Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

жовтень 2024

 09.10.2024

9 жовтня Верховна Рада України ухвалила за основу Проект Закону № 11412 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку співробітництва територіальних громад.

Основні новели представленого на Конгресових слуханнях законопроєкту:
• У договорі про співробітництво можуть поєднуватися кілька форм співробітництва.
• Однією з форм співробітництва визначена агломерація, але умови її утворення визначатимуться окремим законом.
• Громади здійснюють співробітництво через органи місцевого самоврядування, а не лише через місцеві ради, як передбачено зараз.
• У разі відмови одного з учасників співробітництва від участі, інші учасники зможуть продовжити процедуру співробітництва, а не починати усе спочатку.
• Співробітництво в умовах дії режиму воєнного або надзвичайного стану може відбуватися за спрощеною процедурою.
На період дії воєнного стану та шести місяців після його припинення чи скасування спрощуються процедури для таких проєктів:
- підтримки сектору безпеки та оборони;
- ліквідації наслідків збройної агресії;
- забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб;
- створення умов для реабілітації Захисників та Захисниць, ветеранів війни та членів їх сімей.
На період дії надзвичайного стану за спрощеною процедурою можуть реалізовуватися договори, які стосуються ліквідації наслідків особливо тяжких надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
• У деяких випадках не потрібне рішення місцевих рад для припинення договору співробітництва, зокрема: коли усі суб’єкти співробітництва в результаті змін адмінтерустрою об’єднуються в одну громаду.
• Строк дії договору про співробітництво може бути продовжений без громадського обговорення.
• Місцеві ради отримують дискреційні повноваження визначати доцільність і термін проведення громадських слухань з питань співробітництва. Під час дії режиму воєнного стану громади також мають можливість проводити громадські обговорення дистанційно.
• Фінансування заходів співробітництва, в разі узгодження усіма учасниками, може розпочинатися раніше наступного бюджетного періоду.
• Строки припинення договору про співробітництво уточнюються в залежності від підстав припинення.
Також законопроєкт пропонує відмінити звітування учасників співробітництва перед Міністерством і більш чітко прописує вимоги до моніторингу співробітництва, який щоквартально має виконувати центральний орган виконавчої влади, котрий забезпечує формування державної політики у сфері розвитку місцевого самоврядування.
Проєкт Закону передбачає, що моніторинг співробітництва проводиться за такими показниками:
• загальна кількість проєктів співробітництва;
• кількість проєктів співробітництва за формами співробітництва;
• кількість проєктів співробітництва за галузями економіки;
• кількість територіальних громад - суб`єктів співробітництва;
• кількість договорів про співробітництво, яке припинено;
• кількість договорів про співробітництво, договірні відносини яких не виконуються.
Все це центральний орган виконавчої влади може моніторити без втручання у роботу учасників співробітництва. А такий чіткий перелік показників моніторингу не дозволить по-різному трактувати законодавство.

 01.11.2024

17 жовтня Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254) https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=70235 . Закон забезпечує право на участь в управлінні публічними справами, визначає правила проведення публічних консультацій, їхні терміни, форми та принципи. Щоправда, Закон набуде чинності лише через 12 місяців з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Рішення та діяльність Парламенту

9 жовтня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні Проект Закону №11412 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку співробітництва територіальних громад https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/44564 . Законопроєкт спрощує процедури співробітництва між органами місцевого самоврядування і створює більше можливостей для громад з умовно безпечних територій допомагати своїм партнерам зі сходу та півдня України, а також поєднувати зусилля для залучення міжнародних коштів.

9 жовтня Верховна Рада України ухвалила постанови про перейменування двох міст в рамках деколонізації топонімів. Так, місто Южноукраїнськ Вознесенського району Миколаївської області отримало назву Південноукраїнськ (Постанова №11236) https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3984-IX#Text . 

 

10 жовтня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому урядовий проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України «Про адміністративну процедуру» (№ 10161)  https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43026 . Цей законопроект вносить зміни до 196 законодавчих актів та усуває колізії між нормами чинного закону «Про адміністративну процедуру» і спеціальними законодавчими актами, а також наближує законодавство України до стандартів країн Європейського Союзу, де діють уніфіковані правила адміністративних процедур.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Loading...