянський сектор, ви допоможете підвищити спроможність державного сектору також. Зі свого боку, ми докладемо максимальних зусиль, щоб побудувати продуктивний діалог між державною службою та експертним середовищем, а також бізнес-спільнотою», – наголосила Віцепрем’єрка.
Участь у зустрічі зокрема взяли керівники іноземних дипломатичних представництв, European Union in Ukraine, представники міжнародних організацій та проєктів, зокрема агенцій United Nations in Ukraine, фінансових та донорських установ, зокрема,European Bank for Reconstruction and Development (EBRD),World Bank Ukraine, GIZ Ukraine, регіонального фонду WNISEF тощо.
Детальніше на Євроінтеграційному порталі: https://cutt.ly/WwVgdOgW