Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Корисна інформація 2025 рік

Шановні громадяни!

Звертаємо вашу увагу на небезпеку перебування на льоду, особливо у періоди нестійких температур і потеплінь. Вихід на лід може стати смертельно небезпечним як для дорослих, так і для дітей.

Пам’ятайте основні правила безпеки на льоду:
Не виходьте на тонкий або неміцний лід. Безпечним вважається лід товщиною не менше 7 см для однієї людини і 15 см для групи.
Уникайте ділянок з течією. Річки та місця впадіння струмків завжди мають слабший лід.
Не дозволяйте дітям виходити на лід без нагляду дорослих. Забороняйте ігри на замерзлих водоймах.
Не ходіть на лід у темний час доби або під час поганої видимості. Це значно ускладнює вашу безпеку.
Майте при собі рятувальні засоби: мотузку, палицю чи навіть просту пластикову пляшку з водою для створення плавучості.

Надання допомоги потерпілим на льоду
Щоб допомогти людині, яка терпить лихо і не потерпіти самому, дотримуйтесь таких правил:
1. Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомогти впоратись самотужки, чи краше покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.
2. Протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю або киньте мотузку, зв’язані паски тощо. Якщо вам все-таки необхідно вийти на лід, то ляжте і повзіть по поверхні льоду, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи перед собою мотузку чи пасок.
3. Витягніть потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли. не дозволяйте йому підійматись на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.
4. Після того, як витягнете потерпілого у безпечне місце, викличте «швидку допомогу», надайте першу допомогу, необхідну при охолодженні:
— поступово відігрійте постраждалого, загорніть його у ковдри або сухий теплий одяг;
— не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його у теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;
— будьте надзвичайно уважними при поводженні із потерпілими;
— по можливості прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки із теплою волого);
— дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.

Температурні позначки нестабільні, а крига не є міцною! Тому, не випробовуйте долю та лід на міцність. Бережіть життя! А якщо ж ви стали свідком того, що лід проламався і людина почала тонути, НЕГАЙНО телефонуйте за номером «101».

 

Новини законодаства у сфері цивільного захисту

01.02.2025 року набрав чинності Закон України № 4200-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо запровадження відповідальності за порушення вимог щодо утримання та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту».

Ухваленим Законом запроваджується адміністративна та кримінальна відповідальності за порушення вимог утримання та експлуатації об'єктів фонду захисних споруд та посилюється відповідальність за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

Закон передбачає посилення відповідальності посадовців за необлаштовані або зачинені укриття. Зокрема, закон впроваджує адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення. Нова стаття 175-3 КУпАП передбачає штраф від 3 400 грн до 8 500 грн за порушення вимог до утримання та експлуатації укриттів. Повторне порушення протягом року призведе до штрафу від 8 500 грн до 17 000 грн.

Закон зобов’язує відповідальних осіб забезпечувати належний стан захисних споруд і цілодобовий доступ до них.

Адміністративна відповідальність також передбачена і за створення перешкод для перевірок стану укриттів (оновлена ст. 185-14 КУпАП). Винним загрожує штраф від 6 800 грн до 13 600 грн, а за повторне порушення протягом року – 8 500 - 17 000 грн.

Якщо ж порушення у сфері роботи захисних споруд цивільного захисту призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, для винних настає кримінальна відповідальність. Нова стаття 270-2 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі від 3 до 8 років.

Відділ цивільного захисту Баштанської районної військової адміністрації

НЕ ПРОВОКУЙ ПОЖЕЖІ В ЕКОСИСТЕМАХ!

Пожежі – найбільш масові та розповсюджені: вони відбуваються практично в усіх районах нашої країни, особливо влітку в лісах, на торф’яниках, полях, у житлових будівлях і на промислових підприємствах. Вогонь знищує будівлі та споруди, дерева і тварин, пізнають каліцтв і гинуть людей.

Причинами виникнення пожежі в природних екосистемах можуть бути - кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи в лісових районах (утилізація сміття, будівництво і т. д.), випалювання трав на лісових галявинах. У 90% причина виникнення лісових пожеж – людина.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

Розпалювати вогнища й відкрити відкритий вогонь у лісі - за сухої погоди найменшої вискри, щоб спалахнуло велике півм'я, особливо у хвойному лісі.

Розпалювати багаття поблизу копиць сіна, спідниця соломи - пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.

УВАГА!
Пільно наглядайте за дітей, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.
Правила безпеки під час виникнення пожежі в природних екосистемах:
не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;
не тікайте від півм’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову й обличчя одягом;
з небезпечної зони, до якої наближається півм’я, вийдіть швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню,
якщо втекти від пожежі неможливо, то вийти на відкриту місцевість або галявину, ввійти у воду або відкрити мокрим; одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одяг чи шматком будь-якої тканини;
гасити полум`я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв`язок за допомогою голосу;
будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
після виходу з осередку пожежі негайно повідомте місцеву пожежно-рятувальну службу за телефоном «101» про місце, масштаб та характер пожежі.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, знову телефонуйте за номером «101». Бережіть себе!
 

  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Loading...