Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Корисна інформація

  Розпорядження від 14.04.2021 №97-р "Про створення комісії з попередження та профілактики пожеж у лісосмугах та лісових насадженнях Баштанського району"
Формат: JPG | Добавлен: 20/04/2021 15:08:55
247Kb Скачать скачать
  продовження розпорядження
Формат: JPG | Добавлен: 20/04/2021 15:08:32
239Kb Скачать скачать
  Правила пожежної безпеки для культових споруд
Формат: JPG | Добавлен: 26/04/2021 10:17:57
1008Kb Скачать скачать
  Правила пожежної безпеки для релігійних закладів
Формат: JPG | Добавлен: 26/04/2021 10:18:44
290Kb Скачать скачать
  Правила пожежної безпеки на Великодень
Формат: JPG | Добавлен: 26/04/2021 10:19:39
74Kb Скачать скачать
  Правила безпечного Великодня
Формат: JPG | Добавлен: 26/04/2021 10:20:27
546Kb Скачать скачать
  прогноз погоди 27.05.--02.06.2021
Формат: DOC | Добавлен: 28/05/2021 14:36:06
61Kb Скачать скачать
  Водогосподарська обстановка
Формат: DOC | Добавлен: 27/05/2021 10:17:45
25Kb Скачать скачать
  Метеорологічні дані
Формат: DOC | Добавлен: 17/05/2021 08:36:27
64Kb Скачать скачать

ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

31.05.2021 о 13.10  від Українського гідрометеорологічного центру отримано штормове попередження: «у другій половині дня 31 травня та на протязі доби 01 червня по області та м.Миколаєву очікується значний дощ, гроза. Вітер північно-східний 15-20 м/сек.».

Відповідальний черговий управління з питань цивільного захисту Миколаївської облдержадміністрації.


 

Інформація про підтоплення СНП в зоні діяльності Снігурівської дільниці.

Баштанський район: рівні ґрунтових вод в с.Олександрівка – 1,80 м. і глибше, с.Баратівка – 1,82 м. і глибше, с.Садове –1,75 м. і глибше.

Миколаївський район: с.Миколаївське – 1,80 м. і глибше, с.Шевченкове – 1,80 м. і глибше, с.Зелений Гай – 1,60 м. і глибше, с.Новоселівка – 2,00 м. і глибше, с.Степове – 2,00 м. і глибше.

Вознесенський район: с.Таборівка – 2,00 м. і глибше.

Рівень грунтових вод в межах норми


27 серпня голова райдержадміністрації Владислав Дмитрів за участі начальника Управління організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС України в Миколаївській області Олександра Лісковича та начальника методичного кабінету життєдіяльності населення Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області Сергія Гомелько провів нараду з головами територіальних громад з приводу комплексної перевірки місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб.

Під час наради заслухано представників територіальних громад району щодо готовності до майбутньої перевірки. Обговорено проблемні питання та шляхи їх вирішення.


 

 


 

 Інформування населення

В інформаційному просторі ми постійно отримуємо повідомлення про аварії, катастрофи, вибухи, стихійні лиха, раптові руйнування будівель і споруд. Але чи готові ми допомогти собі та іншим якщо опинимося в зоні надзвичайних ситуацій? Звичайно, державою забезпечуються конституційні права громадян на захист життя, здоров'я та власності. Але до того часу, поки не надійшла допомога, коли, можливо, лічені хвилини вирішують все, кожен з нас може покладатися лише на свої здібності.

На сучасному етапі нашого життя важливу роль відіграє готовність кожного з нас до дій при виникненні надзвичайних ситуацій у тому числі воєнного характеру та проявах тероризму.

Баштанські територіальні курси цивільно гозахисту та безпеки життєдіяльності розміщують ці інформаційні матеріали (пам'ятки) з метою сааме підготовки населення до дій у надзвичайних ситуаціях, знання основних підготовчих заходів, що допоможе кожному з нас правильно діяти в разі виникнення загрози життю та здоров'ю.

 

Завідувач Баштанських територіальних курсів                      Олександр Процак


 

Незабаром розпочнеться період літнього оздоровлення та відпочинку 2024 року. Гостро постає питання щодо стану дотримання вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України та заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах у літньому сезоні 2024 року передбачені у розпорядженні голови облдержадміністрації від 13 листопада 2017 року № 449- р «Про охорону життя людей на водних об’єктах Миколаївської області», дорученні начальника Миколаївської обласної військової адміністрації від 26 березня 2024 року № 15 –д.

 
На виконання вищезазначеного розпорядження та доручення начальника Миколаївської ОВА територіальними громадами (крім Софіївської ТГ) прийнято рішення про заборону купання в річках, ставках, каналах та інших водних об’єктах на території Баштанського району.
 
У рішеннях йдеться, що місця масового відпочинку людей на воді (пляжі), водні об’єкти на території громад непридатні для відпочинку тому, що не відповідають вимогам «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України».
 
Відзначимо, що Софіївською сільською радою прийнято рішення про визначення єдиним місцем відпочинку людей на воді - літній табір «Пелагіївський» на Софіївському водосховищі.
 
Бережіть себе та не нехтуйте правилами безпеки на водних об’єктах!

Відбулася робоча нарада з питань підготовки до штабних навчань

16 квітня у приміщенні Баштанського РУ ГУ ДСНС під головуванням начальника Баштанської районної військової адміністрації Владислава Дмитріва відбулася нарада з питань організації підготовки та проведення штабного тренування з органами управління цивільного захисту Баштанської районної ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Миколаївської області, проведення якого заплановане на травень 2024 року.

У нараді взяли участь керівний склад органів управління ЦЗ Баштанської ланки та її субланок та представники НМЦ ЦЗ та БЖД Миколаївської області: Сергій Жуковський, Вадим Кадимський, Олександр Застрожнов.
 
Під час наради були обговорені організаційні питання з метою забезпечення якісної підготовки та проведення штабних тренувань.

Усі вони, навіть після тривалого перебування у воді або землі, не втрачають своєї здатності нанести шкоду життю і здоровʼю, оскільки містять вибухові речовини та можуть спрацювати від будь-якої взаємодії з ними.

Пам'ятайте правила:

- Не підходь!

- Не торкайся!

- Негайно повідом на 101 або 112!

Детальніше про ризики, пов’язані із вибухонебезпечними предметами дивіться у відео від Центру протимінної діяльностіhttps://fb.watch/rD4ltuHxVU/

  Інформація по засобам оповіщення
Формат: DOC | Добавлен: 08/07/2024 11:40:13
33Kb Скачать скачать

 

 

Охорона праці жінок

Сектор з охорони праці відділу цивільного захисту районної військової адміністрації інформує: державна політика в галузі охорони праці визначається відповідно до Конституції України Верховною Радою України і спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням.

Охорона праці - це система правових, соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження життя, здоров'я і працездатності людини у процесі трудової діяльності.

Охорону праці жінок забезпечують відповідні законодавчі акти. Це пов’язано з тим, що жінки мають певні фізичні, фізіологічні та соціальні особливості, які можуть впливати на реалізацію жінкою свого права на працю. Також дуже важливо дбати про здоров’я жінок, передбачати шкідливі фактори та виключати їх вплив.

Рівні права жінки і чоловіка гарантує Конституція України (ст.24). Цю рівність забезпечують спеціальні заходи з охорони праці і здоров’я жінок, створення умов, які дають можливість поєднувати працю з материнством.

Питання безпеки праці жінок регламентується Кодексом законів про працю України (статті 174 та 175) та Законом України «Про охорону праці» (ст. 10). Відповідно до цих законів заборонено застосування праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах, крім деяких підземних робіт (нефізичних робіт або робіт по санітарному та побутовому обслуговуванню), залучення жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми, залучати жінок до робіт у нічний час, окрім тих галузей народного господарства, де це викликано особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід.

Для жiнок, якi мають дiтей вiком до чотирнадцяти рокiв або дитину з iнвалiдністю, може запроваджуватися за рахунок власних коштiв суб’єктів господарювання скорочена тривалість робочого часу (ч. 3 ст. 51 КЗпП).

Жінки, що мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дітей з інвалідністю, не можуть залучатись до надурочних робіт або направлятись у відрядження без їх згоди.

Жінкам, що мають дітей віком до півтора року, надаються, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, додаткові перерви для годування дитини.

Ці перерви надаються не рідше ніж через три години тривалістю не менше тридцяти хвилин кожна.

При наявності двох і більше грудних дітей тривалість перерви встановлюється не менше години.

Строки і порядок надання перерв установлюються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації і з врахуванням бажання матері.

Перерви для годування дитини включаються в робочий час і оплачуються за середнім заробітком.

Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям - за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю.

У разі відмови у прийнятті на роботу жінок зазначених категорій роботодавець зобов’язаний повідомити їм причину відмови в письмовій формі. Відмову у прийнятті на роботу може бути оскаржено в судовому порядку.

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини з інвалідністю з ініціативи роботодавця не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.